fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Wychodzisz z inicjatywą spotkań, ale Twoja dziewczyna coraz częściej nie ma dla Ciebie czasu? Zastanawiasz się, co to może oznaczać i jak radzić sobie w takich sytuacjach? Sprawdź!

Czy kiedykolwiek byłeś tak zakochany w dziewczynie, że przez ostatnich kilka lat nie miałeś ochoty spędzać czasu z nikim innym? Było między Wami wspaniale, ale po kilku latach sielanki masz wrażenie, że ona przestała Cię kochać i znajduje kolejne wymówki, by nie spędzać z Tobą czasu? Z naszego artykułu dowiesz się, jak możesz przywrócić związek na właściwe tory.

wyprzedaż do 70%

Co zrobić, kiedy dziewczyna nie ma dla Ciebie czasu? Poznaj wskazówki, jak przywrócić związek na właściwe tory

Jeśli Twoja dziewczyna nie ma czasu na spotkanie, może być:

  • przytłoczona zawodowymi obowiązkami,
  • zmęczona,
  • schorowana.

Najważniejsze w takiej sytuacji jest opanowanie – nie kreśl od razu czarnych scenariuszy. Choć nie jest to łatwe, do zaistniałej sytuacji powinieneś podejść ze zdrowym rozsądkiem. Oto co możesz zrobić, kiedy dziewczyna nie ma dla Ciebie czasu.

1. Porozmawiaj z nią

Relacje między dwojgiem ludzi bywają skomplikowane, ale nic tak nie zespala związku, jak szczera rozmowa. Być może Twoja dziewczyna wcale nie zdaje sobie sprawy z tego, że poświęca Ci mniej czasu niż zwykle? Stawiając na bezpośrednią komunikację, możesz szybciej dowiedzieć się, jaka jest rzeczywista przyczyna problemu, a także uświadomić drugiej stronie, że zaistniała sytuacja jest dla Ciebie po prostu stresująca.

Problemy między parą można właściwie rozwiązać tylko wtedy, gdy obie strony są gotowe wysłuchać nawzajem swoich racji bez osądzania i podnoszenia głosu. Postarajcie się jak najdokładniej omówić dzielący was problem. Jeśli Twoja dziewczyna ma ci coś do zarzucenia, wysłuchaj jej, być może są słuszne – wtedy popracuj nad nimi, zamiast przerzucać winę na ukochaną.

dziewczyna-nie-ma-czasu-na-spotkanie-co-robic2. Stwórz przestrzeń w swoim związku

Jeśli Twoja dziewczyna nie ma czasu na spotkanie i nie chce wyznać Ci powodu swojego odmiennego zachowania, najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jest skupienie się na sobie. Nie pytaj jej, co się stało, ani nie naciskaj, by spędzała z Tobą więcej czasu. Rób rzeczy, które sprawią, że poczujesz się lepiej. W ten sposób dasz swojej dziewczynie trochę przestrzeni, a kiedy wszystko sobie poukłada –  będziecie mogli wspólnie popracować nad swoim związkiem.

3. Bądź uważnym słuchaczem

Budując relację z dziewczyną, powinieneś od samego początku być dobrym słuchaczem. Daj jej opowiedzieć o rzeczach, które ją stresują, trapią lub denerwują – nie wchodź jej w słowo! Następnie, gdy już to zrobi, powiedz jej, że może na Ciebie liczyć o każdej porze i chętnie ją wysłuchasz, kiedy tylko będzie miała ochotę wyrzucić z siebie negatywne emocje. To dla dziewczyn naprawdę ważne. Jeśli przestaniesz myśleć tylko o sobie i otworzysz się na jej potrzeby, Twoja dziewczyna prawdopodobnie będzie bardziej cieszyć się perspektywą wspólnego spędzania czasu.

dziewczyna-nie-ma-czasu-na-spotkanie4. Znajdźcie złoty środek

Wszystkie relacje narażone są na konflikty – nie da się ich uniknąć. Jednak to, w jaki sposób sobie z nimi radzisz, sprawia, że relacja jest w stanie przetrwać. Najgorsze, co możesz zrobić w sytuacji, kiedy dziewczyna nie ma dla Ciebie czasu lub jest na Ciebie zła, to odpuścić. Jeśli zależy Ci na związku, powinieneś ciągle nad nim pracować. Być może problemem jest stagnacja lub nuda? Może nadszedł czas, aby znaleźć nowe zainteresowanie, które oboje będziecie mogli dzielić? Odkrywanie wspólnie nowych rzeczy może umocnić związek, do którego wdarła się rutyna.

Dziewczyna nie ma czasu na spotkania? O tym pamiętaj

Budując związek, powinieneś być świadomy tego, że niekoniecznie zakończy się on happy endem. Czasami partnerów może dzielić zbyt wiele różnic, np. światopoglądowych, które wychodzą na jaw dopiero po czasie. Jeśli Twoja dziewczyna nie ma czasu na spotkanie i coraz częściej szuka wymówek, może to oznaczać, że właśnie dostrzegła taką różnicę.

W takim wypadku nie osaczaj jej, nie oskarżaj ani nie zmuszaj do niczego – to nie jest jej wina. Jeżeli nie możecie dojść do porozumienia, a metody zaproponowane wyżej są bezskuteczne, prawdopodobnie nadszedł czas, aby każde z was poszło w swoją stronę.

Pamiętaj, że zasługujesz na kogoś, kto będzie chciał spędzać z Tobą czas niezależnie od swojego nastroju. Jeżeli jednak w dłuższej perspektywie czasu kolejne relacje Ci się nie udają i często słyszysz słowa “nie mam dla Ciebie czasu”, być może oznacza to, że przyszedł najwyższy czas, aby zmienić coś w sobie?

Ktoś wpadł Ci w oko? Przekonaj się, jak zaprosić dziewczynę na randkę, aby uniknąć niezręcznej odmowy.

Sprawdź także, w co się ubrać, aby modnie wyglądać i czuć się komfortowo.


Sklep OZONEE
 

Odpowiedz