fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Jedno jest pewne – facet z długimi włosami zawsze wyróżni się z tłumu. Taka fryzura to świetny sposób na podkreślenie swojego stylu, gruntowną zmianę wizerunku albo zwrócenie uwagi płci pięknej. Zastanawiasz się nad zapuszczeniem włosów? Sprawdź, jak dbać o długie włosy i jakie fryzury z nimi są teraz najmodniejsze!

wyprzedaż do 70%

Facet z długimi włosami – czy to w ogóle ma sens?

Wystarczy wspomnieć niejakiego Lasse Matberga, oficera norweskiej marynarki wojennej, by móc stwierdzić z całą stanowczością, że noszenie długich włosów może mieć sens. Dla wielu kobiet przystojny norweg z fryzurą i budową ciała prawdziwego wikinga stanowi chodzący ideał męskiej urody. Dlaczego? Nie ulega wątpliwości, że faceci z długimi włosami wydają się paniom bardziej oryginalni, ekstrawaganccy i pewni siebie. Fryzura dodaje im charyzmy, seksapilu i tego czegoś, co zwraca uwagę kobiet.

https://www.instagram.com/p/CCRJIvtHznL/

Długie włosy u facetów zyskują na popularności już od kilku sezonów. Prawdopodobnie przyczyniła się do tego popkultura, seriale w typie „Wikingów” oraz modne stylizacje „na drwala”, u którego zadbana broda często idzie w parze z długimi włosami, spiętymi w charakterystyczny top knot. Długie włosy nosić można na różne sposoby, ale czy jest to opcja dla każdego?

Czy każdy facet może nosić długie włosy?

Biorąc pod uwagę to, o czym wspomniano wyżej, zapuszczenie długich włosów może wydawać Ci się bardzo kuszące. Zanim jednak przerobisz się na wikinga, upewnij się, czy spełniasz ku temu warunki. Niestety facet i długie włosy nie zawsze idą w parze, a poza tym ich pielęgnacja wymaga sporo wysiłku, na który nie każdy ma czas.

Zapuszczenie włosów do długości odpowiedniej do zawiązania top knot potrwa przynajmniej rok. To dosyć długo, a przez ten czas trzeba jakoś utrzymywać włosy w należytym ładzie. Pamiętaj też, że chłopak z długimi włosami przyciąga spojrzenia i to nie zawsze przychylne. Fryzura ta zarezerwowana jest więc dla osób pewnych siebie i posiadających dużo zdrowego dystansu do siebie. Do tego dochodzą jeszcze kwestie techniczne, czyli to, komu długie włosy tak naprawdę pasują. Fryzury z długimi puklami najlepiej prezentują się na facetach o pociągłej twarzy i mniej rozbudowanych szczękach.

facet z długimi włosami

Modne fryzury dla chłopaka z długimi włosami

Kiedy przejdziesz już żmudną i męczącą fazę zapuszczania włosów, możesz zacząć eksperymenty z ich układaniem. Sposobów na czesanie długich włosów jest sporo, więc na pewno znajdziesz coś dla siebie. Fryzurą, która jakiś czas temu wróciła do łask, jest męski bob. Faceci z długimi włosami w tej odsłonie powinni mieć pukle sięgające mniej więcej do ramion. Końcówki powinny być równo przycięte lub lekko cieniowane wokół twarzy. Włosy można zaczesać do tyłu lub zrobić przedziałek na boku.

Dużym powodzeniem cieszy się także fryzura z wygolonymi bokami głowy i długimi włosami pośrodku. Można nosić je rozpuszczone lub wiązać w kucyk, a nawet warkocz. Alternatywą jest wygolenie tylko jednego boku głowy i zaczesywanie reszty włosów na drugi bok.

via GIPHY

Modną opcją dla faceta z długimi włosami jest też fryzura na samuraja. Albo wikinga, jak kto woli. Do stworzenia takiej fryzury potrzebne są już dość długie włosy, które będzie można wygodnie upiąć na czubku głowy. Taki top knot albo man ban dobrze wygląda też w wersji pół na pół. Chodzi o to, by związać w kitkę tylko część włosów, a resztę zostawić swobodnie rozpuszczoną. Ta fryzura najlepiej wygląda na włosach naturalnie falowanych i świetnie pasuje do wakacyjnych stylówek.

Jak pielęgnować długie włosy? Poradnik dla facetów

Zapuszczenie włosów na odpowiednią długość to oczywiście nie wszystko. Jeśli chcesz wyglądać dobrze, musisz zadbać również o ich odpowiednią pielęgnację. Niechlujna fryzura w stylu ptasiego gniazda to zdecydowanie jedna z tych rzeczy, których nie powinien nosić mężczyzna.

długie włosy u faceta

Jeśli nie masz czasu na to, by codziennie je układać, lepiej od razu odpuść sobie długie włosy. Jeżeli jednak nie brak Ci samozaparcia, wyposaż się w kilka przydatnych akcesoriów, choćby takich, jak pianka do włosów czy specjalna pomada. Nie zapominaj też o porządnym szamponie. Jeśli do tej pory myłeś głowę zwykłym mydłem albo tym, co akurat było pod ręką, to czas najwyższy na zmianę nawyków. Długie pukle powinny być miękkie i zdrowie, a to zapewni im tylko odpowiedni szampon dla mężczyzn.


Sklep OZONEE
 

Dołącz do dyskusji 2 komentarze

  • W mojej ocenie – długie włosy dla faceta: TAK, ale pod warunkiem, że ma on czas na ich pielęgnację. Z moich doświadczeń wynika, że mężczyźni (niestety!) nie są skorzy do długich, regularnych zabiegów pielęgnacyjnych, dlatego też – często długie włosy u faceta nie wyglądają na zadbane i zdrowe. Natomiast – jeśli ktoś ma czas, chęci i wiedzę – super!

     

Odpowiedz