fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Jesteście ze sobą razem już od kilku lat i coś się nagle „wypaliło”? Co zrobić, aby pożądanie w związku wróciło? Przeczytaj nasz poradnik!

Zacznijmy od tego, że flirt w stałym związku nie musi oznaczać tego, że zaczynasz rozglądać się za inną partnerką. Jeśli naprawdę zależy Ci na dotychczasowej relacji, powinieneś zrobić wszystko, żeby żyło Wam się ze sobą lepiej. Od czego zacząć?

wyprzedaż do 70%

1. Przypomnij sobie, jak to było na początku

Skoro jesteś w długoletnim związku, to na pewno na początku waszej znajomości flirt był bardzo ważny. Przypomnij sobie, jak podrywałeś swoją obecną partnerkę! Zabierałeś ją na romantyczne kolacje, prawiłeś komplementy, a na każdą randkę przychodziłeś idealnie ubrany, pachnący i uśmiechnięty? Oczarowałeś ją troskliwością, uwagą, a może zdecydowaniem?

Będąc w długoletnim związku, możesz szybko popaść w beznadziejną pułapkę stopniowej rezygnacji. Skoro już jesteśmy razem, to po co się starać, stroić czy sprawiać sobie drobne przyjemności? Jeśli chcesz, żeby pożądanie wróciło, mniej czasu spędzaj na kanapie przed telewizorem czy przed komputerem. Poświęć więcej czasu partnerce, przypomnij sobie, jak się zachowywałeś na początku związku – gwarantuję Ci, że z czasem przyniesie to efekty, których sam się nie spodziewasz.

para romantycznie

2. Zrób krótki rachunek sumienia

Nie możesz zrozumieć, dlaczego kiedyś byliście idealną parą kochanków, a dzisiaj, kiedy już mieszkacie ze sobą, została Wam tylko proza życia? Oczywiście wina nie zawsze musi leżeć po Twojej stronie… jednakże badania dość jednoznacznie pokazują, że kobiety zdecydowanie więcej pracują w domu. Sprzątanie, gotowanie, zakupy, pranie, zmywanie, a do tego praca zawodowa? Czy tego chcesz, czy nie, obowiązkami domowymi trzeba się dzielić i to najlepiej po równo. Jeśli Twoja dziewczyna po powrocie z pracy, czy jej skończeniu przed komputerem, musi cały czas dbać o Wasze mieszkanie, gdy Ty w tym czasie grasz sobie w Fortnite, to nie oczekuj, że wieczorem będzie miała ochotę się z Tobą kochać.

3. Zaskocz ją!

Rutyna jest największym wrogiem flirtu w długoletnim związku. Codziennie oglądacie wieczorem seriale, kolację jadacie zawsze o ustalonej godzinie, a kwiaty kupujesz tylko na urodziny? Najwyższa pora otrząsnąć się ze „snu zimowego” i zaplanować coś, co przełamie rutynę. Samodzielnie przygotuj kolację ze świecami, ubierz się, jak na pierwszą randkę, kup jej duży bukiet kwiatów bez żadnej okazji, spraw drobny prezent (np. biżuterię). Zaplanuj weekend we dwoje, nawet jeśli ma to być tylko wycieczka poza miasto samochodem. Suma tych małych gestów zrobi więcej niż tysiąc kolejnych rozmów o tym, że coś się w Waszym związku wypaliło!

PS Jeśli planujesz przygotować romantyczną kolację dla Twojej partnerki, sprawdź 5 afrodyzjaków, które warto uwzględnić, planując listę zakupów.

4. Nie szczędź komplementów

Aby z powrotem „rozniecić żar” w Waszej sypialni i flirtować w długoletnim związku, Twoja partnerka musi czuć, że ją pożądasz, musi czuć, że się Tobie podoba. Komplementowanie partnerki wydaje się być oczywiste, ale w długoletnich związkach często zapominają tym zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Praca, obowiązki czy różnego rodzaju problemy osobiste potrafią przytłoczyć na tyle, że zapominamy o tak prostych gestach.

mężczyzna i kobieta

5. Zadbaj o siebie

Jeszcze kilka lat temu miałeś wyrzeźbioną sylwetkę, regularnie uprawiałeś sport, a teraz urósł Ci brzuch piwny, ostatni raz garderobę wymieniałeś trzy lata temu, a śmieciowe jedzenie to Twoja ulubiona przekąska? Nikt nie wymaga od Ciebie, żebyś miał sylwetkę kulturysty, ale regularne ćwiczenia czy zdrowe nawyki żywieniowe mogą pozytywnie wpłynąć nie tylko na Twoją pewność siebie, ale także na libido Twojej partnerki.

Wdrożenie wszystkich powyższych wskazówek, a nawet jedynie części, sprawi, że flirt w związku przyjdzie naturalnie. Część Waszych nieporozumień może także wynikać z „szumów komunikacyjnych”, którym poświęciliśmy osobny artykuł.

Jeśli uważasz, że wszystkie powyższe metody na nic się zdadzą, możesz rozważyć związek otwarty. O plusach i minusach takiej decyzji przeczytasz w naszym poprzednim wpisie.


Sklep OZONEE
 

Odpowiedz