fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

diy narzedzia

Podobno każda kobieta ma w sobie coś z księżniczki. Czyli, że w nas drzemie książę? No nie wiem, nie wiem. Za to wiem na pewno, że w każdym prawdziwym facecie drzemie mniej lub bardziej utalentowany (najważniejsze i tak są chęci!) majsterkowicz. Zatem podwijaj rękawy i… do it yourself! 

Wymiana żarówki, naprawa cieknącego kranu, czy zmontowanie szwedzkiej szafy to dla Ciebie bułka z masłem? Jeśli tak to należysz do gatunku mężczyzn zaradnych – złotych rączek. Wygodny fotel, piwo i mecz piłki nożnej – czemu nie? Jednak równie dobrze bawimy się w garażu – królestwie majsterkowicza.

Może to kwestia genów, płci, a może przypadku – w każdym razie większość z nas ma smykałkę do robienia różnego rodzaju – przydatnych albo zupełnie niepraktycznych – przedmiotów. Lubimy skręcać, ciąć, sklejać i przybijać. A może to zasługa oglądanego w dzieciństwie wspomnianego kultowego bohatera Teleranka, czyli Adama Słodowego i prawdziwego superbohatera w tej dziedzinie, to jest – MacGyvera. Kto jak nie on, potrafiłby rozbroić rakietę przy pomocy spinacza czy zatrzymać helikopter stalową linką. Każdy, kto oglądał serial wie, że zepsuty samochód można naprawić sprężynką od długopisu, a mając kabel od akumulatora, prądnicę i monetę jesteś o krok od stworzenia spawarki.

Jeśli wolisz oddać auto do mechanika, a maszynę spawalniczą wypożyczyć, zamiast zrobić własnoręcznie, mamy dla Ciebie kilka filmików, które być może zainspirują Cię do innego rodzaju zabaw, a nawet jeśli nie, to ostatecznie przekonają do tego, że my – faceci, to jednak kreatywne bestie!

Przykład? Goście z kanału Story of Everything zrobili użytek ze swoich starych plastikowych żołnierzyków. I co z nich wyczarowali? Miskę.

https://www.youtube.com/watch?v=TmQOoMWBQRI

Z kolei HouseholdHacker ma propozycję dla wszystkich ekologów. No, powiedzmy, że dbałość o środowisko jest tu ważniejsza niż świetna rozrywka (postaraj się tak twierdzić, a już nikt nie zarzuci Ci, że powinieneś porzucić tego typu zabawy i wydorośleć). Zamiast wyrzucać butelki po imprezie, daj im drugie życie.

Jeśli natomiast zakończyłeś kolejny rok studiów i przed Tobą piętrzą się stosy notatek (lub po prostu uzbierałeś niepotrzebną makulaturę), zaproś kumpli na strzelankę. Tym razem zapomnij o konsoli. Weź w ręce klej i gumkę recepturkę, obejrzyj film crazyPT i wzorem MacGyvera stwórz broń z prawdziwego zdarzenia.

Na koniec najlepsze – hit od kanału Instructables. Epoka klasycznych piersiówek czy bidonów minęła bezpowrotnie. Idź z duchem czasu i stwórz coś niepowtarzalnego. Będziesz do tego potrzebował… a, zresztą zobacz sam 😀


Sklep OZONEE
 

Odpowiedz