fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Choć granice już się powoli otwierają, to nadal najbezpieczniejszą, wakacyjną opcją wydają się krajowe wycieczki. To także doskonały pretekst ku temu, żeby lepiej poznać piękno własnego kraju. Zobacz 4 propozycje na wakacyjny trip ze znajomymi!

Odkryj piękno Polski razem z nami i poznaj subiektywny ranking najciekawszych miejsc do odwiedzenia w te wakacje. Wakacje w Polsce 2020 uważamy za otwarte!

wyprzedaż do 70%

1. Wakacje w Polsce 2020: Magia Warmii i Mazur

Mazury i Warmia to doskonała propozycja zarówno dla tych, którzy cenią sobie spokojny, jak i aktywny wypoczynek. Z jednej strony mamy szlaki żeglugowe, spływy kajakowe, piękną przyrodę, niezliczoną ilość jezior, a z drugiej – możemy zaplanować sobie wycieczkę śladem średniowiecznych zamków – Niedzica, Reszel, Kętrzyn, Frombork… a także Malbork, który choć urzędowo znajduje się już w województwie pomorskim, to jego związki z Warmią są niezaprzeczalne. Dla tych, którzy cenią sobie po prostu spokój, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wynająć sobie domek, rozpalić grilla lub ognisko i po prostu wypoczywać nad wodą. Warmia i Mazury to zdecydowania jedna z ciekawszych opcji na udany wakacyjny trip.

Wakacje 2020 w Polsce

Przepiękny zamek we Fromborku

jezioro pluszne

Jezioro Pluszne, Pojezierze Olsztyńskie

2. Pieniny zamiast Tatr

W Tatrach był praktycznie każdy z nas. Nietrudno natknąć się tam na tłumy turystów i jarmarczny klimat, szczególnie na Krupówkach. Ciekawą alternatywą dla Tatr są Pieniny, które praktycznie o każdej porze roku robią niesamowite wrażenie. Oprócz zdobycia Trzech Koron można się także wybrać na spływ drewnianymi tratwami Dunajcem, a potem wynająć sobie domek np. w Szczawnicy, która jest znana z wód leczniczych. Szczawnica będzie stanowić także świetną bazę wypadową do Sokolicy, Wodospadu Zaskalnik, Wąwozu Homole oraz oczywiście do Pienińskiego Parku Narodowego. Dla wielbicieli zabytków też się w Pieninach coś znajdzie. Możemy spokojnie wybrać się do Zamku w Niedzicy lub ruin w Czorsztynie, które datuje się na XIII wiek. Z innych atrakcji wartych uwagi, warto wspomnieć o Jeziorze Czorsztyńskim, drewnianym Kościele św. Marcina Biskupa w Grywałdzie czy Rezerwacie Biała Woda.

wakacje 2020 w Polsce Pieniny

Pieniny są po prostu… przepiękne

3. Zachwyć się Podlasiem

Jeśli szukasz spokoju i życia, które toczy się niespiesznym, naturalnym tempem, to Tykocin i w stu procentach spełni Twoje najbardziej wymagane oczekiwania. Z jednej strony mamy tutaj dzielnicę żydowską, z unikalną synagogą, a z drugiej – chrześcijańską z historycznym, barokowym ryneczkiem i kościołem św. Trójcy. Podlasie można zwiedzać na wiele różnych sposobów – rowerem, kajakiem, wzdłuż malowniczej Narwi, a także samochodem. Zwiedzając Podlasie, warto pamiętać o Pentowie, które jest określane mianem Europejskiej Bocianiej Wioski. Bocianie, licznie tutaj występujące gniazda można obserwować ze specjalnych wież. Prawdziwą perłą Podlasia jest Narwiański Park Narodowy, obszar, który bez kozery nazywany jest polską Amazonią. Można go „zwiedzać” płynąć kajakiem lub pieszo, choć poleca się szczególnie tę drugą opcję, bo podmokłe tereny i bagna mogą być problematyczne. Warto na taką wyprawę zabrać aparat – Dolina Narwi obfituje w stałe lub okresowe występowanie aż ponad 200 różnych gatunków ptaków. Nie przez przypadek Narwiański Park Narodowy ma w swoim logotypie właśnie ptaka.

Tykocin z lotu ptaka

Tykocin z lotu ptaka

Rzeka narew

Rzeka Narew – jedyna w swoim rodzaju

4. A może by tak do… miasta?

Wakacji w Polsce 2020 wcale nie trzeba spędzać na odludziu. Choć większość z nas z miast na wakacje ucieka w góry i na wieś, to migracje wakacyjne następują też w drugim kierunku, z małych miasteczek i wsi do większych miast. Najpopularniejszym kierunkiem jest Trójmiasto, Kraków, Wrocław i Warszawa. Każde z tych miast ma sporo do zaoferowania dla nawet najbardziej wymagających turystów, zarówno jeśli chodzi o zabytki, gastronomię, czy klubowe szaleństwa dla rana. Nie dziwi też fakt, że najpopularniejszym kierunkiem jest właśnie Trójmiasto. Trzy miasta, a w nich m.in. Muzeum II Wojny Światowej, Most Miłości, Dźwigi stoczniowe, Falowce na Przymorzu, oraz oczywiście, sopockie molo. A do tego niezliczona ilość klubów, o których więcej przeczytasz tutaj.

trójmiasto

Coraz więcej polaków decyduje się na przeprowadzkę do Trójmiasta. Trudno się temu dziwić…

Krakowa nie trzeba specjalnie nikomu przedstawiać; stolica małopolski jest często porównywana do Rzymu – ilość zabytków i atrakcji potrafi tutaj przyprawić o prawdziwy zawrót głowy. Średniowieczna historia tego miasta jest widoczna niemalże na każdym kroku, nie tylko w okolicach Wawelu i Barbakanu. Podobnie jest, jeśli chodzi o restauracje, kawiarnie czy bary. Będąc w Krakowie koniecznie wybierz się na Kazimierz, Podgórze i Dolne Młyny. To właśnie w tych okolicach krakowiacy i turyści się najchętniej  wieczorem bawią.

Kraków

Kraków to jedno z popularniejszych miast turystycznych w Polsce

Coraz częściej podróżujemy także do malowniczego Wrocławia. Najpopularniejszymi atrakcjami jest m.in. monumentalna Hala Stulecia, Iglica, słynnym Zoo czy Panorama Racławicką. A to tak naprawdę dopiero początek różnego rodzaju atrakcji i zabytków, które można zobaczyć we Wrocławiu.

wrocław wakacje 2020

Wrocław staje się coraz popularniejszym kierunkiem turystycznym

Wycieczka do stolicy może być równie ciekawym doświadczeniem, co wypad na Mazury. Bycie turystą w mieście, w którym często bywamy np. służbowo, potrafi „złapać” zupełnie inną perspektywę na to miasto. Warszawa ma do zaoferowania całkiem sporo dla turystów, zarówno tych nastawionych na kulturę i sztukę, sport, jak i na życie nocne. Będąc w Warszawie, warto zwiedzić Pałac Kultury, Muzeum Miasta Warszawa, Muzeum Powstania Warszawskiego czy Muzeum Polin. Warto wybrać się także na stadion Narodowy, a wieczorem wyjść na miasto w okolice Placu Zbawiciela i poczuć prawdziwie Warszawski, klubowy klimat, który wcale nie ustępuje swoją intensywnością i różnorodnością Berlinowi.

Warszawa miasto

Warszawa da się lubić 😉

Wakacje w Polsce w 2020 roku wcale nie muszą być nudne tylko dlatego, że możliwości wyjazdu za granicę są ograniczone.

A Wy, gdzie planujecie wakacje w tym roku?


Sklep OZONEE
 

Odpowiedz