fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Popełniłeś feralny błąd i kupiłeś za małe buty? Być może nie będziesz musiał od razu biec do sklepu z paragonem. Tam, gdzie szewc rozkłada ręce, z pomocą przychodzą domowe sposoby. Oto nasze triki na to, jak rozciągnąć ciasne buty.

1. Buty w zamrażarce

Tak, dobrze przeczytałeś. Woda ma to do siebie, że wraz z zamrożeniem zwiększa swoją objętość, więc może nam pomóc w tej nieszczęsnej sytuacji. Wystarczy napełnić niewielką torebkę wodą, włożyć do środka butów i zamknąć je w zamrażarce. Pomysł dość radykalny, ale jednak skuteczny.

2. Spirytus

To jeden z najbardziej znanych sposobów na to, jak rozciągnąć buty. Od wewnątrz polewa się je spirytusem, następnie zakłada się grube skarpety i chodzi w butach przez około godzinę. Choć trik zadziała przy większości butów, to należy uważać stosując go przy obuwiu skórzanym, bo materiał może na tym ucierpieć.

3. Mokre gazety

To prawdopodobnie najbezpieczniejsza możliwa próba rozciągnięcia butów, na jaką możemy sobie pozwolić. Zamocz gazety w wodzie i dokładnie wypchaj nimi wnętrze butów tak, by wypełniały one całość wnętrza. Zostaw obuwie na kilka godzin, a najlepiej na całą noc. Woda powinna sprawić, że buty delikatnie się powiększą.

Jeśli dopiero szukasz wygodnych butów na jesień, sprawdź naszą propozycję wysokich sneakersów!

Jak rozciągnąć buty 3 sposoby na ciasne buty

Jak rozciągnąć buty 3 sposoby na ciasne buty (2)

Jak rozciągnąć buty 3 sposoby na ciasne buty (1)


 

Odpowiedz