fbpx

Zima to dosyć krytyczny okres dla naszego obuwia, zwłaszcza skórzanego. Na szczęście większość plam od soli osadzającej się na butach można usunąć prostymi, domowymi sposobami. Jak pozbyć się soli z butów i zrobić to skutecznie?

Jak pozbyć się soli z butów?

Naszym największym sprzymierzeńcem w walce z plamami soli będzie pielęgnacja zapobiegawcza. Przed każdym wyjściem powinniśmy zabezpieczyć buty specjalnymi pastami lub spreyami impregnującymi skórę. Takie preparaty ochronią obuwie przez solą, śniegiem, mrozem oraz wilgocią. Z typowo domowych remediów całkiem dobrze sprawdzają się także kremy i oliwski kosmetyczne, natłuszczające skórę i zapobiegające nasiąkaniu.

A co jeśli plamy już pojawiły się na butach? W takiej sytuacji musimy przede wszystkim działać szybko. Jeśli nie usuniemy plam z soli od razu, mogą na trwałe oszpecić nasze obuwie. Co robić?

Poczytaj też, o 3 prostych i skutecznych sposobach na osuszenie mokrego obuwia.

Usuwanie plam soli z butów – domowe sposoby

Na szczęście jest kilka dobrych sposobów na to, jak pozbyć się soli z butów. Jednym z nich jest woda z octem. Zaczynamy od oczyszczenia butów z kurzu i piasku za pomocą lekko zwilżonej szmatki. Następnie przygotowujemy roztwór z octu i ciepłej wody w proporcji 1:1. Czystą szmatkę zanurzamy w roztworze, potem odciskamy nadmiar wody i przecieramy zabrudzone miejsca na butach. Gdy wyschną warto je wypastować, aby uniknąć ponownego zabrudzenia solą.

Innym sposobem na pozbycie się soli z butów jest użycie letniego mleka. Wystarczy zanurzyć w nim szmatkę lub wacik kosmetyczny, a następnie przecierać plamy po soli dotąd, aż całkiem znikną. Jeśli nie mamy pod ręką ani octu, ani mleka, możemy też użyć soku z wyciśniętej cytryny. Po wszystkim należy jeszcze wypastować buty środkiem impregnującym.

Zobacz też, jak nosić spodnie do butów za kostkę, by wyglądać modnie i stylowo.

Wolisz chodzić z gołymi kostkami? Sprawdź, czy gołe kostki zimą to na pewno dobry pomysł.

Sklep OZONEE
 

Join the discussion One Comment

Zostaw odpowiedź