fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

W eliminacjach do Ligi Europy UEFA 2019/2020 wystąpią dwa polskie zespoły: Legia Warszawa i Cracovia Kraków. Natomiast Mistrz Polski, Piast Gliwice, będzie walczył o grupową fazę Ligi Mistrzów. Czy w tym roku będziemy mieć okazję oglądać nasze zespoły nieco dłużej?

wyprzedaż do 70%

Eliminacje do Ligi Mistrzów 2019/2020. Pechowy Piast Gliwice

Świeżo upieczony Mistrz Polski będzie miał trudne zadanie do wykonania w eliminacjach do Ligi Mistrzów 2019/2020. Białoruskie BATE Borysów to znana marka, które regularnie bije się, jak równy z równym z silniejszymi zespołami w Europie. W przeciwieństwie do polskich klubów BATE jest regularnym gościem na europejskich salonach. Piastowi jeszcze nigdy nie udało się w europejskich rozgrywkach wygrać meczu… Czy zawodnicy z Gliwic będą w stanie sprawić niespodziankę? Pozostaje kibicować Piastowi i trzymać kciuki, choć trzeba przyznać, że szansę na awans do kolejnej rundy trzeba upatrywać raczej w kategoriach życzeniowych. Piast kilka dni temu pozyskał Dani Aquino, hiszpańskiego napastnika, z którym w Gliwicach wiązane są spore nadzieje. Pierwszy, wyjazdowy mecz, odbędzie się już 10 lipca.

Zachęcamy także do obejrzenia bardziej szczegółowej analizy przeciwnika:

Rewanż w Gliwicach pokaże TVP Sport oraz Polsat Sport.

Eliminacje do Ligi Europy 2019/2020. Legia (najprawdopodobniej) zagra z Sant Julia

Wydaje się, że najłatwiejsze zadanie w pierwszej rundzie będzie miał wicemistrz Polski, Legia Warszawa. Legioniści zmierzą się ze zwycięzcą dwumeczu pomiędzy drużynami z Andory i Gibraltaru. W pierwszym meczu Sant Julia (Andora) pokonała u siebie Europa FC 3 do 1 i wszystko wskazuje na to, że to właśnie zespół z Andory będzie rywalem warszawskiego zespołu. Trudno się tu rozpisywać o przeciwniku, dla Legii awans jest po prostu obowiązkiem. Legia ma najwyższy współczynnik klubowy wśród wszystkich polskich klubów, ale ostatnio regularnie w Europie zawodzi. Pozostaje mieć nadzieję, że ta odsłona eliminacji zakończy się fazą grupową i wróci Legia, która zachwycała w meczach z Celtikiem czy Realem Madryt. Przed nowym sezonem Legia pozyskała kilku zawodników, m.in. Waleriana Gwilę, Arvydasa Novikovasa i Igora Lewczuka. Zespół zasilili także zawodnicy wracający z wypożyczenia (Tomasz Jodłowiec, Vamara Sanogo).

Mecz eliminacyjny będzie można obejrzeć w TVP Sport.

Cracovia vs DAC Dunajska Streda, czyli jedna wielka niewiadoma

Cracovia Kraków zacznie rywalizację z DAC Dunajska Streda, czyli wicemistrzem Słowacji. Pierwszy mecz eliminacyjny odbędzie się już 11 lipca, o godzinie 20.30, rewanż zostanie rozegrany za tydzień, o godzinie 19 w Krakowie.

Słowacki klub erę świetności ma już dawno za sobą – największe sukcesy drużyny datowane są na lata 80., kiedy to DAC zdobył puchar Słowacji i Puchar Czechosłowacji. Mimo to drużyna ze Słowenii potrafiła w poprzedniej edycji eliminacji wyeliminować taką markę jak Dinamo Tibilisi, tylko po to, by polec w drugiej rundzie eliminacji aż 2 do 7, przegrywając u siebie 1 do 3 i 1 do 4 z Dynamem Mińsk.

Cracovia wcale nie jest faworytem tego spotkania. Mimo że początkowe rundy dla polskich klubów powinny być tylko formalnością, to jednak rok w rok, nasze kluby niezbyt dobrze radzą sobie na arenie międzynarodowej. Na korzyść drużyny Michała Probierza przemawia fakt małej stabilizacji – trener dobrze zna swój zespół i umie go „ciągnąć za uszy” w kryzysowych sytuacjach.  W letnim okienku transferowym Cracovia wzmocniła środek boiska, pozyskała też bramkarza i stopera.

Pozostaje mieć nadzieję, że zawodnicy z Krakowa i pozostałe polskie zespoły awansują do kolejnych rund rozgrywek, a my będziemy mieli komu kibicować.


 

Odpowiedz