fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

 

Boy listening to music

Kobieta i torebka to zgrany duet, a często nawet miłość od pierwszego wejrzenia. A jak to jest z nami facetami?

Współcześnie torebka to niezaprzeczalnie atrybut każdej kobiety, ewentualnie bohatera dziecięcych bajek, tj. fioletowego telestworka o bliżej nieokreślonej płci. Pewnie nie każdy z Was uwierzy, ale na samym początku była ona typowo męskim dodatkiem. Dopiero francuski król Ludwik XIV popularyzując trzyczęściowy garnitur wyposażony w całą masę kieszeni mogących pomieścić wszystkie drobiazgi, skutecznie (i to na dekady, a raczej setki lat) zdeklasował męskie torebki.

Człowieku, po co Ci torba?

Dzisiaj torebki wracają do łask. W końcu gdzieś trzeba przechowywać te portfele wypełnione złotymi kartami kredytowymi, telefony, tablety, laptopy, ładowarki, klucze i inne gadżety. Trzeba oczywiście pamiętać, że dodatki mają być nie tylko praktyczne, a stylowe i odpowiednio dopasowane do pozostałych elementów stroju. Dobra torba nie tylko zabezpieczy Twoje kieszeni przed pęknięciem w szwach, ale i podkreśli Twój i Twojej stylówki charakter. Poniżej lista modeli, które sprawdzą się na ramieniu każdego mężczyzny.

Teczka businessmana

… czyli niezastąpiony dodatek każdego pracującego, uczącego się czy po prostu faceta, który nie umie się rozstać z laptopem, zeszytem i stosem dokumentów. Zamiast pakować to wszystko do tornistra, wybierz skórzaną aktówkę, która sprawdzi się idealnie nie tylko w stylizacjach formalnych, ale i tych bardziej causalowych.

Listonoszka nie tylko dla pracownika poczty

Od teczki odróżnia ją długi pasek na ramię i większa dowolność materiałów, z jakich potrafi być uszyta. W zależności od rodzaju tkaniny, torba pasować będzie do stylu bardziej i mniej oficjalnego, te z poliestru doskonale sprawdzą się we wszystkich codziennych sytuacjach. Poza długim paskiem cechą charakterystyczną listonoszek są klapy zamykane na magnes bądź klamrę.

Listonoszka w wersji mini

Mała torba zwykle o wielkości formatu B5 na długim pasku na ramię. Króluje przede wszystkim latem i to nie tylko na dyskotekach i plażach w Mielnie. Jest świetnym dodatkiem do codziennych i raczej sportowych stylizacji. Pomieści portfel, telefon, a nawet tablet.

Torby na siłownie

Są chyba modelem cieszącym się największą popularnością wśród facetów. Co innego jest równie wygodne, lekkie i pojemne. Zmieścisz w niej ręcznik, buty sportowe, ciuchy na trening czy siłownie i wiele więcej. Sportowa torba to z pewnością jeden z największych must have męskich dodatków.

Wybór obarczony dużym ryzykiem

Powyżej torby, które sprawdzą się na ramieniu każdego faceta. Jeśli nie znalazłeś wśród nich swojego faworyta, lepiej z niego zrezygnuj. Torby rodem z kobiecego butiki (w kropki, kwiatki i falbanki) albo co gorsza, przedszkola (z printem w misie, lalki Barbie, a nawet Supermana) nie przystoją żadnemu prawdziwemu facetowi. Jeśli nie chcesz więc narazić się na podejrzliwe spojrzenia bądź wytykanie palcami na ulicy, lepiej odpuść sobie tak kontrowersyjne wybory i postaw raczej na męską klasykę.

Jakie męskie torby są modne?

Co w modzie piszczy, jeśli chodzi o męskie torby? Sprawą zainteresował się sam Wall Street Journal.


Sklep OZONEE
 

Odpowiedz