fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Związek na odległość to duże wyzwanie, ale dla prawdziwej miłości nie ma rzeczy niemożliwych! Jeśli tylko myślicie o sobie poważnie, na pewno poradzicie sobie z rozłąką. Poniżej znajdziesz kilka porad, jak przetrwać rozłąkę i radzić sobie z tęsknotą w związku na odległość! 

wyprzedaż do 70%

Związek na odległość, czyli jak przetrwać rozłąkę?

Stało się! W końcu poznałeś wspaniałą dziewczynę, będącą ucieleśnieniem Twoim najskrytszych marzeń. Między Wami od razu zaiskrzyło, już planujecie wspólną przyszłość i kolor tapet w pokoju dziecięcym. I wszystko byłoby jak w bajce, gdyby nie fakt, że dzieli Was od siebie kilkaset kilometrów. Jak przetrwać związek na odległość? I czy to w ogóle ma sens?

Na to drugie pytanie nie ma dobrej odpowiedzi. Wszystko zależy od konkretnej sytuacji, podejścia obojga partnerów, a wreszcie determinacji i zaangażowania. W końcu nic tak nie wystawia uczuć na próbę, jak odległość. A jednak mówi się, że prawdziwa miłość nie zna granic. W końcu rozłąka to tylko jeden z etapów związku, który przy odrobinie cierpliwości i elastyczności da się przetrwać!

jak przetrwać związek na odległość, jak radzić sobie z tęsknotą w związku na odległość

Jak przetrwać związek na odległość? 5 dobrych wskazówek!

W związkach na odległość żyją zwykle młodzi ludzie, którzy parterów poznali przez internet albo podczas wakacyjnego wyjazdu. Utrzymanie takiej relacji to zadanie trudne, ale jak najbardziej wykonalne. Jeśli znalazłeś się w podobnej sytuacji, nie łam się i nie poddawaj! Poniżej zebraliśmy kilka rad, jak przetrwać rozłąkę i dbać o związek, gdy od partnerki dzieli Cię kilkaset kilometrów!

1. Rozmawiaj z nią każdego dnia

Kluczem do utrzymania związku na odległość jest komunikacja! Żadna rozłąka nie zniszczy Waszego uczucia, jeśli tylko będziecie rozmawiać ze sobą każdego dnia i poświęcać czas na spotkania, choćby i te wirtualne. W dobie internetu nie stanowi to żadnego problemu!

W miarę możliwości postaraj się ustalić z partnerką, o jakich porach będziecie do siebie dzwonić. Możesz na przykład zaproponować, że każdego dnia o 20 spotkacie się na Skype. Drobne wiadomości warto wymieniać też w ciągu dnia. Dzięki temu będziecie wspólnie przeżywać każdy dzień, dzielić się swoimi myślami. To umocni Wasz związek i pomoże wypracować nawyki, które zaprocentują w przyszłości, gdy będziecie już naprawdę razem.

jak przetrwać związek na odległość

2. Zawsze bądź z nią szczery

Szczerość, lojalność i szacunek wobec partnerki to spoiwa, bez których trudno wyobrazić sobie związek. Jeśli chcesz przetrwać rozłąkę z dziewczyną, musisz o tym pamiętać. Zawsze bądź z nią szczery, dziel się wątpliwościami i przemyśleniami, niczego nie ukrywaj. Tajemnice i niedomówienia potrafią zniszczyć każdy, nawet najbardziej obiecujący związek.

3. Rób coś wspólnie z nią

Kto powiedział, że w związku na odległość nie możecie razem oglądać telewizji albo gotować obiadu? Gdy wrócisz z pracy albo zajęć, połącz się z nią na video i wspólnie przygotujcie sobie posiłek, każde w swojej kuchni. Potem odpalcie Netflix i obejrzycie razem serial. Jeśli nie możecie robić czegoś jednocześnie, umów się z dziewczyną, by obejrzała ten sam film, a potem wymieńcie się wrażeniami. To wydaje się błahostką, ale dostarczy Wam tematów do rozmów i wytworzy pewne uczucie bliskości. Dzięki niemu łatwiej poradzicie sobie z tęsknotą w związku na odległość.

jak poradzić sobie z rozłąką, jak przetrwać związek na odległość

4. Okazuj jej czułość

Postaraj się każdego dnia okazywać czułość partnerce, nawet poprzez drobne gesty. Pisz jej, że tęsknisz, że bardzo Ci na niej zależy i już nie możesz doczekać się spotkania. A żeby podgrzać nieco uczucia, możesz też od czasu do czasu zrobić coś wyjątkowego. Co na przykład? To nie musi być nic spektakularnego! Napisz wiersz, nagraj śmieszny filmik albo napisz i wyślij do niej tradycyjny list. Cokolwiek, co poprawi jej humor i przypomni, jak bardzo Ci na niej zależy.

5. Dbaj o zaufanie

Wiele osób pozostających w związkach na odległość obawia się zdrady partnera. To jasne, że wokół czyha wiele pokus, ale brak zaufania, podejrzliwość i próby kontrolowania niszczą związek tak samo, jak zdrada. Oczywiście masz prawo być zazdrosny albo niepokoić się, gdy dziewczyna nie odpisuje na wiadomość przez dłuższą chwilę, Staraj się jednak panować nad tymi emocjami i nie pozwól, by przeradzały się w konflikty. Awanturując się i wypytując o każdą minutę jej dnia, możesz łatwo zniechęcić do siebie partnerkę.


 

Odpowiedz