fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

buty-sportowe-sneakersy

Jedna para butów, którą mógłbyś nosić wszędzie i o każdej porze dnia i nocy? Niestety taka nie istnieje. Prawdziwy facet powinien mieć w swojej szafie przynajmniej kilka par butów, w tym niejedne sportowe.

Znajdź kobietę, która wie, ile par butów ma w swojej szafie. Większość potrafi jedynie oszacować tę ilość i – uwaga! – podaje ją nawet w setkach.
Oczywiście każda następna jest im wprost niezbędna do życia, dlatego kolekcja wciąż rośnie.

A jak to jest z nami facetami?

W naszym przypadku sprawa ma się nieco prościej.
Zwykle nie czujemy motylów w brzuchu na widok nowych butów i potrafimy przejść niewzruszeni obok wystawy sklepu obuwniczego. Nie należy oczywiście wpadać ze skrajności w skrajność. Musisz jedynie pamiętać, że historia Forresta Gumpa to fikcja literacka i nie każdy mężczyzna musi obiec wzdłuż i wszerz Stany Zjednoczone w jednych butach.
W świecie realnym przyda się ich znacznie więcej. Dlaczego?

  1. Do wyboru do koloru

Cała Twoja szafa składa się z ciuchów w jednym stylu i kolorze? Szczerze wątpię. Jak chcesz więc do nich wszystkich dopasować jedną parę butów? Zadanie niewykonalne, dlatego lepiej zaopatrzyć się w kilka par w różnych odmianach kolorystycznych.

  1. Higiena przede wszystkim

Wyobrażasz sobie przez kilka miesięcy chodzić, ćwiczyć i robić inne rzeczy w jednej koszulce? Jeżdżąc komunikacją miejską, czasem można odnieść wrażenie, że niektórzy z pasażerów usilnie próbują podjąć się tego wyzwania. Jeśli nie jesteś jednym z nich, nie skazuj swoich stóp na takie katusze i zadbaj o różnorodność ich okrycia.

Poza tym, chodzenie w jednej parze butów jest niezdrowe dla stóp. A przecież zdrowie jest najważniejsze! 🙂

  1. Dobry but do podstawa (także dla ciała)

But sportowy to but na co dzień i od święta (czyli momentu, gdy wreszcie pojawisz się na siłowni : )). Jeśli ćwiczeń fizycznych nie ograniczasz jedynie do spaceru do lodówki, a biegasz, grasz w nogę, kosza i co tam jeszcze lubisz, powinieneś mieć osobną parę do tych aktywności. Każde obuwie dotyka – i to w różnym stopniu – zużycie. By zminimalizować wytarcie zewnętrznej podeszwy buta i jednocześnie nie utracić odpowiedniego poziomu amortyzacji, jaką gwarantuje but, nie należy go „przemęczać”. Zamiast wymieniać co kilka tygodni obuwie, lepiej po prostu posiadać kilka par.

zobacz w sklepie


Sklep OZONEE
 

Odpowiedz