fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Jesteś na bieżąco z aktualnymi trendami? Wydajesz fortunę na modne nowości, a mimo to ludzie patrzą na Twoje stylizacje z uśmiechem politowania? To może być znak, że zostałeś fashion victim. Co to znaczy i jak zdjąć z siebie tę łatkę?

wyprzedaż do 70%

Fashion Victim – kto to taki?

Fashion victim to osoba, która padła ofiarą mody, stała się niewolnikiem ślepo i bezrefleksyjnie podążającym za aktualnymi trendami. Określenie to po raz pierwszy padło z ust amerykańskiego projektanta Oscara de la Renta. Użył go w odniesieniu do osób, które kompletnie pogubiły się w świecie mody i nie potrafią zdefiniować własnego stylu, nieustannie go zmieniając pod wpływem nowych trendów. Kupują to, co modne, a nie to, co rzeczywiście im się podoba.

Fashion victim to osoby, które bez zastanowienia kupują kolejne rzeczy i łączą je w sposób kompletnie nieprzemyślany, a czasem wręcz groteskowy. We własnym odczuciu wyglądają modnie i oryginalnie, ale w rzeczywistości przypominają raczej przebrane manekiny. Ofiary mody nie wiedzą jak chcą wyglądać. Zapominają o poszukiwaniu własnego stylu i nie kupują ubrań, które pomogą im wyrazić siebie. Wiedzą jednak, który wzór jest modny w tym sezonie i jaki fason jeansów kupić, by być na czasie.

Zobacz, jakie ubrania są najwygodniejsze do noszenia po domu.

Fashion victim – objawy

Obawiasz się, że popadłeś w modowe szaleństwo? Oto 3 symptomy, które świadczą o tym, że masz rację.

Śledzisz na bieżąco wszystkie trendy

Jeśli kompulsywnie śledzisz wszelkie modowe nowinki, jesteś w stanie opisać z detalami najnowsze kolekcje sieciówek i wiesz jakie trendy królują na Instagramie, to masz powody do niepokoju. Uleganie modowej nagonce to pierwszy objaw tego, że opuścił Cię Twój zdrowy rozsądek.

Na nowe ciuchy wydajesz ostatni grosz

Osoba będąca fashion victim potrafi wydać ostatni grosz na nowy, supermodny ciuch. Problem tkwi jednak nie tylko w tym ile wydaje, ale i w tym, że wydaje kompletnie bez sensu. Jeżeli Tobie również zdarza się kupować coś tylko dlatego, że jest w modzie, bez zastanowienia czy faktycznie tego potrzebujesz, to masz poważny problem.

Kupujesz to, co modne, zapominając o własnym stylu

Gdy następnym razem będziesz na zakupach i wpadnie Ci w oko jakaś rzecz, zadaj sobie jedno kluczowe pytanie: „dlaczego chcę to mieć”. Jeśli odpowiesz sobie, że ubranie może pasować do wielu stylizacji i pozostałych elementów garderoby – w porządku. Jeżeli jednak chodzi tylko o to, że to najmodniejszy ciuch w tym sezonie i musisz go mieć, a nawet go potem nie założysz, to możesz mieć problem.

Co robić, by nie paść ofiarą mody?

Jak nie zostać fashion victim? Odpowiedź jest prosta – znajdź swój styl i się go trzymaj. Nie podążaj ślepo za modą i wsłuchaj się we własną intuicję. Na pewno masz jakieś wyobrażenie na temat swojego wizerunku. Zastanów się, co do Ciebie pasuje, w jakich stylizacjach czujesz się najlepiej albo jakie kolory Ci się podobają. Wybieraj tylko te trendy, które podkreślą Twój indywidualny charakter i styl, a resztę zostaw gwiazdom i influencerom.

Zobacz też przegląd najnowszych trendów prosto z Paris fashion week.

Z nami bycie fashion victim Ci nie grozi! Zobacz propozycję modnej stylówki

Kurtka jeansowa z wzorem
Bluza czarno-czerwona

Sklep OZONEE
 

Odpowiedz