fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Sezon wakacyjny nieodłącznie kojarzy się z festiwalami. Słońce, długie wieczory i muzyka na świeżym powietrzu to coś, za czym bardzo tęskniliśmy w czasach pandemii. Po dwóch latach w końcu powróciły: a my mamy dla Was przegląd najciekawszych festiwali letnich, które odbędą się tego lata.

wyprzedaż do 70%

Najpopularniejsze festiwale letnie w Polsce

Już w czasach przed pandemią festiwale muzyczne cieszyły się olbrzymią popularnością. Nic dziwnego, że w tym roku, kiedy ponownie pojawiły się ogłoszenia nowych artystów i terminy festiwali, zawrzało. Festiwale muzyczne w Polsce to naprawdę szeroki temat. Spośród wielu propozycji, rozsianych po niemal całym kraju, każdy meloman jest w stanie wybrać coś dla siebie, bo zapowiadają się naprawdę ciekawe festiwale 2022 w naszym kraju! Polska nie zostaje w tyle i zaprasza na koncerty największe gwiazdy. Zapraszamy na przegląd najciekawszych festiwali.

festiwale-2022-w-polsce

Największe festiwale muzyczne w Polsce

Król jest tylko jeden i jest to oczywiście Open’er Festiwal, który co roku gromadzi tysiące ludzi. Festiwal odbywa się w Gdyni już od dwudziestu lat i bardzo szybko zyskał miano kultowego. Zaletą tego nadmorskiego festiwalu z całą pewnością jest różnorodny line-up. Każdy znajdzie coś dla siebie na jednej ze scen Open’era! Festiwal odbywa się co roku na przełomie czerwca i lipca.

Niektóre największe festiwale muzyczne 2022 w Polsce już się odbyły. Zalicza się do nich stołeczny Orange Warsaw Festiwal. Odbywające się od 2008 roku wydarzenie co roku przyciąga tłumy: nie tylko mieszkańców miasta Warszawa! Festiwal 2022 odbywał się jak co roku w czerwcu: niestety, na tegoroczną edycję już się nie załapiecie, ale koniecznie pamiętajcie o niej w przyszłym roku! Festiwal Sopot 2022 także przeszedł już do historii. Wydarzenie w Operze Leśnej to święto polskiej muzyki rozrywkowej, tej najpopularniejszej. Jeśli chcesz posłuchać najbardziej znanych wykonawców, to zawsze dobry adres!

Największe festiwale 2022 w Polsce reprezentuje też Pol’and’rock, który w tym roku odbędzie się w Czaplinku. Legendarny festiwal co roku jest prawdziwym świętem muzyki rockowej, chociaż dla wielu osób muzyka podczas tego festiwalu jest drugorzędna. Liczy się świetna zabawa i wyjątkowe emocje!

Na listę „Największe festiwale muzyczne w Polsce” szturmem wdarł się również FEST Festiwal, odbywający się od 10 do 13 sierpnia w Chorzowie. Chociaż to jeden z najmłodszych festiwali w kraju, już teraz cieszy się ogromną popularnością, głównie ze względu na szerokie grono różnorodnych wykonawców. Chcesz zobaczyć na żywo największe gwiazdy? To dobry wybór!

Wybierasz się na festiwal ze znajomymi jako singiel? Sprawdź, gdzie znaleźć wakacyjną miłość?

festiwale-muzyczne-2022Hip — hopowe festiwale muzyczne w Polsce 2022

Dużą popularnością w Polsce cieszą się szczególnie festiwale związane z kulturą hip-hopową, które mają naprawdę długą tradycję. Zaliczają się do nich między innymi:

  • Mazury Hip Hop Festiwal 2022

W tym roku w sierpniu odbędzie się już XX edycja tego festiwalu w Giżycku. To najstarsza w kraju plenerowa impreza hip-hopowa, której nie może przeoczyć żaden fan rapu. Tym bardziej że Hip Hop Festiwal Giżycko 2022 odbywa się w malowniczej Twierdzy Boyen.

  • Rap Stacja Festiwal 2022

Szósta edycja festiwalu w Sławie zapowiada się doskonale. Trzy dni koncertów, pokazy graffiti, breakdance, rolki, deski i wiele więcej czekają na fanów hip-hopu już w dniach od 7 do 9 lipca. To gratka zarówno dla fanów popularnych obecnie wykonawców, jak i starej szkoły: jeśli do nich należysz, musisz tam być!

Festiwale letnie dla koneserów

Oczywiście na hip-hopie i muzyce popularnej festiwale 2022 w Polsce się nie kończą. Wszyscy fani muzyki filmowej na pewno w maju odwiedzili Kraków, gdzie wtedy odbył się Festiwal Muzyki Filmowej 2022. Nie miałeś okazji się pojawić w tym roku? Koniecznie zapisz w kalendarzu przyszłoroczny termin!

Na uwagę zasługuje też z całą pewnością Tauron New Muzyka, czyli katowicki festiwal muzyki elektronicznej.  Wydarzenie, które pojawiło się w 2006 roku, tym razem odbędzie się w dniach 21- 24 lipca. Jeśli lubisz elektroniczne brzmienia, koniecznie zaplanuj wyjazd do stolicy Górnego Śląska!

Entuzjaści alternatywy na pewno dobrze znają OFF Festiwal, organizowany przez Adama Rojka. Odbywający się również w Katowicach festiwal w tym roku startuje 5 sierpnia. Warto uwzględnić go w swoich planach!

Rap Stacja Festiwal 2022, Festiwal Muzyki Filmowej 2022, a może Festiwal Sopot 2022? Wybór jest naprawdę trudny… Które festiwale w Polsce 2022 wybierzesz? Daj nam znać w komentarzu i… udanej zabawy!

Sprawdź też, czy gotowa stylizacja na lato to coś dla Ciebie.


Sklep OZONEE
 

Odpowiedz