fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Starasz się i podejmujesz rozmowy z dziewczynami, ale za każdym razem kończy się to niepowodzeniem? Nieśmiałość wobec kobiet potrafi zniweczyć każdy podryw. Dowiedz się jak pokonać swoją słabość i raz na zawsze pożegnać się z rolą nieśmiałego faceta!

Dla każdego nieśmiałego mężczyzny brak pewności siebie w kontaktach z kobietami to istny koszmar. Zdarza się, że paniczny strach przed odrzuceniem zupełnie odbiera mowę, a tym samym szansę na nowy związek. Jak pokonać paraliżującą nieśmiałością wobec kobiet?

wyprzedaż do 70%

Skąd bierze się nieśmiałość u facetów?

Być może wydaje Ci się, że jesteś odosobnionym przypadkiem, ale prawda jest taka, że nieśmiałość wobec kobiet dotyczy wielu facetów. Większość boi się odrzucenia lub ośmieszenia w oczach kobiety, bo nie jest pewna swoich sił.

Nieśmiały facet często zmaga się z kompleksami, które odbierają mu wiarę w siebie. Jeśli w duchu wciąż powtarzasz sobie: „jestem zbyt nieśmiały, by zagadać” albo „to nie ma sensu, i tak nie będzie mną zainteresowana” to sam podświadomie sabotujesz swoje działania.

niesmialosc-wobec-koietNieśmiały facet: jak się zachowuje?

Pewnie chciałbyś być jednym z tych facetów, którzy zawsze wiedzą, co powiedzieć. Tym szczęśliwcom nawiązywanie nowych znajomości przychodzi łatwo, po prostu podchodzą, flirtują bez żenady i jeszcze świetnie się przy tym bawią. Dla mniej odważnych facetów wszystko wygląda zupełnie inaczej. Jak podrywa nieśmiały facet?

Cóż, przeważnie trudno w ogóle nazwać to podrywem. Raczej rozpaczliwą próbą podtrzymania rozmowy i niezrobienia z siebie dziwaka. Ręce mu się trzęsą, cały jest spocony, a w głowie analizuje każde słowo, zanim w ogóle otworzy usta. Efektu łatwo się domyślić. Jak temu zaradzić?

Nieśmiałość wobec kobiet. Jak ją przezwyciężyć?

Nieśmiałość faceta wobec kobiet to duży problem, ale można sobie z nim poradzić. Najważniejsze to nie zrażać się i nie tracić wiary we własne siły. Oto 4 sposoby na przezwyciężenie swojej nieśmiałości!

1. Zdiagnozuj swoje kompleksy

Nieśmiałość wobec kobiet często bierze się z kompleksów i strachu przed odrzuceniem. Jeśli chcesz pokonać słabość, musisz dowiedzieć się, skąd bierze się Twój lęk. Być może widzisz w sobie pewne braki czy niedostatki, które wpływają na Twoją samoocenę? A może jakaś dziewczyna dała Ci kiedyś kosza, wytykając przy tym wadę albo błąd, który niechcący popełniłeś?

Musisz uwierzyć w siebie i to, że masz do zaoferowania drugiej osobie coś wyjątkowego. Zamiast skupiać się na swoich brakach, poszukaj w sobie mocnych stron i to na nich się skup. Prawdziwy facet wcale nie musi być dowcipnym, pewnym siebie macho. Miłość nieśmiałego mężczyzny warta jest tyle samo, co uczucie każdego innego przedstawiciela płci męskiej.

2. Zadbaj o siebie

Jeśli chcesz poczuć się lepiej i pewniej we własnej skórze, zrób coś dla siebie. Popracuj nad stylem ubioru, idź do barbera, kup nowe perfumy. Zadbani, schludni faceci mają większe szanse u kobiet niż ci, którzy wyglądają niechlujnie. Pewności siebie doda Ci także praca nad sobą, swoimi pasjami i zajawkami. Poszerzaj swoją wiedzę, szukaj nowego hobby! Dzięki temu poprawisz swój wizerunek i stworzysz okazje do poznawania nowych osób.

3. Rozmawiaj z ludźmi

Postawmy sprawę jasno – nigdy nie nauczysz się rozmawiać z kobietami, dopóki nie zaczniesz rozmawiać z ludźmi w ogóle. Zacznij więc zagadywać osoby, które spotykasz codziennie: sąsiadkę, panią w warzywniaku albo kuriera. Powiedz cokolwiek, nawet jeśli miałby to być komentarz dotyczący pogody. Trening czyni mistrza!

4. Poszukaj nowych kontaktów i towarzystwa

Jeśli chcesz pozbyć się chorobliwej nieśmiałości, musisz poćwiczyć swoje kompetencje społecznie. Poszukaj nowego towarzystwa i znajomości, które Ci to umożliwią. Zapisz się na siłownię, jogę albo kurs tenisa. Cokolwiek, co postawi Cię w sytuacji wymagającej rozmów z nowo poznanymi ludźmi. Kiedy w końcu wyjdziesz ze swojej strefy komfortu, powoli przyzwyczaisz się do swobodnych pogawędek i nauczysz się zagadywać do wszystkich kobiet, nawet tych pozornie nie do zdobycia.

niesmialy-facet-jak-sie-zachowujePrzełam nieśmiałość i zmień przyzwyczajenia

Do pokonania nieśmiałości wobec kobiet nie potrzeba żadnego magicznego lekarstwa. Wystarczy odrobina wiary w swoje siły i praca nad pewnymi nawykami:

  • spędzaj czas w towarzystwie,
  • podejmuj wyzwania,
  • nawiązuj rozmowy z obcymi Ci osobami.

Z czasem stanie się to tak naturalne, że zagadanie do obcej dziewczyny nie wyda się już tak straszne.

W naszym poprzednim artykule podpowiadamy też, jak rozpoznać, że ona z Tobą flirtuje.


Sklep OZONEE
 

Odpowiedz