fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Na przełomie ostatnich lat bardzo popularne stały się firmy, które oferują specjalny rodzaj cateringu. Wszytko odbywa się na tych samych zasadach dostawy, co jedzenie na dowóz, lecz różni się jednym – szczególnym dbaniem o wartości kaloryczne. Dietetyczne obiady są idealnym wsparciem dla osoby trenującej, a co za tym idzie posiadają znakomitą opinię wśród fit maniaków.

Czym jest fit catering?

Dieta z dostawą do domu, to specjalnie zbilansowane posiłki przygotowane przez kucharza, przy współpracy z dietetykiem. Charakteryzują się ścisłym związkiem pomiędzy wartościami odżywczymi, a obranym planiem żywieniowym. W tym przypadku każdy, nawet najmniejszy składnik jest dostosowany i dobierany względem zapotrzebowania organizmu, który, dla przykładu, obciążony jest wysiłkiem fizycznym każdego dnia. To właśnie dzięki temu fit catering wybierają sportowcy oraz osoby, które nie chcą pilnować dziennej liczby kalorii zaleconej przez dietetyka. Dodatkowo każdy przygotowany posiłek, to danie najwyższej klasy, zachwycające podniebienia nawet najbardziej wrażliwych smakoszy.

Zasady doboru diety

Zbiór zasad obowiązujących w trakcie wyboru diety może sie różnić względem firmy, która ją oferuje. Jednak są też elementy będące punktem wspólnym dla diet z dostawą do domu. Przede wszystkim jest to wybór planu żywieniowego. Poszczególne nazwy mogą się różnić, ale to nie na nich powinieneś skupić swoją uwagę. To kalorie są głównym elementem decyzyjnym.

Wiele firm oferuje diety dostosowane do planów na siłowni. Co za tym idzie bez problemu spotkasz diety redukcyjne, zbilansowane, sportowe, wege lub inne. Dobór powinieneś uzgodnić ze swoim dietetykiem lub zwrócić się o pomoc do konsultantów dietetycznych takich firm. Część z diet na zamówienie proponuje porady, które wliczone są w cenę usługi. Na to też zwróć uwagę, aby uniknąć zbędnych kosztów wynajęcia personalnego dietetyka.

Plusy i minusy diety na zamówienie

Dieta jak dieta – musi mieć swoje mocne, jak i słabe strony. Ich podział może zależeć od osoby, która na taki fit catering się zdecyduje. My postaramy się wyróżnić te, które mogą pozostać niezmienne, bądź wyniknąć dopiero po czasie.
Zacznijmy do plusów, do których zalicza się:

+ Zaoszczędzenie czasu, który musiałbyś poświęcić na przygotowanie posiłku,

+ Dostarczenie 5 dań każdego dnia,

+ Prawidłowe dbanie o wartości odżywcze, które Twój organizm potrzebuje,

+ Zróżnicowanie posiłków w ciągu dnia, bo każdy z nich jest inny i nie powtarza się,

+ Świadomość, że dieta nie musi być przymusem lecz przyjemnością.

Wśród minusów dietetycznych obiadów jest:

– Brak możliwości wyboru tego, na co akurat mamy ochotę,

– Wśród posiłków może znaleźć się to, czego nie lubimy,

– Każde danie musi być zjedzone do końca, bo może to spowodować niedobór kalorii,

– Brak chęci poznania przepisów na dania, które możesz przygotować własnoręcznie i w prosty sposób,

– Wysoka cena posiłków.

To jak – warto czy nie?

Odpowiedź na to pytanie nie musi być jednoznaczna i oczywista. Wynika to z faktu „niezdrowego” hype’u na taki typ odżywania, który lansowany jest przez blogerów i innych influencerów. W dużej mierze ma to związek z płatną współpracą w zamian za przygotowywanie obiadków, o której nie każdy czytający lub oglądający wie. Powinieneś kierować się własnym wyborem, a do tego typu diety podchodzić wyłącznie w przypadku braku czasu i chęci zrzucenia zbędnych kilogramów, bądź rozbudowania tkanki mięśniowej.

Taki typ diety na zamówienie zabija kulinarną kreatywność. Będziesz nastawiony na gotowe dania, nie myśląc o procesie twórczym stojącym właśnie za nimi. Dzięki temu ogarnie Cię brak chęci do przygotowania posiłku, na który masz ochotę. Wpadniesz w monotonię, a jedzenie przestaniesz traktować jako przyjemność. Koszmar.

Z drugiej strony może właśnie dla Ciebie fit catering będzie doskonałym wyborem. Jeśli jesteś często poza domem, to nie będziesz mieć czasu na przygotowanie jedzenia. W takim przypadku masz pewność, że przygotowane posiłki będą zawierać cenne kalorie i wartości odżywcze, a Tobie pozostanie wyłącznie trening.

Bez względu na to, po której stronie jesteś, sprawdź nasz wcześniejszy wpis. Zdradzamy w nim przepis na dietę oraz pełnowartościowy posiłek każdego dnia.

A Ty, byłeś już dziś na siłowni?! Siła i moc!


Sklep OZONEE
 

Dołącz do dyskusji Jeden komentarz

  • Anita pisze:

    Dieta pudełkowa jak wszystko ma swoje plusy i minusy. Moim zdaniem mimo wszystko więcej rzeczy przemawia za tym, żeby się na nią zdecydować. Testuję od ponad miesiąca i nie wyobrażam sobie teraz z niej zrezygnować 🙂

     

Odpowiedz