fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Mermen-Lubok

Myślałeś, że farbowanie włosów to zabieg jedynie dla kobiet i facetów przechodzących kryzys wieku średniego? Musimy wyprowadzić Cię z błędu – koloryzacja to ostatnio najmodniejszy trend męskiego fryzjerstwa. Jednak najmodniejszy, nie zawsze znaczy najlepszy…

Panowie chyba pozazdrościli płci pięknej możliwości przesiadywania godzinami u fryzjera i eksperymentowania z kolorem. Dotychczas nawet ten, komu przyszło urodzić się z marchewkowo rudą czupryną, dzielnie znosił wszystkie nieprzyjemności z tym związane i pozostawał Rudym do końca swych dni (a przynajmniej do chwili pojawienia się pierwszych siwych włosów). Ostatnimi czasy sprawa ma się chyba nieco inaczej.

Wszystkie kolory tęczy

Na Instagramie zrobiło się niedawno (chyba zbyt) kolorowo. Widać tam istne zatrzęsienie zdjęć mężczyzn prezentujących swoje kolorowe czupryny, a nawet zarosty. Włosy w całej palecie barw: od różu, przez turkusy do szarości.

Zapytacie pewnie „ale o co chodzi?”. My początkowo też nie mogliśmy tego zrozumieć. Teraz pozostaje nam kręcić (niefarbowanymi!) głowami z niedowierzaniem dla współczesnych trendów fryzjerskich.

Męska odmiana Syrenki Arielki

„Merman”, czyli facet-syrena, na którego głowie próżno szukać kosmyków w kolorze blond czy brązu. Przed wizytą u fryzjera mężczyźni ci pewnie w ramach poszukiwań inspiracji obejrzeli kilka odcinków bajki o towarzyszach małej Ariel. Inaczej trudno wyjaśnić, skąd wzięły się na ich głowach i twarzach te szalone kolory.

Warto bowiem zwrócić uwagę, że w modzie jest zmiana koloru włosów nie tylko na głowie, ale i często tej na brodzie czy brwiach. Niektórzy nie ograniczają się również do jednego koloru, a fundują sobie na głowie wszystkie barwy tęczy.
Podsumowując, panowie chyba zbyt dosłownie wzięli sobie do serc słowa piosenki „Chodź, pomaluj mój świat”…

Poniższy filmik pozwoli z kanału „ThinkTank” pozwoli Wam napatrzeć się na tych kolorowych gości i poznać opinię prowadzących na temat tego trendu.

Pierwszy siwy włos

Dotychczas siwe włosy nie były niczym pożądanym, a znalezienie na swojej głowie TEGO pierwszego, było powodem do smutku i wyczekiwania nadchodzącej starości. Nie przypadkowo w telewizji od lat pojawia się tyle reklam przekonujących do najlepszych w swoim rodzaju sposobów na ukrycie szarych odrostów. Ich producenci chyba muszą się przebranżowić, bo modne stało się celowe farbowanie fryzur na siwo.

Przyprószone srebrem włosy u dojrzałego mężczyzny to oznaka mądrości, życiowego doświadczenia, klasy i świadomości własnej wartości. W dodatku potrafią wywrzeć mega wrażenie na płci pięknej. No ale co innego naturalny kolor, a co innego srebrnoszary hełm na 20-letniej głowie!

Panowie, nie dajmy się zwariować!

Moda modą, ale niektóre pomysły pozostawmy jedynie gwiazdom Instagrama albo na specjalne okazje typu bale przebierańców. Kolorowe włosy świetnie się sprawdzą także w sytuacji castingu do nowej ekranizacji „Małej Syrenki”, ewentualnie tęczowych Kucyków Pony. Jeśli nie w planie Ci aktorstwo, lepiej odpuść sobie koloryzację.

Mimo to korci Cię sprawienie sobie jakiejś oryginalnej fryzury?
Może top-knot, czyli kucyki dla facetów?

A jakie jest Wasze zdanie w tej sprawie?
Przekonuje Was pomysł tęczy na włosach?


Sklep OZONEE
 

Odpowiedz