fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Fila x Pepsi

Moda przyzwyczaiła nas już do nietypowych połączeń i to nie tylko jeśli chodzi o materiały czy najnowsze trendy. Najlepszym tego przykładem jest pojawienie się kolekcji, której chyba nikt się nie spodziewał. Mowa o połączeniu sił marek Fila i Pepsi. Czego możemy oczekiwać po tej zaskakującej współpracy?  

Pepsi, czyli gigant wśród marek

Nie wszyscy mogą być zaznajomieni z marką Fila, jednak możemy ze spokojem przyjąć, że o Pepsi słyszał każdy. To jeden z największych brandów współczesnego świata, który ma zresztą za sobą długą historię. Pierwszy raz Pepsi ujrzała światło dzienne w roku 1893, za sprawą Caleba Bradhama, farmaceuty zamieszkującego teren Karoliny Północnej.

Marka przechodziła przez wiele zmian logo i rozmaitych strategii na przestrzeni lat, często odwołujących się do nisz społecznych dawnych czasów. Odpowiednia reklama przyniosła Pepsi popularność, o którą obecnie rywalizuje już tylko z Coca-Colą. Wieloletnie zmagania Pepsi z tą marką zostały zresztą nazwane, dość prześmiewczo, „Cola Wars”.

Fila – sportowe ciuchy z długim stażem

Dla tych, którzy nie wiedzą, Fila to firma pochodząca z Włoch, obecnie rezydująca w Korei Południowej, która zajmuje się produkcją odzieży sportowej oraz akcesoriów. Powstała w 1909 roku i początkowo produkowała ubrania dla ludzi zamieszkujących włoskie Alpy.

Powoli marka ewoluowała, stając się brandem sprzedającym ciuchy sportowe, z czego jest znana do dziś. W XXI wieku Fila została oddana w pełni w ręce Koreańczyków, stając się tym samym największą marką sportową Korei Południowej.

Fila x Pepsi – czego się spodziewać?

Nowa kolekcja Fila i Pepsi jest dość prosta, utrzymana w jednym, spójnym koncepcie.  Główną rzeczą, która od razu rzuca się w oczy, jest kolorystyka, czyli odcienie czerwieni, bieli i niebieskiego, które są sztandarem obu marek. Loga obu firm są zresztą głównym punktem zaczepienia kolekcji i to one przyciągają uwagę, kiedy patrzymy na ciuchy powstałe w wyniku kolaboracji.

A co konkretnie możemy znaleźć w tej kolekcji? Będą to przede wszystkim koszulki, krótkie spodnie, czapki baseballowe oraz skarpety. Całość utrzymana jest w minimalizmie i możemy raczej zapomnieć o wielkich nadrukach czy oryginalnych akcentach. Kolekcja ma natomiast swój urok i prezentuje inne spojrzenie na dwóch gigantów w świecie marek, którzy wywodzą się przy tym z kompletnie różnych dziedzin.

Komu kolekcja Fila x Pepsi przypadnie do gustu?

Najbardziej oczywistą odpowiedzią jest to, że Fila x Pepsi to coś dla każdego, kto lubi obie marki. No, i może jeszcze francuską flagę. Jednak Fila i Pepsi pokazały, że nawet niewielka kapsułowa kolekcja nie musi być nudna. Owszem, ciuchy są proste, jednak cała linia zachowuje spójność i prezentuje się całkiem dobrze pod względem designerskim. Kolekcja powinna przede wszystkim spodobać się fanom luźnego, codziennego stylu. Nam najbardziej spodobały się t-shirty, utrzymane w skromniejszym, minimalistycznym stylu.

#fila #filaxpepsi #proyuwei

Post udostępniony przez wearsogood (@wearsogood)

Fila x Pepsi przypadnie do gustu wszystkim fanom streetwearu. Więcej o tym stylu w naszym poprzednim wpisie.

Źródło zdjęcia głównego: Flickr


 

Odpowiedz