fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

dobierz-fryzure-do-ksztaltu-glowy

Myślisz, że znalezienie dobrego fryzjera i wybór odpowiedniego uczesania to problem typowy dla kobiet? Nic bardziej mylnego. No chyba, że masz w planie całe życie chodzić w kapturze bądź kapeluszu.

Nawet jeśli nie siedzisz zbyt głęboko w temacie fryzjerstwa, pewnie zdążyłeś już zauważyć, że kiedy jakieś uczesanie staje się modne, fryzjerzy stopniowo zaczynają wszystkich ścinać na jedną modłę. W konsekwencji ulice pełne są facetów, którzy wyglądają jakby zeszli z jednej linii produkcyjnej. Tak było kiedyś w przypadku milimetrowego jeżyka na głowie, miniirokeza czy ostatnio kucyka na czubku głowy, czyli top-knota. Co widoczne jednak już na pierwszy rzut oka, to fakt, że nie wszystkim pasuje ten sam typ uczesania. Zamiast więc zezwalać fryzjerowi na eksperymentowanie na Twojej głowie, lepiej wziąć sprawy w swoje ręce i znaleźć najlepszą fryzurę dla siebie.

Sprawdź, jaki kształt ma Twoja twarz

Jedyne czego potrzebujesz, to lustro i miarka. Będziesz musiał bowiem zmierzyć poszczególne części swojej twarzy.

  • Czoło – zmierz odległość między szczytami obydwu brwi.
  • Kości policzkowe, czyli odstęp pomiędzy najdalej wysuniętymi punktami pod kącikami Twoich oczu.
  • Linia żuchwy – zmierz odległość pomiędzy końcem podbródka, a płatkiem ucha; następnie podwój wynik.
  • Długość twarzy, czyli odcinek pomiędzy centralnym punktem linii włosów, a końcem podbródka.

Wszystkie wyniki zapisane? Teraz sprawdź, który z nich jest największy i porównaj z poniższymi opisami poszczególnych typów twarzy.

Twarz kwadratowa

Wszystkie wyniki są raczej zbliżone do siebie. Cechą charakterystyczną jest jednak mocna i zarysowana żuchwa, której linia jest raczej ostra, aniżeli okrągła.

Twarz prostokątna

Wyróżnia się przede wszystkim długością. Miary kości policzkowych, czoła i szczęki są raczej zbliżone.

Twarz okrągła

Miary kości policzkowych i długości twarzy są podobne. Są one większe niż te dotyczące czoła i żuchwy. Twarz wpasowuje się w kształt koła, jednak wbrew pozorom nie jest domeną jedynie facetów przy kości.

Twarz trójkątna

Przypominająca literę „V”. Szerokość szczęki mniejsza niż kości policzkowych i czoła, które jest najszerszym elementem twarzy.

Twarz owalna

Uznawana za idealną, zwykle w kształcie rozciągniętej litery „O”. Miara długości twarzy jest większa niż ta w miejscu kości policzkowych. Linia szczęki jest natomiast mniejsza niż czoła.

Dopasowujesz fryzurę do kształtu twarzy? A czy wiesz, jak dobierać garderobę w zależności od koloru oczu? Sprawdź, jaka paleta barw będzie najlepszym rozwiązaniem dla wszystkich posiadaczy zielonych, niebieskich i brązowych oczu!

Fryzura dobrana idealnie

Gapienie się w lustro i analizowanie kształtu twarzy mogło wydać Ci się (delikatnie mówiąc) dziwne 😉
Ale są tego plusy. Już wiesz jaki kształt przypomina Twoja twarz? Teraz czas na drugi etap, czyli dobór odpowiedniej fryzury.

FRYZURA DLA KwadratOWEJ TWARZY

Celem fryzury powinno być delikatne wydłużenie twarzy. Z tego też powodu najlepiej zdecydować się na krótkie, nawet wygolone boki. Innym rozwiązaniem jest zaczesanie ich do tyłu. Te na czubku głowy powinny być natomiast dłuższe bądź podniesione, dzięki czemu optycznie wydłużą i wyszczuplą twarz.

ZACZESkA DLA ProstokątÓW

W przeciwieństwie do powyższego przypadku, nie ma co dodatkowo wydłużać twarzy. Warto za to zadbać o delikatne poszerzenie, dlatego też nie należy przesadnie skracać włosów z boku głowy. Co równie ważne, to unikanie nadmiernego zapuszczania brody, przez którą twarz może wydawać się bardziej pociągła.

OkrągŁA TWARZ: JAKĄ WYBRAĆ FRYZURĘ?

Zasadniczo powinieneś postępować podobnie, jak w przypadku twarzy kwadratowej, w końcu zależy Ci na jej wyszczupleniu. Dodatkowo możesz zadbać o różnego rodzaju nierówności, cieniowania i strzępienia, dzięki czemu dodatkowo odchudzisz twarz.

JAK POWINNY SIĘ CZESAĆ FACET Z TrójkątNĄ TWARZĄ?

Tu należy się skupić na optycznym zwężeniu czoła i przeciwnie, poszerzeniu dolnej części twarzy. W tym celu warto trochę zapuścić włosy bądź samą grzywkę. Twórczy nieład, a do tego dłuższy zarost skutecznie zakamuflują wszystkie niedoskonałości.

Owal: TWARZ PRAWIE IDEALNA

Zasadniczo (prawie) każda fryzura jest dla Ciebie dobra. Musisz jedynie pamiętać, by unikać prostych grzywek czy poszerzania twarzy, bo nieumyślnie zaburzysz idealne proporcje, przez co twarz może zacząć przypominać tę okrągłą.

To jak, korepetycje z fryzjerstwa zaliczone?

Teraz wystarczy przejrzeć Internet w poszukiwaniu dodatkowej inspiracji i udać się do sprawdzonego salonu. Nawet pomimo przyswojenia takiej ilości wiedzy, raczej nie polecamy samodzielnego strzyżenia.

W zamian zalecamy nasz przegląd najsłynniejszych fryzur w XX i XXI wieku.


Sklep OZONEE
 

Odpowiedz