fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

jak zmierzyć rozmiar buta

Źle dobrany rozmiar buta potrafi być naprawdę uciążliwy. Gdy obuwie jest za małe, powoduje bolesne obtarcia, a za duże sprawia, że czujemy się niekomfortowo. Dziś porozmawiamy o tym, jak dobrać rozmiar buta oraz jak go zmierzyć, by wybrać idealny rozmiar.

Jak dobrać rozmiar buta? Kilka podstawowych zasad

Wybór odpowiedniego rozmiaru buta może często sprawiać kłopoty, jednak w praktyce sprowadza się to do kilku prostych zasad. Po pierwsze, pięta powinna swobodnie opierać się o tylną część wyściółki, dlatego podczas mierzenia dociśnij stopę do tyłu. Najdłuższy palec powinien z kolei mieć około centymetra wolnego miejsca z przodu. Ważne jest też podbicie – język nie powinien go uciskać, a swobodnie leżeć na stopie.

Jak zmierzyć rozmiar buta?

Wiedza o tym, jak zmierzyć rozmiar buta, przyda Ci się, zwłaszcza jeśli obuwie kupujesz przez Internet. Możesz albo po prostu zmierzyć długość wkładki innej pary swoich butów, o której wiesz, że są na Ciebie dobre lub zmierzyć stopę. Najłatwiej będzie, jeśli staniesz na kartce papieru i obrysujesz obie stopy. Do odmierzonej długości dodaj centymetr i gotowe – masz już długość odpowiadającą swojemu perfekcyjnemu rozmiarowi. Teraz wystarczy, że udasz się na stronę internetową upatrzonego sklepu i porównasz tę długość z tabelą rozmiarów butów.

Ozonee tabela rozmiarów

[su_spacer]

Jeśli już dobrałeś idealną dla siebie parę butów, to teraz pozostaje Ci już tylko dowiedzieć się, jak dbać o buty :).

[su_spacer]

zobacz w sklepie


Sklep OZONEE
 

Odpowiedz