fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

bluza-z-nadrukiem-ozonee

Chyba każdy z nas ma w swojej szafie przynajmniej kilka(naście) egzemplarzy ciuchów z nadrukiem: koszulki, bluzy, dresy. Przyznaj ile z nich skończyło swój żywot podczas starcia z żelazkiem? Jak tego uniknąć? Podpowiadamy.

Kto jest bez winy, niech pierwszy rzuci kamieniem (a raczej t-shirtem). Ja przyznaje się bez bicia, zdarzyło mi się usmażyć swoją koszulkę lub bluzę, a raczej znajdujący się na niej nadruk. Z wiekiem przybywa nam jednak doświadczenia i dzisiaj, starszy i mądrzejszy, wiem już jak odpowiednio troszczyć się o swój samochód, kobietę, no i ciuchy z nadrukami.

Etap pierwszy: pranie

Pokrótce warto pamiętać o wszystkich zasadach, o których wspominaliśmy przy okazji artykułu „Pranie po męsku„. W skrócie: zwracaj uwagę na metki i znajdujące się na nich oznaczenia, pierz na lewej stronie i to w jak najniższej temperaturze. Zaopatrz się także w proszek/płyn/kapsułki czy co tam chcesz, byle był przeznaczony do delikatnych tkanin. Unikaj także odplamiaczy, a przynajmniej przy ich użyciu omijaj nadruk i grafikę.

Etap drugi: suszenie

Lepiej nie używać mechanicznych suszarek (a mogło być tak wygodnie!), a w przypadku klasycznych metod, czyli suszenia na zewnątrz, wywrócić ubranie na lewą stronę. W przeciwnym razie grafiki mogłyby wypłowieć, a tego chyba nie chcesz, prawda?

Etap trzeci: prasowanie

Jeśli możecie pochwalić się jakimkolwiek doświadczeniem w tej dziedzinie, to pewnie wiecie, że lepiej nie prasować nadruków. Co jeśli nadruk jest na tyle duży, że idąc za tą zasadą, należałoby w ogóle odpuścić sobie tę czynność? Mamy rozwiązanie! Na pomoc przychodzi wspomniana już wyżej lewa strona ciucha albo… papier do pieczenia (spokojnie, sam na to nie wpadłem :P). To ostatnie bynajmniej nie do przyrządzenia potrawy „t-shirt z nadrukiem à la spalony”. Zamiast tego, wystarczy zabezpieczyć nadruk papierem i prasować bez ograniczeń. Zawsze możemy użyć jakiejkolwiek czystej bawełnianej szmatki – liczy się, żeby nie prasować bezpośrednio po nadruku. A dla zapominalskich ściąga, jak prasować koszulę.

zobacz w sklepie


Sklep OZONEE
 

Odpowiedz