fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Fitness man holding a bowl of fresh salad on black background

Odpowiednio zbilansowana dieta i regularna aktywność fizyczna to przepis na sukces. Warto pamiętać, że w zależności od przyjętego stylu życia powinniśmy inaczej ułożyć nasz jadłospis. O to jak to zrobić, zapytaliśmy specjalisty.

Jak powinniśmy się odżywiać, by dostarczyć naszemu organizmowi wszystkich niezbędnych mikro- i makroelementów, zwłaszcza gdy prowadzimy aktywny tryb życia? Zwykle nie ma na to pytanie jednoznacznych odpowiedzi. Wszystko zależy przecież od naszego organizmu, a także typu i częstotliwości aktywności fizycznej.

Mimo wszystko istnieje kilka podstawowych zasad, o których każdy dbający o zdrowie mężczyzna powinien pamiętać. Najważniejszym jest, by zapewnić organizmowi odpowiednią ilość wartości odżywczych. O to które z nich mają największe znaczenie dla osób, które dużo ćwiczą, zapytaliśmy zaprzyjaźnionego trenera personalnego, Mateusza Biela.

Mateusz-BielOsoby aktywne fizycznie maja wzmożone zapotrzebowanie na białko, budulec mięśniowy, nie należy jednak zapomnieć że dobrze zbilansowana dieta to białka, tłuszcze i węglowodany. Nie można rezygnować z żadnego składniku na rzecz innego. Wszystko musi być prawidłowo policzone i zbilansowane.

wyprzedaż do 70%

Jesteś tym, co jesz, czyli posiłek idealny

Co każdemu aktywnemu facetowi poleca nasz trener osobisty? Co jadać, by być w formie? O ulubiony posiłek, który jest jednocześnie smaczny i zdrowy, zapytaliśmy jeszcze raz Mateusza Biela.

Moim ulubionym pełnowartościowym i szybkim w przygotowaniu posiłkiem jest zdecydowanie omlet. Można go zabrać do pracy bądź szkoły, wiec znajduje się on w mojej diecie praktycznie codziennie. Przepis na niego nie jest skomplikowany. Blenduję jajka, płatki owsiane i odżywkę białkową, następnie cała masę wlewam na rozgrzaną patelnię, smażę ok 3-4 min z każdej strony, dekoruję bananem tudzież masłem orzechowym i cieszę się pysznym posiłkiem.

Wiesz już co i jak jeść. Ciekaw jak wygląda dieta aktualnego Mistera Polski – Rafała Jonkisza? Zajrzyj do naszego wcześniejszego artykułu, a dowiesz się co umieścić w swoim jadłospisie, by wyglądać jak chłopak z okładki.


 

Odpowiedz