fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Ciekawi Cię świat mody? Chcesz poznać wartościowe wskazówki dotyczące ubioru? Filmy o modzie nie muszą być nudne i bezwartościowe. Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy ścisły top 5 filmów o modzie, które nauczą Cię ubierać się modnie.

Szukanie własnego stylu to nieustający proces. Wymaga od nas wielu decyzji, które nie zawsze przychodzącą z łatwością. Poświęcamy dużo czasu, aby starannie skompletować nasz strój. Niestety efekt nie zawsze jest oszałamiający i mija się z naszymi wyobrażeniami. Dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie filmy o modzie, które dadzą Ci cenną lekcję stylu oraz zdradzą parę trików.

wyprzedaż do 70%

1. Kocha, lubi, szanuje

Naszą listę otwiera film pod tytułem „Kocha, lubi, szanuje”. Jest to amerykańska komedia, w której Jacob Palmer (Ryan Gosling) uczy Cala Weaver’a (Steve Carell) jak się ubierać, by podobać się kobietom. Cala po długich latach małżeństwa zostawia żona i jego idealne życie wywraca się do góry nogami. Wtedy na swojej drodze spotyka Jacoba, który stara się mu pomóc pogodzić się rozstaniem i rozpocząć nowe życie.

2. Fresh Dressed

Następnym filmem, który daje porządną lekcję stylu, jest „Freshed Dressed”. Film dokumentalny, który opowiada o pragnieniu wolności, lepszego życia oraz o narodzinach miejskiej mody. Za szerokie spodnie, kurtki pokryte graffiti, adidasy z grubymi sznurówkami stworzyły nowy styl, który z czasem stał się modą masową. Zdecydowanie jest to film dla pasjonatów, którzy myślą poważnie o karierze w branży modowej.

3. Kingsman: Tajne służby

Nie jest to film stricte o modzie, lecz daje ogrom wiedzy oraz inspiracji na temat męskiego ubioru. Matthew Vaughn zabiera widzów do świata tajnych służb specjalnych, gdzie odpowiedni garnitur może nawet uratować życie. Podpowiada również, z czym nosić marynarki dwurzędowe, aby wyglądały znakomicie. Film zapewnia dobrą zabawę oraz wartościową lekcję mody. Doskonały film na wieczór z kolegami.

4. McQeen

Jest to oparta na faktach historia młodego artysty, który u szczytu sławy popełnił samobójstwo. Zwykły chłopak z biednej dzielnicy Londynu okazał się niezwykłym projektantem, wizjonerem. Jeśli jesteście ciekawi, w jaki sposób na zawsze odmienił świat mody, to koniecznie sięgnijcie po tę pozycję. Film dostarcza wiele emocji i pokazuje świat mody od całkiem innej strony.

5. Saint Laurent

Ostatnie miejsce w naszym zestawieniu zajmuje kontrowersyjny film. „Saint Laurent” to opowieść o narodzinach imperium modowego. Dwudziestojednoletni Yves Saint Laurent przejmuje obowiązki Diora i poznaje miłość swojego życia Pierre’a Bergé. Akcja filmu Bertranda Bonello rozgrywa się od 1965 do 1976 roku. To czas największych sukcesów projektanta w świecie mody, a zarazem czas największych porażek w jego życiu osobistym. To tylko jeden z projektantów, którego kolekcje tworzyły listę światowych trendów. Jeżeli chcesz poznać ich więcej, zajrzyj do naszego wpisu.

Jak widać z naszego zestawienia, filmy o modzie nie muszą być nudne i sztampowe. Można świetnie się bawić podczas ich oglądania i wiele się z nich nauczyć. W filmach możemy znaleźć wiele inspiracji modowych i nie tylko. Na pewno będziesz zadowolony. Miłego oglądania!


Sklep OZONEE
 

Odpowiedz