fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Za nami już wszystkie rozstrzygnięcia półfinałowe. Chorwacja emocjonującym meczu pokonała Anglię, Belgia po równie udanym widowisku uległa Francji. Piłkarskie szaleństwo dobiega końca i przed nami dwa ostatnie mecze: finał mundialu oraz mecz o trzecie miejsce.

wyprzedaż do 70%

Finał mundialu 2018: Francja vs Chorwacja

W naszym poprzednim artykule prognozowaliśmy, że mistrzem świata zostanie Brazylia, która ostatecznie odpadła w meczu z Belgią, albo właśnie Francja, która wyeliminowała Belgię. W finale mundialu naprzeciw staną dwie niepokonane na tym turnieju drużyny i któraś z nich będzie musiała tym razem pogodzić się z porażką.

Chorwaci uwielbiają thrillerowe scenariusze. Choć na początku meczu z Anglią wydawało się, że dogrywka z Rosja dała im się we znaki i zawodnicy są przemęczeni, to gdy tylko strzelili bramkę wyrównującą, zamknęli na własnej połowie kompletnie zdezorientowanych i rozpaczliwe się broniących Anglików i finalnie, znowu w dogrywce – dopięli swego. Z kolei reprezentacja Francji to drużyna zdyscyplinowana, która oprócz meczu z Argentyną, traci niewiele bramek i stawiana jest w roli faworyta.

Belgia vs Anglia, czyli mecz o trzecie miejsce

Choć przed rozpoczęciem fazy grupowej mundialu nikt raczej nie spodziewał się, że obydwie reprezentacje dojdą aż tak daleko, to zarówno Anglicy, jak i Belgowie marzyli o finale, tym bardziej, że w meczu z Chorwacją to właśnie Anglia pierwsza strzeliła gola i miała przez pierwsze 45 minut dwie stuprocentowe sytuacje po których mogły, a raczej powinny paść decydujące bramki, a wtedy byłoby już praktycznie po meczu.

Belgia jest jedną z lepszych drużyn na tym mundialu. Świetnie zorganizowana w obronie i potrafiąca wyprowadzić zabójcze kontry, o czym przekonali się chociażby Japończycy w meczu 1/8 finału (3:2). Czy w meczu o trzecie miejsce można wskazać faworyta? My stawimy na Belgię, która do ostatniej chwili walczyła z Francją o awans do finału i odpadła w zdecydowanie lepszym stylu niż Anglia, która dała wbić sobie aż dwa gole mimo prowadzenia.

• Mecz Belgia vs Anglia odbędzie się w sobotę, 14.07 o godzinie 16 na stadionie w Petersburgu.
  • Mecz Francja vs Chorwacja odbędzie się w niedzielę, 15.07 o godzinie 17 na stadionie w Łużnikach.

My obstawiamy przy swoim, że to właśnie Francja zdobędzie w tym roku najważniejsze trofeum, a Belgia uplasuje się na trzecim miejscu.
A Waszym zdanie, jak będzie wyglądać tabela na zakończenie Mundialu?