fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Moda na gołe kostki pojawiła się już rok temu, ale trwa do dziś uparcie i na przekór wszystkiemu. O ile wiosną czy latem taka stylizacja może wyglądać efektownie, tak zimą wzbudza pewne kontrowersje. Bo czy w pogoni za modą warto ryzykować zdrowie?

wyprzedaż do 70%

Moda na gołe kostki zimą

Stylowe spodnie nad kostkę noszą zwłaszcza młodzi ludzie, za nic mający sobie śniegi i siarczyste mrozy. Do pewnego stopnia można to zrozumieć, bo dopasowane, podwinięte jeasny dobrane do sportowych butów odsłaniających kostkę są kwintesencją miejskiego stylu, a w sprzyjających warunkach pogodowych mogą robić duże wrażenie. Zastanówmy się jednak, gołe kostki zimą, zaczerwienione i zgrabiałe od zimna wyglądają równie dobrze. Co więcej, taka wyszukana stylówka może odbić się na naszym zdrowiu.

Gołe kostki zimą

Co na to nasze zdrowie?

Trzeba pamiętać, że chodzenie z gołymi kostkami lub bez czapki prowadzi do szybszego wychłodzenia organizmu i utraty odporności. Przez to jesteśmy narażeni na infekcje bakteryjne i wirusowe, a nawet dużo poważniejsze choroby, takie jak zapalenie płuc czy oskrzeli. Gołe kostki to także trauma dla naszych stawów. Wystawiając je na zimno możemy nabawić się zmian zwyrodnieniowych lub uszkodzenia chrząstki stawowej.

Zimą najlepiej ubierać się na cebulkę. Gołe kostki to nie jedyny krzyk mody tego sezonu. Przy odrobinie kreatywności można ubrać się ciepło, a przy tym wciąż wyglądać stylowo. Jeśli szukasz inspiracji zobacz, jakie trendy w modzie męskiej nigdy nie przeminą.


Sklep OZONEE
 

Odpowiedz