fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Czy podróżowanie w pojedynkę może być powodem do wstydu? Nic podobnego! Urlop spędzony w swoim własnym towarzystwie to doskonała okazja, by zwiedzać po swojemu, bawić się i poznawać nowych ludzi. Dokąd można pojechać samemu na wakacje?

Jeszcze do niedawna samotne wyjście do kina czy wyjazd w pojedynkę uchodziły za coś dziwnego. Osoby, które spędzały czas w ten sposób, uważano za samotnych dziwaków, których pewnie nikt nie lubi. Dziś takie myślenie powoli odchodzi do lamusa. I całe szczęście, bo w samotnych wyprawach nie ma nic złego. Co więcej, rynek turystyczny ma coraz więcej do zaoferowania dla osób podróżujących w pojedynkę. Wakacje dla singli cieszą się coraz większą popularnością i warto z nich korzystać. Oto kilka najlepszych destynacji dla singli.

wyprzedaż do 70%

Singiel na urlopie, czyli dokąd jechać samemu na wakacje?

1. Słowenia

To urzekające, pełnie niezwykłych krajobrazów państwo jest doskonałym kierunekiem dla singla. Choć Słowenia wciąż nie jest doceniana przez turystów, to po prostu nie sposób się tam nudzić. Ten niewielki kraj ma wiele do zaoferowania więcej niż niejeden popularny kurort. Napotkamy tam zapierające dech w piersi widoki oraz rozmaite atrakcje, bo coś dla siebie odnajdą zarówno fani aktywnego, jak i leniwego wypoczynku. W dodatku jest tam dużo taniej niż w Chorwacji czy we Włoszech!

Słowenia

Grecja

Gdzie jeszcze można jechać samemu na wakacje? Oczywiście do Grecji! Zdumiewające zabytki, malownicze plaże i wyjątkowy klimat sprawią, że nawet w pojedynkę trudno narzekać tam na brak zajęcia. Planując wyjazd odpowiednio wcześnie uda nam się także uniknąć tłumów i wynająć jednoosobowy pokój w korzystnej cenie.

Grecja

3. Lizbona

Paryż, Rzym, Barcelona i Madryt to jedne z najpopularniejszych kierunków turystycznych. A co z Lizboną? Stolica Portugalii to doskonałe miejsce na urlop dla singla. Znakomite jedzenie, aromatyczna kawa i piękno miasta z pewnością szczelnie wypełnią nasz czas. Warto dodać, że nawet dłuższy pobyt w Lizbonie może okazać się o wiele mniej kosztowny niż urlop w jednym z wyżej wymienionych miast.

lizbona tramwaj

4. Albania

Albania to coraz częściej wybierany kierunek podróży. Ten wyjątkowy kraj łączy w sobie piękno śródziemnomorskich plaż, majestat gór oraz imponujące zabytki. Co więcej, ceny w Albanii wciąż są dużo przystępniejsze od tych, jakie panują na południu Europy. A dzięki bogatej ofercie turystycznej nawet singiel nie będzie się tam nudził.

Albania

5. Bieszczady

Kto powiedział, że trzeba lecieć na drugi koniec świata, by dobrze się bawić? Polska też pełna jest malowniczych zakątków, w których łatwo zorganizować sobie czas spędzany w pojedynkę. Miłośnicy gór i pieszych wędrówek powinni zwrócić się w kierunku Bieszczad. Te wciąż dzikie góry pełne są miejsc, które warto zobaczyć, a znane wszystkim połoniny to tylko niewielki rąbek tajemnicy, jakie skrywają przed nami Bieszczady.

Wyjazd na wakacje w pojedynkę to doskonała okazja, by lepiej poznać samego siebie. Każdy choć raz w życiu pojechać na taki urlop! Zobacz też, co jeszcze warto zrobić w życiu przed trzydziestką, a gdy już podjąłeś decyzję odnośnie do podróży – sprawdź, jak składać ubrania do walizki podróżnej.

Bieszczady

 

Odpowiedz