fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

ozonee-okulary

Okulary to najprawdopodobniej najbardziej popularny dodatek męskich stylizacji, zwłaszcza w letnim sezonie. Co ważne, nie tylko dodają stylu, ale i chronią nasze oczy. Jak wybrać okulary, by najlepiej spełniały oba zadania?

Okulary przeciwsłoneczne chronią wzrok, ale i uzupełniają nasz wizerunek. Z tego powodu istotne jest, by zadbać o ich odpowiedni dobór. Zakładasz je przecież na twarz, a więc najbardziej rzucający się w oczy (no, może nie Twoje) element całej sylwetki. O czym trzeba pamiętać przy ich wyborze? Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na ich kształt, wielkość, a także rodzaj i kolor oprawek.

.

Kolor i rodzaj oprawek

Plastikowe czy metalowe? Swój wybór powinieneś uzależnić od preferowanego przez Ciebie stylu ubrań. Jeśli nosisz się bardziej smart casualowo i na co dzień nie rozstajesz się z koszulą, polecałbym oprawki metalowe. Jeśli jednak jesteś wyluzowanym gościem, który życie przemierza w dresie, najlepiej sprawdzą się okulary z plastiku bądź innego oryginalnego tworzywa.

.
Także kolor oprawek to kwestia sporna. Zależy od charakteru Twojej stylówki i osobistych preferencji. Czasem warto też zwrócić uwagę na kolor swoich włosów, brwi i zarostu, by uniknąć zbyt dużego kontrastu. Czarne i inne ciemne kolory (klasyka!) najlepiej sprawdzą się u brunetów. Brązowe oprawki to natomiast świetne rozwiązanie dla chłopców o blond i rudych czuprynach.

wyprzedaż do 70%

.
Wielkość i proporcje okularów przeciwsłonecznych

W tym przypadku nie ma zmiłuj. Zamiast oglądać się na rodzaj ciuchów, jakie posiadasz w szafie czy ogólne upodobania do takich, a nie innych okularów, najlepiej spojrzeć w lustro i na podstawie kształtu swojej twarzy dobrać odpowiednie okulary. Jak to zrobić? Najpierw sprawdź, jaki kształt ma Twoja twarz (już kiedyś o tym pisaliśmy przy okazji tematu doboru fryzur), a następnie dopasuj do niej właściwe okulary.

.

  • Twarz kwadratowa

Okulary powinny złagodzić dość ostre rysy. Najlepsze będą więc te o zaokrąglonych szkłach, na przykład awiatorki. Oprawki powinny mieć szerokość podobną do Twojej twarzy, dzięki czemu pozwolą jej zachować odpowiednie proporcje. Jeśli chcesz dodać charakteru stylówce, możesz dodatkowo postawić na kolorowe oprawki bądź szkła.

.

  • Twarz prostokątna

Podobna do kwadratowej, jednak znacznie bardziej wydłużona. Z tego powodu najlepsze będą okulary, które zakryją jak największy fragment twarzy. Dzięki temu zostanie ona optycznie skrócona. Sprawdzą się więc naprawdę obszerne awiatorki i inne okulary o dość potężnych rozmiarach.

.

  • Twarz okrągła

.Ważne jest jej wyszczuplenie, dobrze więc wybrać okulary o szerokich i kanciastych oprawkach, najlepiej w kształcie prostokąta. Mogą nawet wychodzić poza krawędź twarzy, dzięki czemu optycznie ją odchudzą.

.

  • Twarz trójkątna

.W tym przypadku okulary powinny odwracać uwagę od dolnej części twarzy. Najlepiej zrobią to okulary w wyrazistych oprawkach, raczej kanciaste u góry i zaokrąglone na dole. W ten sposób dodatek złagodzi dość ostre rysy Twojej twarzy.

.

  • Twarz owalna

Najlepsze proporcje, które pozwalają nosić praktycznie wszystkie modele okularów. Zwróć jednak uwagę, czy Twoja twarz nie jest wyjątkowo podłużna. Jeśli tak, powinieneś unikać okularów o zbyt krótkich szkłach, które mogą dodatkowo ją wydłużyć.

.
Powyższe rady to oczywiście tylko sugestie, żadna tam wyrocznia. Rzadko zdarza się, by facet cieszył się iście modelową twarzą. Z tego powodu, na pierwszy rzut oka okrągła twarz, może posiadać dodatkowe charakterystyczne cechy, dzięki którym pasować do niej będą nawet okulary lenonki . A jaki jest Twój ulubiony model okularów? Może nie rozstajesz się z jakimiś nawet zimą? Koniecznie podziel się tym z nami!


Sklep OZONEE
 

Odpowiedz