fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Czy warto za wszelką cenę walczyć o utraconą miłość? Jak poprawnie odczytać sygnały byłej dziewczyny, która nagle się do nas odezwała lub na której, mimo rozstania, nadal bardzo nam zależy? Kiedy powinna nam się zapalić czerwona lampka ostrzegawcza, że już najwyższy czas, żeby z tego zrezygnować?

Czy wchodzenie dwa razy do tej samej rzeki jest dobrym pomysłem? Istnieje wiele osób, którym się to udało, ale zdecydowanie więcej poniosło porażkę. Niezależnie od Twojej opinii, weź pod uwagę, że zmiana nawyków czy cech charakteru nie dzieje się na „pstryk” – to długofalowy proces, którego powodzenie zależy od stopnia dojrzałości, cierpliwości, motywacji i gotowości na zmianę.

wyprzedaż do 70%

To skomplikowane? Niekoniecznie!

Była dziewczyna na Facebooku może mieć ustawiony status „to skomplikowane”, co może, choć nie musi być sygnałem, że chodzi o Ciebie i że jest chętna z marszu na powtórkę z rozrywki. Wejście po raz drugi do tej samej rzeki z sukcesem (nie zapadając się w bagno tego, co było w przeszłości) zależy od kilku czynników, w tym:

  • od okoliczności, w których się rozstaliście,
  • kalibru i ilości popełnionych błędów,
  • od tego, co Was wcześniej łączyło,
  • i od tego, czy wyczerpaliście już wszystkie możliwości naprawy.

Kobieta używająca tindera w nocy

Jak odzyskać dziewczynę, która zerwała? I czy w ogóle warto się starać?

Jeśli ona zerwała, to pewnie podała wcześniej powody takiego stanu rzeczy lub jesteś w stanie wydedukować, co mogło być nie tak, jeśli od dłuższego czasu związek obumierał. Jak odzyskać dziewczynę, która zerwała? Przede wszystkim daj jej czas na ochłonięcie. W momencie kryzysu można powiedzieć sobie kilka słów za dużo.

Jeśli jednak była dziewczyna na Facebooku i na innych komunikatorach blokuje Cię, jesteś bez szans i nie próbuj jej stalkować. Odpowiedz sobie przede wszystkim na pytanie, dlaczego doszło do rozstania.

Zrób szybki rachunek sumienia

Jaki był kaliber (Twoich / Jej / Waszych wspólnych) przewinień i od jakiego momentu sytuacja zaczęła eskalować? Kłótnia o przysłowiowe wynoszenie śmieci jest często tylko przykrywką do innych zarzutów i warto podczas rozmowy (jeszcze zanim zerwiecie) dokopać się do tego, o co tak naprawdę chodzi. Co się pod tymi śmieciami tak naprawdę kryło? Co zamiataliście pod dywan w Waszym związku?

Chroniczny bałagan w domu i porozrzucane skarpetki czy kilka zakrapianych nocy z kumplami za dużo to nie to samo, co zdrada czy poszukiwanie okazji do niej na portalach randkowych.

Jak odzyskać dziewczynę, która ma chłopaka (i dlaczego to zły pomysł)

Twoja była dziewczyna ma już nową miłość? To niechybny sygnał, że pora się wycofać. Oznacza to, że wszystkie mosty zostały spalone. Nie baw się w rycerza-wybawiciela, który będzie wypisywał do niej, w czym jej nowy wybranek jest gorszy od Ciebie. Wyszukując haki w jego życiorysie i tak jesteś w tej sytuacji na straconej pozycji. Miej honor, godność i rozum człowieka i myśl głową, a nie sercem.

Decydując się na spotkania czy związek z kimś innym, ona zdecydowanie odcina się od przeszłości i tego, co było, dając Ci jednocześnie do zrozumienia, że powrotów nie będzie. Jak odzyskać dziewczynę, która ma chłopaka? Najlepiej wcale. Wejście z butami w cudzy związek (bo on już nie jest Twój) nigdy nie będzie przez nikogo mile widziane. Robiąc to, staniesz się jej wrogiem osobistym nr 1.

kobieta modelka

Gdy ona odezwie się pierwsza…

Była dziewczyna na Facebooku odzywa się do Ciebie i rozmawiacie jak dawniej, na samym początku? Jest miło (zbyt miło)? Bądź ostrożny. Być może uległa znanemu mechanizmowi psychologicznemu i zostałeś plastrem, poczekalnią oraz planem B do czasu, gdy ona nie znajdzie kogoś lepszego.

Może też być tak, że ona chce złagodzić nieco proces rozstania i przeżyć go w miarę gładko, zwłaszcza jeśli zaczynaliście związek od przyjaźni i również jako znajomi świetnie się dogadywaliście.

PS O tym, jak nie dać się awansować do strefy friendzone dowiesz się z naszego tekstu: „Friend zone, czyli kilka słów o tym, jak nie stać się najlepszym przyjacielem kobiety”.

texting-tinder

Jak pisać z byłą dziewczyną?

Przede wszystkim przyjmij do wiadomości, że (z jakiegoś powodu) jest była. Bez poruszania trudnych tematów, flirtu, wspomnień, bez zwierzeń: jak z koleżanką z pracy. Jeśli zauważy z Twojej strony dystans, ale sama będzie chciała do Ciebie wrócić, stwierdzi, że popełniła błąd, na pewno da Ci o tym znać. To pole do dalszych negocjacji na ten temat. Ty pamiętaj, jaki jest obecny status Waszej relacji.

Jeśli jednak rozstanie było dla Ciebie bolesne, nie musisz wcale utrzymywać z nią kontaktu. Po prostu go odetnij i wyjaśnij po dżentelmeńsku, dlaczego to robisz. Jak to zrobić? Sprawdź w artykule „Jak się odkochać? 5 niezbędnych kroków, by o niej zapomnieć”. Paradoksalnie, z czasem może ona nabrać do Ciebie szacunku za Twoje zdecydowanie i konsekwencję. I sama na chłodno po czasie przyzna, że próba powrotu to jednak był kiepski pomysł.

kobieta czeka w restauracji

Pamiętaj o sygnałach i czerwonych flagach

Nie wierz w słowa i obietnice bez pokrycia. Ja się naprawdę zmienię brzmi mało wiarygodnie, jeśli nie pójdą za tym czyny. Jeśli oboje chcecie powrotu (choć Ty się z tym nie afiszujesz), zaproponuj jej terapię (i sam również, osobno na nią się wybierz, jeśli dostrzegasz też niezdrowe schematy w swoim zachowaniu czy reakcjach na jej słowa czy czyny). Taka terapia to nie tylko „wygadywanie się” za kasę, ale również nauka lepszej komunikacji, zrywania ze schematami zachowań, które doprowadziły do rozstania.

Jeśli Twoja partnerka miała wcześniej w zwyczaju reagować agresją na wszelkie słowa krytyki czy Twoje nie, nie licz na szybką zmianę. Jedynym warunkiem powrotu w takiej sytuacji jest praca nad sobą i zrozumienie, zadośćuczynienie swoich błędów. Najpierw praca nad sobą (osobno, nie na wspólnej terapii), a dopiero później wejście w relację. Agresja następuje w cyklach. Po kumulacji agresji zawsze nadchodzi „miesiąc miodowy”, jednak z czasem, jeśli nie przerwiecie tego zamkniętego koła, miesiące miodowe będą coraz krótsze.

kobieta modelka

Jak odzyskać dziewczynę, która zerwała, ale chce wrócić?

Jeśli pragniesz tego samego bądź otwarty na skruchę (również własną!), podejmij szczerą autokrytykę i mów o tym, jak się czujesz. Poza propozycją terapii wypracujcie nowe sposoby komunikowania się i zasady postępowania, gdy schemat zachowania zaczyna się powtarzać.

Przede wszystkim oboje zacznijcie go świadomie zauważać i zmieniać swoje reakcje (by nie reagować w milisekundach jak pies Pawłowa na dzwonek). Nie czekajcie też, aż nieprzegadane drobiazgi urosną do rangi problemów pierwszego świata. Rozwiązujcie problemy od razu, bez przeciągania liny (nie bawiąc się w to, kto ma rację) w swoją stronę.


Sklep OZONEE
 

Odpowiedz