fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Jesteś stałym bywalcem McDonald’s? W takim razie na pewno zainteresuje Cię te kilka mało znanych faktów na temat tej restauracji. Będziesz zaskoczony!

wyprzedaż do 70%

McDonald menu, złota karta i ceny, czyli 4 ciekawostki o restauracji McDoald’s

Nie ma wątpliwości, że restauracja McDonald’s skrywa wiele tajemnic. Chyba każdy, kto chociaż raz był w McDonaldzie, zastanawiał się, skąd tak naprawdę pochodzi mięso do hamburgerów albo jak często wymienia się olej we frytkownicy. Cóż, naszym zdaniem nad tymi sprawami lepiej się nie zastanawiać. Zamiast tego, przygotowaliśmy kilka ciekawostek o Twojej ulubionej restauracji! Czym jest złota karta? Jak ją zdobyć? I dlaczego na otwarcie pierwszego polskiego lokalu McDonald’s zakładano garnitury?

1. Złota karta McDonald’s – luksus dla wybranych

Kilka lat temu świat obiegła informacja, że Amerykański oddział McDonald’s wystartował ze szczególną akcją. Był to konkurs, w którym zwycięzca miał otrzymać specjalną złotą kartę, upoważniającą do niemal dożywotniego stołowania się w restauracji za free. Brzmi jak marzenie?

Złotą kartę McDonald’s można zdobyć nie tylko podczas konkursów. Aby dołączyć do zaszczytnego grona klubowiczów, wystarczy też być kimś bardzo bogatym, na przykład Billem Gatesem. Ewentualnie kimś bardzo odważnym, tak jak Charles Ramsey, który w 2013 roku uratował trzy kobiety i dziecko z rąk porywacza. Jego bohaterstwo nagrodziła firma McDonald’s, przyznając mu złotą kartę.

zlota-karta-mcdonald2. Bonifikarta McDonald’s – co to takiego?

Jeśli złota karta McDonald’s znów przemknęła Ci koło nosa, mamy dla Ciebie nagrodę pocieszenia! Słyszałeś kiedyś o Bonifikarcie? Jest to nic innego, jak kupon wielkości karty kredytowej, upoważniający do zniżek i promocji. Mając ją w kieszeni, możesz korzystać z promocyjnego McMenu, a swoje ulubione kanapki kupisz w dużo niższej cenie.

Bonifikarty McDonald’s wydawane są zwykle na okres 3 miesięcy. Jak ją zdobyć? Tu zaczyna się problem. Otóż kartę można zdobyć jedynie w dniu rozpoczęcia promocji w restauracji McDonald’s, kupując dowolny McZestaw jako jedna z trzech pierwszych osób. Kto pierwszy ten lepszy!

3. Pierwszy McDonald’s w Polsce

Jak sądzisz, czy garnitur to odpowiedni strój na wypad do McDonald’s? Możesz się śmiać, ale Twojemu tacie czy dziadkowi coś podobnego mogłoby przejść przez myśl. Pierwszą restaurację McDonald’s w Polsce otwarto 17 czerwca 1992 roku. W dniu otwarcia pod lokalem zjawiły się istne tłumy, pośród których nie brakowało też kilku znanych osobistości tamtych lat, takich jak:

  • Agnieszka Osiecka,
  • Jacek Kuroń,
  • Kazimierz Górski.

Siedziba restauracji mieściła się na rogu Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej, w budynku dawnego centrum handlowego Sezam. Otwarcie McDonald’s zdawało się czymś przełomowym, symbolizującym prawdziwe otwarcie się Polski na Zachód i ostateczne pożegnanie komuny. Nic więc dziwnego, że w kolejce pod lokalem nie brakowało osób ubranych nie raz bardzo odświętnie, w garniturach i eleganckich sukienkach.

A jakie były ceny w pierwszym McDonald’s? W 1992 za Big Maca trzeba było zapłacić 25 tys. zł. Sporo? Po denominacji wychodzi około 2,5 zł, ale biorąc pod uwagę, że średnia pensja w tamtym czasie wynosiła niecałe 3 miliony złotych (300 zł), był to dość spory wydatek. Wygląda na to, że swego czasu, McDonald’s był całkiem niezłym miejscem na pierwszą randkę!

mcdonald-menu4. McDonald Menu: zestaw Maty – ile kosztuje i co w nim jest?

Przenieśmy się do teraźniejszości, by wspomnieć o czymś, co postawiło na nogi cały polski internet. Największą ciekawostką o McDonald’s ostatnich miesięcy jest zestaw Maty. 18 października w McMenu pojawiły się zestawy promowane nazwiskiem popularnego rapera Maty, czyli Michała Matczaka.

Matę uważa się za głos młodego pokolenia, a jego współpraca z restauracją to swego rodzaju ewenement na polskim rynku. Jeszcze żadnemu celebrycie czy influencerowi nie udało się przecież stworzyć własnego zestawu!

Przejdźmy jednak do rzeczy! Co jest w zestawie Maty i ile to kosztuje? W McDonald Menu można znaleźć info, że zestaw Maty to oferta limitowana, dostępna jedynie do 21 listopada. W skład zestawu wchodzi:

  • potrójny cheeseburger,
  • średnie frytki,
  • Matchak latte, czyli napój z herbatą matcha.

Zestaw kosztuje 18 złotych.

Wolisz odżywiać się bardziej fit? Skorzystaj z oferty fit cateringu!

 


Sklep OZONEE
 

Dołącz do dyskusji 2 komentarze

Odpowiedz