fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

jak czyścić białe buty?

Białe buty zawsze wyglądają stylowo, ale ich głównym problemem pozostaje fakt, że bardzo szybko przestają być, cóż… białe. Dziś postaramy się rozwikłać tajemnicę idealnie białych sneakersów i dowiemy się, jak je czyścić, by zachowały oryginalny kolor.

Problematyczne białe sneakersy

Białe sneakersy są doskonałym wyborem, kiedy szukasz obuwia na co dzień. Pasują niemal do wszystkich stylizacji i bardzo trudno znaleźć ubrania, które w jakiś sposób by się z nimi gryzły. Utrzymanie ich w idealnym stanie to jednak zupełnie inna bajka.

Nawet jeśli będziesz wyjątkowo uważny, to prędzej czy później buty wpadną w szarość. Dlatego kupując białe sneakersy, trzeba się liczyć z tym, że będziesz musiał włożyć więcej wysiłku w to, by buty zachowały oryginalny wygląd.

Jak czyścić białe buty?

Czyszczenie butów powinno się zacząć od zdjęcia sznurówek i wrzucenia ich do miski z wodą, mydłem i odrobiną proszku do prania, by pomóc im odzyskać dawną biel. Następnie najlepiej będzie wypchać but w środku, aby nie zdeformował się podczas czyszczenia. Przygotuj kolejną miskę z wodą i proszkiem do prania i na początku przetrzyj buty szmatką, a następnie większą szczotką do czyszczenia.

Bardziej problematyczne miejsca czyści się mniejszą szczoteczką, najprościej będzie użyć tej do zębów. Można też użyć pasty do zębów, która równie dobrze poradzi sobie z bardziej zabrudzonymi punktami.

Szukasz wyjątkowej, niekoniecznie białej pary sneakersów? Dowiedz się, jakie są najmodniejsze sneakersy tej wiosny.

zobacz w sklepie


 

Odpowiedz