fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Rozstałeś się niedawno z dziewczyną i nie możesz o niej zapomnieć? Jak poradzić sobie po rozstaniu i skutecznie „wymazać” pamięć po ex?

O tym, że zapomnieć o byłej dziewczynie jest trudno, wie każdy facet, który przynajmniej raz w życiu przeżył rozstanie. Metody radzenia sobie ze stratą są różne. W dzisiejszym wpisie postaramy się przybliżyć najskuteczniejsze sposoby na pogodzenie się z rozstaniem z dziewczyną.

wyprzedaż do 70%

1. Nie próbuj się „przyjaźnić” ze swoją byłą

Niektórzy faceci po rozstaniu mają nadzieję, że nawet jeśli była dziewczyna zdecydowała się z nimi rozstać, to i tak przecież mogą zostać potem przyjaciółmi. Czasami takie zapewnienia dostajemy od byłej dziewczyny, czasami sami marzymy o tym, żeby przynajmniej ta była już relacja przerodziła się w przyjaźń. Problem polega na tym, że to po prostu nie działa – w najlepszym przypadku zostaniesz zfriendzonowany. Jeśli byłeś mocno zakochany, przeżyliście ze sobą mnóstwo wspaniałych chwil, to przyjaźń jest praktycznie niemożliwa. Zawsze w pewnym momencie pojawi się pokusa, żeby związek odbudować, a w głowie zacznie znowu tlić się zgubna nadzieja.

samotność

Najlepszym sposobem na pogodzenie się ze stratą, jest zerwanie wszystkich kontaktów. Nie składaj jej życzeń na Święta, nie zagaduj na Messengerze, nie dzwoń, nie wysyłaj SMS-ów po pijaku, nie obserwuj jej na Instagramie. Rozstanie powinno oznaczać definitywne zerwanie jakichkolwiek kontaktów z Twoją byłą dziewczyną. Na początku może być to dla Ciebie bardzo trudne, ale w dłuższej perspektywie – wyjdzie Ci to na zdrowie.

Jeśli interesuje Cię temat przyjaźni damsko-męskiej, sprawdź nasz poprzedni wpis.

2. „Wymaż” materialne wspomnienia

Usuń zdjęcia z telefonu, pozbądź się Waszych wspólnych zdjęć na Instagramie, Facebooku. Wywołane fotografie też powinny wylądować w koszu. Symboliczne prezenty, które od niej dostałeś, również będą musiały znaleźć nowego właściciela – możesz je sprzedać lub oddać za darmo. Redukcja rzeczy związanych z Twoją ex jest bardzo ważna. Jeśli schowasz zdjęcia lub inne drobiazgi do szuflady, to w kryzysowych chwilach będziesz chciał do nich wrócić, co tylko może pogorszyć głębię rozpaczy. Trzeba się pogodzić ze stratą, a jakiekolwiek rzeczy związane z Twoją ex powinny raz na zawsze zniknąć z Twojego pola widzenia.

instagram

3. Nie szukaj na gwałt „zastępstwa”

Przysłowiowe wpadnięcie z deszczu pod rynnę to bardzo częsty schemat u facetów, którzy bardzo silnie przeżywają rozstanie z dziewczyną. Tuż po zerwaniu nie szukaj nowej dziewczyny na Tinderze, bo takie desperackie kroki raczej nie przyniosą niczego dobrego. Jeśli nadal przeżywasz stratę i natrętnie myślisz o swojej byłej, to zaczynanie nowej relacji z bagażem problemów raczej nie skończy się dla Ciebie najlepiej. Lepszym pomysłem, będzie odnowienie starych przyjaźni, spotykanie się ze znajomymi lub wrócenie do swoich zarzuconych pasji i hobby. Doceń tę chwilę, kiedy jesteś sam, jeszcze będziesz za tym tęsknił!

tinder

4. Nie nadużywaj alkoholu

Nie ma nic złego w tym, jeśli tuż po rozstaniu raz czy dwa wyjdziesz z najlepszym kumplem na miasto się „zresetować”, ponarzekać i pogadać. Jeśli jednak zaczniesz notorycznie się upijać, to nawet jeśli przez moment poczujesz się dobrze, to w dłuższej perspektywie alkohol tylko pogłębi Twoją rozpacz. Mało osób zdaje sobie z tego sprawę, ale alkohol należy do kategorii depresantów… w skrócie rzecz ujmując, jest to w dłuższej perspektywie najgorsze możliwe lekarstwo na rozstanie.

kac

5. Daj sobie czas i się… wysypiaj

Psychologowie zaliczają rozstanie do sytuacji traumatycznych. Ból po stracie jest podobny do tego, który przeżywamy podczas śmierci najbliższych. Trauma może trwać nawet do 2 lat, a w patologicznych sytuacjach jeszcze dłużej – wtedy rekomendowana jest terapia. Jeśli uważasz się za „najtwardszego” ze wszystkich facetów i masz „mocną psychikę”, to akurat w tym przypadku po prostu trzeba swoje odczekać. Nikt nie powinien od Ciebie oczekiwać, że raz-dwa się „pozbierasz”.

Co ciekawe, naukowcy udowodnili, że sen wpływa pozytywnie na „przepracowanie” różnych traum, z rozstaniem włącznie. Długi i zdrowy sen potrafi zrobić wiele dobrego, więc raczej unikaj oglądania smutnych filmów do drugiej w nocy, tylko po prostu się wyśpij.

O byłej miłości nie jest łatwo zapomnieć, ale powyższe 5 kroków powinno znacznie przybliżyć Cię do tego celu. Pamiętaj o tym, że bardzo ważna jest konsekwencja!

Niestety, całkowicie nie da się wymazać z pamięci wszystkich wspomnień. Z czasem jednak będą one blaknąć, część sytuacji ulegnie przewartościowaniu i w końcu pogodzisz się z tym, że to rozstanie to nie koniec świata, czego Ci z całego serducha życzymy!


Sklep OZONEE
 

Odpowiedz