fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Zastanawiasz się, co robić na kwarantannie, by nie zwariować z nudów? Siedzisz w domu dopiero od kilku dni, a już skończyła Ci się lista seriali do obejrzenia? Bez obaw! Mamy dla Ciebie 5 pomysłów na to, co można robić w domu na kwarantannie.

Kwarantanna czy też „koronaferie”, to wcale nie urlop ani wakacje. W końcu nie możesz nigdzie wyjechać, wyskoczyć do kina czy choćby pójść na niewinną imprezę w klubie. Niestety, podczas kwarantanny należy przybywać w domu i ograniczać wszelkie interakcje z innymi osobami. A to z kolei oznacza, że nie możesz nawet zaprosić kumpli na piwo. Jeśli groza sytuacji dotarła do Ciebie w tym momencie, nie panikuj! Kwarantanna wcale nie musi być czasem straconym, wystarczy tylko dobrze zorganizować sobie zajęcia na najbliższe dni. Oto 5 pomysłów, co robić na kwarantannie, by dobrze wykorzystać wolny czas.

wyprzedaż do 70%

1. Co robić na kwarantannie? Zadbaj o formę!

Jeśli już od dawna chodziło Ci po głowie, by w końcu wziąć się za siebie i popracować nad formą, to właśnie teraz jest na to najlepszy moment. W końcu i tak musisz siedzieć w domu, a czasu masz aż nadto. Wielkim ułatwieniem jest to, że nawet nie musisz wychodzić na siłownię, by zrobić porządny trening. Na YouTube znajdziesz mnóstwo filmików i kanałów, na których trenerzy pokazują, jak rozpocząć przygodę ze sportem i zrobić formę podczas kwarantanny. Często nie potrzeba nawet profesjonalnego sprzętu, bo akcesoria takie jak hantle można zastąpić butelkami z wodą albo tym, co akurat masz pod ręką. Sprzęt do ćwiczeń w domu możesz też zamówić przez internet, a jeśli wolisz ćwiczyć w domu bez dodatkowych sprzętów, to w naszym poprzednim artykule znajdziesz listę aplikacji, które pomogą Ci w regularnych ćwiczeniach.

2. Pora przypomnieć sobie o ukrytych pasjach

Co można robić na kwarantannie, by nie marnować czasu na bezproduktywne scrollowanie mediów społecznościowych? Przymusowy pobyt w domu to świetna okazja, by w końcu zrobić to, na co brakowało Ci czasu. Jeśli zawsze chciałeś nauczyć się nowego języka, zrób to właśnie teraz. W sieci znajdziesz wiele darmowych aplikacji, ułatwiających naukę i stawianie pierwszych kroków w świecie języków obcych.

A jeśli nie język, to może gra na jakimś instrumencie? Kupiłeś gitarę 3 lata temu i do tej pory leży na strychu? Najwyższa pora, by ją odkurzyć i w końcu nauczyć się podstawowych chwytów!

Gdy jednak nie masz ochoty na naukę języka, a do instrumentów muzycznych masz dwie lewe ręce, zawsze możesz pograć w Guitar Hero – zarówno sam, jak i z przyjaciółmi przez internet. Więcej propozycji gier online znajdziesz w poprzednim wpisie.

3. Podróżować można z domu!

Zawsze marzyłeś o tym, żeby pojechać do Barcelony, na Majorkę, a może na słoneczną i wietrzną Maltę? Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby odpalić Google Maps lub Google Earth na laptopie i przemieszczać się po najbardziej odległych zakątkach świata. Żeby wirtualna podróż nie była bezproduktywna, utwórz sobie folder na pulpicie, gdzie będziesz wrzucał zrzuty ekranu atrakcji turystycznych i miejsc, które Cię z jakiegoś powodu zaintrygowały. Zaznaczaj też pinezki na mapie! Jak to całe pandemiczne szaleństwo się skończy – będziesz miał gotowy plan na wycieczkę.

Jeśli natomiast masz okulary VR, podróży nie musisz odkładać na potem:

W trakcie kwarantanny warto także „odwiedzić” placówki kulturalne, do których wstęp stacjonarny jest płatny. Bez wychodzenia z domu możesz zwiedzić wystawę Muzeum Powstania Warszawskiego, a nawet wybrać się na spacer po Puszczy Białowieskiej – zwłaszcza to ostatnie może być kojące w tym trudnym dla wszystkich czasie. Wirtualne zwiedzanie oferują muzea na całym świecie, między innymi nowojorskie Metropolitan Museum of Art czy Brytyjskie Muzeum w Londynie.

PS

Jeśli jesteś kibicem piłkarskim, to na przeróżne stadiony możesz wybrać się bez wychodzenia z domu, poniżej znajdziesz zaledwie kilka wybranych przykładów:

4. Wybierz się na koncert online

Większość koncertów została odwołana, ale artyści postanowili wyjść naprzeciw oczekiwaniom swoich fanów. Dzięki darmowym transmisjom można było do tej pory obejrzeć wystąpienia m.in. Lady Gagi, Coldplay czy Scootera. Na wiele z tych koncertów cena biletów nie byłaby najniższa… Oczywiście, oglądanie koncertu w domu to nie to samo, ale można przynajmniej poczuć namiastkę nieskrępowanej wolności. 😉 Do akcji darmowego grania dołączyli się także raperzy czy twórcy muzyki elektronicznej, więc każdy znajdzie tutaj dla siebie coś miłego.

5. A może… porządki?

To jasne, że sprzątanie nie jest Twoim ulubionym zajęciem ani tym, co chcesz robić podczas kwarantanny. Jednak, gdy czasu jest aż nadto, a potencjalnych zajęć niewiele, to może warto uprzątnąć nieco swoją przestrzeń? Generalne porządki od czasu do czasu są dobrym pomysłem, zwłaszcza jeśli nie chcesz odkryć nowej cywilizacji rozwijającej się w zapomnianej szafce pod zlewem. Zacznij od kuchni, potem przejdź do garderoby i przejrzyj stare ubrania. Pozbądź się ciuchów, w których już nie chodzisz. Być może zorientujesz się, że pora nieco odświeżyć asortyment – sklep Ozonee, mimo pandemii, jest cały czas otwarty, więc gdyby naszła Cię ochota na modowe rewolucje, zawsze możesz u nas zrobić zakupy.

Potem zajmij się najbliższym otoczeniem biurka – wyczyść dokładnie komputer i klawiaturę. Uporządkowana przestrzeń poprawia samopoczucie i koncentrację, więc zwłaszcza podczas kwarantanny warto o nią dbać.

Kto powiedział, że w czasie kwarantanny nie można znaleźć dziewczyny? Jeśli doskwiera Ci samotność, sprawdź nasz poprzedni wpis, i dowiedz się, gdzie poznać dziewczynę online.


 

Odpowiedz