fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

FWB – wygodny układ, a może raczej przepis na złamane serce? Co tak naprawdę oznacza friends with benefits i czy warto wikłać się w taką relację? Dowiedz się, jakie są plusy i minusy, gdy dwojga ludzi łączy coś więcej niż tylko przyjaźń.

Dla jednych wygodny układ pełen korzyści, dla innych bilet w jedną stronę do strefy friedzone. O czym mowa? Oczywiście o FWB, czyli friends with benefits. O co tak naprawdę chodzi w tym układzie i jakie zasady w nim obowiązują? Znamy wszystkie odpowiedzi!

wyprzedaż do 70%

FWB: co oznacza?

Friends with benefits to luźny układ, w którym dwie strony zgadzają się na seks, ale nie są ze sobą w związku. Tym, co je łączy jest jedynie chemia, pociąg seksualny i nic ponadto. Mówiąc wprost, znajomość FWB to po prostu seks bez żadnych zobowiązań.

Już wiemy, co sobie myślisz! Na pewno wydaje Ci się, że taki układ to istna bajka, spełnienie najskrytszych marzeń każdego faceta. W końcu nie ma żadnej odpowiedzialności, zmartwień, scen zazdrości i całej palety emocji związanego z normalnym związkiem. Czy na pewno?fbw-co-oznacza

Co oznacza FWB na tinderze?

Osoby, które decydują się na relację friends with benefits wcale nie muszą być „prawdziwymi” przyjaciółmi. Znajomość FWB często dotyczy zwykłych znajomych albo osób, które wpadły na siebie w internecie, na przykład na tinderze. Kiedy w łóżku dogadują znakomicie, ale nie chcą przenosić znajomości na wyższy level, często zostają właśnie przy luźnym FWB.

Zdarza się, że użytkownicy aplikacji już w opisach zaznaczają, jakiego typu relacja ich interesuje. Tam skrót FWB pojawia się często w towarzystwie innego – MNS, czyli multiple night stand. Jakie zasady rządzą takimi układami?

FWB: jak nie wpaść w pułapkę?

Znajomość FWB może wydawać się prosta – tylko seks, żadnych zobowiązań ani uczuć. Niby tak, ale życie lubi płatać figle. Weź pod uwagę, że seks może rodzić pewną więź, a nawet przywiązanie. W Twoim ciele buzuje wtedy istna bomba hormonów, z endorfiną i dopaminą na czele. Wszystko to sprawia, że jest Ci błogo i przyjemnie, a wtedy zaczynasz chcieć więcej. Jeżeli zatem stanowczo nie zamierzasz napytać sobie biedy i wolisz pozostać przy relacji friends with benefits, ustal pewne zasady.

Zasady w relacji friends with benefits

Zanim wejdziesz w relację typu friends with benefits, obgadaj z partnerką kilka kwestii. Nie chodzi tu tylko o tematy związane z seksem, ale też o kilka podstawowych zasad, których oboje powinniście się trzymać, żeby nie skomplikować sobie za bardzo życia.

Jedna z nich powinna określać czas, jaki spędzacie ze sobą poza łóżkiem. Ma to uchronić Was przed:

  • nawiązaniem bliższej więzi,
  • przywiązaniem się,
  • zauroczeniem,
  • zapałaniem głębszymi uczuciami.

Możecie też umówić się na spotkania w regularnych odstępach czasu, na przykład raz na 2 tygodnie. Nie zaszkodziłoby też ustalić, czy jesteście FWB na wyłączność, czy dopuszczacie podobne relacje z innymi osobami.

Oczywiście to tylko przykłady. Chodzi po prostu o ustalenie pewnych granic, dzięki którym oboje będziecie czuć się komfortowo w Waszym układzie. Im mniej będzie między Wami niedomówień, tym lepiej.

co-oznacza-fbw-na-tinderzeFriends with benefits: czy warto to robić?

Cóż, jedyna odpowiedź na to pytanie brzmi: to zależy. Od czego? Właściwie od wszystkiego – począwszy od: jaka relacja początkowo łączyła Cię z dziewczyną, po to, czego od niej oczekujesz i czy ufasz sobie na tyle, by oddzielić seks od emocji.

Friends with benefits to z jednej strony bardzo prosty układ, który pozwala na zaspokojenie swoich potrzeb bez konieczności wikłania się w poważny związek. Plusem jest brak zobowiązań i wyłączności. Znajomość FWB można przerwać w każdej chwili i rozejść się w pokoju z dobrymi wspomnieniami. Jeśli szukasz właśnie tego, to FWB jest dla Ciebie.

znajomosc-fbwKiedy lepiej sobie odpuścić?

Relacja friends with benefits może przysporzyć najwięcej kłopotów osobom, które są ze sobą w bliskich, przyjacielskich stosunkach. W takiej sytuacji istnieje ryzyko, że jedno z Was zacznie czuć coś więcej i sytuacja zrobi się niezręczna. Możliwe też, że po przerwaniu układu FWB powrót na zwykłe przyjacielskie tory okaże się za trudny i znajomość się rozpadnie.

FWB lepiej odpuść sobie też wtedy, gdy sam podkochujesz się w dziewczynie, a ona uważa Cię jedynie za kumpla. Seks sprawi, że będzie Ci zależało jeszcze bardziej i już nigdy nie wyrwiesz się z friendzone.

Jesteś w otwartym związku? Przekonaj się, czy to ma sens!


Sklep OZONEE
 

Odpowiedz