fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Zastanawiasz się, gdzie najlepiej wybrać się na karnawał? Przygotowaliśmy listę miejsc, które zdecydowanie powinieneś wziąć pod uwagę. Każde z nich ma swój wyjątkowy klimat, ale łączy je jedno – głośna muzyka, taniec i szalona, beztroska zabawa. Oto 5 miejsc najlepszych na karnawał 2020!

wyprzedaż do 70%

1. Wenecja i wielki bal maskowy

Bez wątpienia największy karnawał w Europie odbywa się w Wenecji. Zgodnie z sięgającą XI wieku tradycją na czas zabawy uczestnicy przywdziewają kolorowe maski i przebrania, w których mogą bawić się anonimowo, bez względu na różnice społeczne i obowiązujące na co dzień obyczaje. Charakterystyczne maski stały się już symbolem weneckiego karnawału, a dziś są nieodłącznym elementem zabawy.

W całym mieście odbywają się liczne imprezy, widowiska i spektakle, zarówno w plenerze, jak i w salach koncertowych czy restauracjach. Karnawał rozpoczyna wielki pochód przebierańców, idący wzdłuż Zatoki Świętego Marka aż na plac bazyliki. Zabawę inauguruje tak zwany lot anioła, czyli popis akrobaty zjeżdżającego na linach z dzwonnicy San Marco. Każdego dnia odbywają się konkursy masek, a jednym z najważniejszych punktów programu są wybory najpiękniejszej Wenecjanki oraz pochód panien Mariami.

Karnawał

Jak karnawał, to oczywiście w Wenecji!

2. Karnawał na Terenryfie

Każdego roku w Santa Cruz ma miejsce jeden z największych festiwali karnawałowych na świecie. Odbywają się tam najróżniejsze parady, imprezy taneczne, konkursy, pokazy fajerwerków oraz zwariowanych kostiumów. Główna impreza zaczyna się na tydzień przed Środą Popielcową, od wyboru królowej karnawału. Konkurs ten, będący prawdziwą bitwą na kolorowe stroje transmituje nawet hiszpańska telewizja. Karnawałowe szaleństwo kończy natomiast uroczysty „pogrzeb” papierowej sardynki. Ubrani na czarno żałobnicy przemierzają ulice miasta, by nad brzegiem oceanu spalić kukłę i tym samym obwieścić koniec zimy.

Teneryfa podczas karnawału

Teneryfa w okresie karnawału potrafi prawdziwie zachwycić!

3. Karnawałowe parady w Nicei

W karnawale bawić możesz się także na francuskiej Rivierze. Jedną z największych imprez jest ta w Nicei, tradycyjnie związana z powitaniem wiosny, więc każdego roku towarzyszą jej pokazy i parady kwiatowe. Ulicami miasta przetaczają się ogromne kwiatowe platformy, a wokół nich tańczą dziewczyny w kolorowych strojach. Na czele pochodu jedzie rydwan królowej karnawału, cały przybrany w storczyki. W paradzie uczestniczą także grupy taneczne i muzykanci zaproszeni z całego świata. Ciekawą atrakcją są też bitwy kwiatowe, podczas których widzowie i uczestnicy parady obrzucają się gałązkami mimozy. Brzmi zachęcająco, prawda?

Karnawał w Nicei bywa gorący…

4. Bazylea, czyli karnawał w Szwajcarii

Szalona zabawa karnawałowa udzieliła się także Szwajcarom. Trzydniowa impreza rozpoczyna się od parady przemierzającej ulice Starego Miasta w akompaniamencie fletów i werbli. Uczestniczą w niej setki przebierańców w strojach pajaców, błaznów i Waggis, czyli wieśniaków z czerwonym nosem i słomianymi włosami. Wieczorem, gdy zapada zmrok, drogę oświetlają im kilkumetrowe latarnie, w których świetle ich maski przypominają widma. Podczas całej zabawy odbywają się przeróżne inscenizacje i pokazy, a widzowie zostają obdarowani słodyczami i gałązkami mimozy. Jeśli zamierzasz do nich dołączyć, sprawdź przygotować się na karnawałowy melanż.

Karnawał w Bazylei

Szwajcaria to równie ciekawy kierunek na karnawał

5. Gdzie na karnawał, jeśli nie do Rio de Janeiro?

Tej miejscówki po prostu nie da się pominąć. Karnawał w Rio de Janeiro to największa i najgłośniejsza tego rodzaju impreza na świecie. Każdego roku do miasta zjeżdżają tysiące turystów, by tańczyć i bawić się w rytmie gorącej samby. Widowiskowe pokazy i rywalizacja słynnych brazylijskich szkół tańca odbywa się w Sambodromie, czyli teatrze pod gołym niebem. Umiejętności taneczne uczestników z pewnością robią duże wrażenie, ale niemniej wyróżniają się ich stroje. Tancerki na ogromnych kolorowych platformach tańczą w skąpych strojach z piór i cekinów. W kolejnych dniach liczne imprezy odbywają się w restauracjach, barach czy hotelach i właściwie nie ma takiego miejsca w Brazylii, które opierałoby się karnawałowemu nastrojowi.

Rio de Janeiro – czyli stolica karnawału!

To pewne, że takiej atmosfery nie znajdziesz nigdzie indziej na świecie! Nie zastanawiaj się więc i pakuj walizkę. W naszym poradniku znajdziesz pomysły na 3 stylizacje, dzięki którym doskonale wpiszesz się w karnawałowy klimat.

 


Sklep OZONEE
 

Odpowiedz