fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Nie masz pojęcia, jak ubrać się na wesele jako osoba towarzysząca? Na szczęście sprawa nie jest tak poważna, jak mogłoby się wydawać. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci wybrać odpowiednią stylówkę na tę okazję.

Można by pomyśleć, że to panie mają więcej trudności ze skompletowaniem stroju na wesele. Tymczasem stary jak świat dylemat „w co się ubrać” dotyka również panów. Aby jakoś temu zaradzić, przygotowaliśmy ten krótki poradnik. Jesteś gotów na lekcję ślubnego savoir-vivre?

wyprzedaż do 70%

Strój osoby towarzyszącej na wesele – zasady savoir-vivre

Jak już się pewnie domyślasz, najlepszym strojem na ślub jest klasyczny, jednorzędowy garnitur. Powinien być on wykonany z wełny czesankowej w kolorze granatowym lub grafitowym. Jeśli chodzi o krój to najlepiej postawić na klasykę, czyli proste spodnie bez zaszewek i mankietów oraz formalny garnitur.

Warto wspomnieć, że czarny garnitur lub smoking to już lekka przesada. Stroje te zarezerwowane są na okazje wieczorowe, a śluby zaczynają się raczej w godzinach wczesnego popołudnia. Co więcej, jeśli założysz smoking, możesz wyglądać lepiej od pana młodego, a to poważne faux-pas.

Sprawdź też, co nosić do garnituru – szalki czy pasek?

Jak się ubrać na wesele jako osoba towarzysząca?

A jak się ubrać na wesele, gdy nie przepada się za klasyczną elegancją? Na szczęście garnitur to nie jedynie rozwiązanie. Alternatywy są dwie – zestaw klubowy lub zestaw koordynowany. Ten pierwszy składa się z granatowej marynarki w typie blezera oraz szarych spodni. Całości dopełnia biała koszula, krawat oraz czarne oksfordy. Jeśli to wciąż Cię nie zadowala, wybierz zestaw koordynowany. Tutaj możliwości kolorystycznych jest dużo więcej. Możesz wybrać na przykład granatowe, szare lub beżowe spodnie chino i zestawić je kontrastowo z marynarką.

stylówka na wesele jako osoba towarzysząca
Czarne, klasyczne spodnie
Biała koszula
Ciemno-niebieska marynarka

Uprzedzając Twoje kolejne pytanie, odpowiadamy: nie, jeansy nie nadają się na wesele. Niestety jest to ubranie zbyt nieformalne jak na tę okazję.

Zobacz też, jak prasować koszulę z długim rękawem oraz dokąd powinien sięgać zawiązany krawat. Te rady z pewnością przydadzą Ci się, gdy będziesz już miał skompletowany outfit na wesele.


Sklep OZONEE
 

Odpowiedz