jak czyścić białe buty?

Białe buty zawsze wyglądają stylowo, ale ich głównym problemem pozostaje fakt, że bardzo szybko przestają być, cóż… białe. Dziś postaramy się rozwikłać tajemnicę idealnie białych sneakersów i dowiemy się, jak je czyścić, by zachowały oryginalny kolor.

Problematyczne białe sneakersy

Białe sneakersy są doskonałym wyborem, kiedy szukasz obuwia na co dzień. Pasują niemal do wszystkich stylizacji i bardzo trudno znaleźć ubrania, które w jakiś sposób by się z nimi gryzły. Utrzymanie ich w idealnym stanie to jednak zupełnie inna bajka.

Nawet jeśli będziesz wyjątkowo uważny, to prędzej czy później buty wpadną w szarość. Dlatego kupując białe sneakersy, trzeba się liczyć z tym, że będziesz musiał włożyć więcej wysiłku w to, by buty zachowały oryginalny wygląd.

Jak czyścić białe buty?

Czyszczenie butów powinno się zacząć od zdjęcia sznurówek i wrzucenia ich do miski z wodą, mydłem i odrobiną proszku do prania, by pomóc im odzyskać dawną biel. Następnie najlepiej będzie wypchać but w środku, aby nie zdeformował się podczas czyszczenia. Przygotuj kolejną miskę z wodą i proszkiem do prania i na początku przetrzyj buty szmatką, a następnie większą szczotką do czyszczenia.

Bardziej problematyczne miejsca czyści się mniejszą szczoteczką, najprościej będzie użyć tej do zębów. Można też użyć pasty do zębów, która równie dobrze poradzi sobie z bardziej zabrudzonymi punktami.

Szukasz wyjątkowej, niekoniecznie białej pary sneakersów? Dowiedz się, jakie są najmodniejsze sneakersy tej wiosny.

zobacz w sklepie

 

Zostaw odpowiedź