fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Moda ewoluuje, podlega zmianom i inspiruje. Niegdyś popularne trendy przeistaczają się w nowe propozycje, które cieszą oczy krytyków podczas największych tygodni mody. Wśród cenionych elementów ubioru są różnej maści akcesoria, którym dziś się przyjrzymy. Punkt wspólny? Są w całości wykonane z drewna. Moda ewoluuje, podlega zmianom i inspiruje. Niegdyś popularne trendy przeistaczają się w nowe propozycje, które cieszą oczy krytyków podczas największych tygodni mody. Wśród cenionych elementów ubioru są różnej maści akcesoria, którym dziś się przyjrzymy. Punkt wspólny? Są w całości wykonane z drewna. 

Dominująca natura

Coraz więcej modowych akcesoriów codziennego użytku stawia na eko materiały. Popularne stało się urozmaicanie wszelkich konstrukcji o elementy drewniane z najrozmaitszych kombinacji drzew. Dla posiadacza oznacza to, że nabył on produkt naturalny, pozbawiony metali ciężkich lub trudno rozkładalnych składników.
Wśród kupujących najczęściej wybierane są:

  • zegarki,
  • biżuterię,
  • oprawki,
  • etui na smartfony.

Poprzez rosnący trend liczba dostępnych na rynku produktów zmienia się z dnia na dzień.  Czym jest spowodowana aż taka popularność?

Moda na eko życie, czyli skąd się wzięły drewniane dodatki

Świat chce się zmienić, powrócić do korzeni. Technologia zastępowana jest znacznie bardziej naturalnymi metodami wytwarzania przedmiotów, które nie tyle oparły się mainstreamowi, co całkowicie go zmieniły. Masowość produkcji jest postrzegana jako coś mało atrakcyjnego, a produkty wykonane ręcznie przeżywają odrodzenie.

Rosnący popyt na drewniane dodatki lansowany jest przez specjalnie do tego zatrudnionych freelancerów, którzy walczą o promocję marek w social media. Wśród bloggerów królują stylizacje oparte o tego typu gadżety.

Eko przesada?

Pewnie zastanawiałeś się czy drewniany zegarek jest i będzie eko po wsze czasy. Przecież wykonany jest z drewna, trafia do ciebie w pudełku z naturalnego materiału i pachnie lasem. Niestety, w tym przypadku spełniło się powiedzenie, że liczy się wnętrze.

Drewniane zegarki można zaliczyć do grona modowych. Ich głównym atrybutem jest wygląd, który bez problemu kontrastuje z dowolną stylizacją. Przez ten fakt producent nie przykłada szczególnej uwagi do mechanizmu, który drzemie we wnętrzu. Mimo wysokiej ceny – sięgającej nawet kilku tysięcy złotych – sercem naszego wybranka może być tani, chiński i metalowy mechanizm o wartości 100 zł. Zatem gdzie rozpływają się dalsze koszty? Czysty zysk opiewający na miliony złotych wynika z wartości marki i rosnącego popytu. Proste, a zarazem brutalne.

Takiego produktu nie możemy nazwać w pełni ekologicznym. I o tym trzeba pamiętać.

Zielono mi

Znacznie bardziej pozytywnie wygląda sytuacja z innymi gadżetami tego typu. Biżuteria może być w 100% eko, bo w jej wnętrzu nie drzemie nic metalowego. Drewniane muszki również nie zawierają tego typu dodatków. Tak samo oprawki bądź okulary przeciwsłoneczne. Najczęściej posiadają one metalowy szkielet i szkło. Ten drugi element coraz częściej zastępowany jest mieszanką szkła i plastiku lub samym plastikiem.

Inwestycja w drewno

Czy warto kupować takie dodatki? To już zostawiamy do indywidualnej oceny. Oczywiście nie można zaprzeczyć, że takie uzupełnienie Twojej stylizacji może być strzałem w dziesiątkę. Jest to idealna propozycja dla ceniących drewno, jako materiał posiadający swoistą teksturę i zapach. Tego tym produktom nie można odmówić.

Popyt na te akcesoria nie należy łączyć z ekologią. Oczywiście, każdy z produktów posiada coś naturalnego, ale zdarzają się odstępstwa. Najtrafniej można to określić jako fajny trend, który wprowadza powiew świeżości i urozmaicenia. I nic więcej.

Kto może nosić drewniane dodatki?

Tego typu dodatki sprawdzą się dla modnych mężczyzn. Jeśli zaliczasz się do tego grona, to rozważ zakup zegarka. Zwróć uwagę, aby zbytnio nie przepłacić. Gdy oczekujesz funkcjonalnego czasomierza – zrezygnuj z zakupu designerskich modeli. Na rynku dostępne są ciekawsze produkty, które o niebo lepiej sprawdzą się na Twoim nadgarstku. Praktyczniejszy będzie zakup drewnianej muszki – w prosty sposób możesz zaskoczyć swoją kreatywnością i wprowadzić twist do klasycznego garnituru.

Zainteresowany zakupami? Jeśli tak, to sprawdź nasz wpis, w którym przedstawiamy ciekawe alternatywy dla modnych zegarków. Wybór drewnianej muszki skonfrontuj z naszymi propozycjami jej dopasowania, które również zamieściliśmy na blogu.


Sklep OZONEE
 

Odpowiedz