fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Wyciągnięcie ręki na zgodę nie zawsze przychodzi łatwo. Czasem jednak warto wyjść z inicjatywą, by zakopać wojenny topór. Jak się pogodzić z dziewczyną, jak zrobić pierwszy krok, by porozmawiać z nią po kłótni? Poznaj odpowiedź, czytając nasz artykuł!

Kłótnia w związku to całkiem normalna sprawa. W końcu nikt nie jest idealny i każdy z nas popełnia błędy. Warto jednak wiedzieć, jak zrobić pierwszy krok ku załagodzeniu sytuacji. Nie jesteś pewien, jak się do tego zabrać, by przypadkiem nie rozpętać wojny na nowo? Poznaj 4 zasady, które pomogą Ci, gdy nie wiesz, jak się pogodzić z dziewczyną!

wyprzedaż do 70%

Kłótnia w związku: jak się potem pogodzić?

Gwałtowna wymiana zdań, coraz głośniejsza dyskusja, a w końcu krzyki i słowa, których potem długo żałujesz. Brzmi znajomo? Nie tylko dla Ciebie! Kłótnie w związku po prostu się zdarzają i nawet dwie najbardziej zgodne osoby czasem nie potrafią dojść do porozumienia. Jednak liczy się nie to, o co czy jak się kłócicie, ale jak dochodzicie do porozumienia.

Przemilczane urazy i ciche dni, po których każdy udaje, że nic się nie stało, to nie najlepsza terapia. Lepiej wyjść z inicjatywą i po szczerej rozmowie zawszeć rozejm. Podpowiadamy, jak się pogodzić z dziewczyną w 4 prostych krokach.

1. Daj sobie czas i nabierz dystansu

Po burzliwej kłótni w związku warto dać sobie czas na ochłonięcie. Wyjdź na spacer, weź kilka głębokich wdechów — przemyśl na spokojnie to, czy powód sprzeczki rzeczywiście był tak poważny; czy nie padło o jedno słowo za dużo.

Nie staraj się też pogodzić z dziewczyną od razu po kłótni, tylko po to, by „mieć to z głowy”. Przechodzenie ot, tak do porządku dziennego, kiedy oboje jesteście sfrustrowani to coś, jak bomba z opóźnionym zapłonem. Niewyjaśnione sprawy w końcu znów wypłyną, a sprzeczka wybuchnie ze zdwojoną siłą. Lepiej więc dać sobie czas i dobrze przemyśleć, co powiedzieć i jak się pogodzić z dziewczyną.

jak-sie-pogodzic-z-dziewczyna-klotnia-w-zwiazku2. Zadaj sobie kilka ważnych pytań

Po każdej większej awanturze warto przeanalizować całą sytuacją z punktu widzenia partnerki. Przyznawanie się do błędów nie leży w męskiej naturze. Jak każdy facet na pewno święcie wierzysz we własną nieomylność i słuszność swoich argumentów. Tylko, co jeśli akurat w tym wypadku nie miałeś racji? Zanim beztrosko oczyścisz swoje sumienie i obarczysz partnerkę winą za kłótnię w związku, zadaj sobie kilka pytań:

  • Czy na pewno mam rację?
  • Czy wykrzykiwanie swoich racji i argumentów było naprawdę konieczne?
  • Jestem zły na nią czy na coś innego, co mnie zdenerwowało, a kłótnia tylko pomogła mi to odreagować?

I opcjonalnie:

  • Czy trzaskanie drzwiami na „do wiedzenia” na pewno dodało mi męskości?

Jeśli na większość pytań odpowiedziałeś przecząco, to może znaczyć, że jednak nie miałeś racji. Być może warto więc schować dumę w kieszeń i przeprosić.

3. Przeproś bez żadnego „ale”

Mówiąc coś w stylu „przepraszam, ALE to Ty zaczęłaś…” nie wykazujesz się empatią ani pokorą, tylko poniekąd zrzucasz winę na partnerkę. Zamiast usprawiedliwiać się w ten sposób po kłótni w związku, po prostu weź to na klatę i porozmawiaj z nią na spokojnie.

4. Przemyśl, co chcesz powiedzieć

Poza samym „przepraszam” warto pokusić się o drobne wyjaśnienia. Powiedz jej, co Cię zdenerwowało i dlaczego rozmowa zakończyła się kłótnią. Przeproś za ostre słowa i przyznaj, że padły niepotrzebnie. Jeśli temat kłótni w związku nie został rozwiązany, zaproponuj jakiś kompromis.

klotnia-w-zwiazku

Jak się pogodzić z dziewczyną? Zatrzyj niemiłe wrażenia!

Małych kłótni nie da się całkiem uniknąć. Można jednak nauczyć się, jak wychodzić z nich cało i o własnych siłach. Teraz kiedy, wiesz już jak pogodzić się z dziewczyną, musisz jeszcze nauczyć się, jak zacierać ślady po sprzeczkach. Po każdej kłótni przytul ją i porozmawiaj z nią o czymś miłym. Takie chwile pozwolą Wam zbliżyć się do siebie i zatrzeć w pamięci niemiłe wrażenia.

Sprawdź też, jak odnaleźć się w związku z kobietą narcyzem oraz co robić, kiedy ona nie odpisuje na wiadomości!


Sklep OZONEE
 

Odpowiedz