fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Każdy mężczyzna powinien sam (bez pomocy matki czy dziewczyny!) wyprasować sobie koszulę z długim rękawem. Jest to jednak prawdziwa zmora większości z nas, dlatego w tym wpisie rozwiewamy wszelkie wątpliwości, jak to zrobić.

wyprzedaż do 70%

Prasowanie koszuli z długim rękawem – krok po kroku

Tipy przed prasowaniem: rozepnij w koszuli wszystkie guziki i upewnij się, czy masz odpowiednią temperaturę żelazka do materiału koszuli. Do dzieła!

  1. Pierwszym krokiem jest rozprasowanie kołnierza. Musisz zrobić to porządnie, ponieważ pognieciony wygląda bardzo nieestetycznie.
  2. Następnie naciągnij barki koszuli na wąską część deski do prasowania i wyprasuj dookoła okolice kołnierza – zacznij np. od lewego barku, poprzez plecy, aż do prawego barku.
  3. Teraz czas na rękawy. Ułóż rękaw guzikami i szwem do góry. Wygładź, aby nie powstały fałdy. Najpierw wyprasuj wewnętrzną stronę mankietów, później całą długość rękawa. W koszulach z długim rękawem obowiązkowy jest kant, możesz więc obrać kierunek od szwa do góry, wtedy powstałe zagięcie będzie równe. Jeśli trzeba, wyprasuj też drugą stronę rękawa.
  4. Rozłóż teraz przednią część koszuli guzikami wzdłuż najdłuższego brzegu deski, tak, aby kołnierz znajdował się na jej wąskim końcu, a reszta koszuli swobodnie zwisała. Przy prasowaniu nie pomijaj powierzchni przy guzikach. Trzymając koszulę za kołnierz i dolny brzeg, obracaj ją i prasuj dalej, aż dojdziesz do dziurek na guziki (je też trzeba mocniej rozprasować).

I voila! Nie było tak źle, prawda? 😉 Pamiętaj, że praktyka czyni mistrza.

Teraz, gdy już umiesz ją wyprasować, zobacz do czego pasuje błękitna koszula oraz czy trampki pasują do garnituru.

Nie masz żelazka? Sprawdź jak prasować bez żelazka.

Poniżej przedstawiamy naszych faworytów wśród koszul!

Czarna koszula męska.
Granatowa koszula męska.
Ciemnoniebieska koszula męska.

Sklep OZONEE
 

Odpowiedz