fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Twoje włosy za nic mają sobie szalejącą epidemię i rosną nieubłaganie? Zastanawiasz się, jak można sobie z nimi poradzić, gdy salony fryzjerskie wciąż są zamknięte? Sytuacja jest podbramkowa, ale najwyższa pora stawić jej czoła i chwycić za maszynkę. Samodzielne strzyżenie w domu nie jest łatwe, ale dzięki naszej instrukcji poradzisz sobie z tym szybko i bezboleśnie!

wyprzedaż do 70%

#Coronacut, czyli skutki samodzielnego strzyżenia…

Kiedy na czas epidemii zamknięto salony fryzjerskie, wielu facetów postanowiło nie czekać na dalszy rozwój wypadków, tylko od razu wziąć sprawy w swoje ręce. Chyba nie trzeba mówić, jak opłakane skutki przyniosły takie spontaniczne postrzyżyny. W internecie natychmiast zarosiło się od zdjęć z hasztagiem #coronacut, czyli fryzur będących efektem samodzielnego strzyżenia w domu…

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Ant Errickson (@anterrickson)

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Wesley James Mawer (@wesboy85)

Jeśli nie chcesz podzielić tego marnego losu, ale Twoje włosy zdecydowanie proszę się o strzyżenie, koniecznie przeczytaj nasz poradnik. Podpowiadamy, jak samodzielnie ostrzyc się w domu maszynką, tak aby nie pogorszyć sytuacji na swojej głowie.

Jak się samemu ostrzyc bez niczyjej pomocy?

Kluczem do idealnej fryzury jest wybór odpowiedniej maszynki do włosów. Najlepiej zdecydować się na model bezprzewodowy z wymiennymi nakładkami. Takie urządzenia są lekkie i poręczne, a mając kilka nakładek do wyboru, możesz wedle uznania regulować długość strzyżenia. Jeśli wybór maszynki masz już za sobą, zastanów się też, jaki efekt na głowie chciałbyś uzyskać. Nie zaszkodzi mieć pod ręką swojego zdjęcia, takiego z lepszych czasów sprzed epidemii, gdy Twoja fryzura przeżywała okres największej świetności, a najlepiej – gdy wyszedłeś prosto od barbera.

strzyżenie w domu samemu

Poza tym przyda Ci się także lustro, a najlepiej dwa, ustawione tak, abyś w odbiciu jednego z nich widział tył swojej głowy. Ramiona okryj ręcznikiem, przygotuj maszynkę, grzebień oraz nożyczki. Kiedy zdołasz już zgromadzić to wszystko, możesz przystąpić do strzyżenia. Z niczym się jednak nie spiesz, wykonuj wszystko powoli i dokładnie, zwłaszcza jeśli to Twój barberski debiut.

Strzyżenie męskie maszynką w domu

Samodzielne strzyżenie najbezpieczniej zacząć od najwyższego poziomu strzyżenia lub nasadek, które pozostawiają włosy nieco dłuższe. Jeśli od razu zetniesz je niemal przy skórze, to potem trudniej będzie Ci skorygować ewentualnie niedociągnięcia. Jeżeli po pierwszym etapie strzyżenia w domu, włosy będą wydawały się zbyt długie, po prostu przejedziesz po nich maszynką jeszcze raz, tym razem korzystając z niższego poziomu.

 1. Strzyżenie maszynką w domu zacznij od tyłu głowy i karku. Na tym etapie przydatne będzie drugie lusterko ustawione za głową. Dzięki niemu będziesz mógł kontrolować swoje poczynania.
 2. Przy podcinaniu włosów w domu najlepiej sprawdza się technika „ustawienie, obrót, stop”. Rozpocznij od środka tylnej części głowy, ustawiając maszynkę płasko, z ostrzem skierowanym do góry, czyli przeciwnie do kierunku wzrostu włosów. Przesuwaj nią powoli, stopniowo obracając i lekko odsuwając od głowy.
 3. Staraj się przycinać pojedyncze partie włosów i cały czas sprawdzaj efekty w lusterku. Potem zwiększ długość strzyżenia i skracaj włosy, przesuwając maszynkę w stronę czubka głowy. Równą krawędź przy karku uzyskasz obracając maszynkę i kierując ją w dół.

Strzyżenie męskie w domu – góra głowy i boki

Strzyżenie tyłu głowy to w zasadzie najtrudniejszy punkt programu, więc jeśli z tym się uporasz, to najgorsze masz już za sobą. Możesz odetchnąć z ulgą, ale nie przeciągaj za bardzo chwili triumfu, bo przed Tobą jeszcze podcinanie boków oraz góry głowy. Na szczęście tu sprawa jest już o wiele prostsza.

 1. Strzygąc boki, kieruj maszynkę do góry, ku najwyższej części głowy. Na tym etapie przyda Ci się grzebień do przeczesywania włosów. Warto mieć go pod ręką, nawet jeśli Twoja fryzura jest bardzo krótka – pojedyncze włosy mogą podwijać się w trakcie strzyżenia i utrudniać cały proces.
 2. Aby podciąć bokobrody, użyj krótszej długości ostrza lub trymera do brody. Proste linie uzyskasz obracając maszynkę i ustawiając ją pod takim kątem, by tylko górne części ostrzy dotykały skóry.

Strzyżenie góry głowy zostaw na sam koniec.

 1. Wybierz do tego najwyższą wysokość strzyżenia. Zaczynanie od razu od niższej nasadki jest ryzykowne, bo jeśli coś Ci nie wyjdzie, nie będziesz mógł już w żaden sposób uratować sytuacji. Nieco dłuższe włosy dają szersze pole manewru, a jeśli nie będziesz zadowolony z takiej fryzury, zawsze możesz ją jeszcze skrócić na koniec.
 2. Rozpocznij od tylnej części głowy i powoli przesuwaj maszynkę do przodu, starając się, by ostrza przeszły przez wszystkie partie włosów.

Układanie włosów

Samodzielne strzyżenie włosów w domu nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać, ale nie każdy ma do tego smykałkę. Jeśli wątpisz w swoje barberskie umiejętności, nie musisz od razu łapać za maszynkę. W oczekiwaniu na otwarcie salonów fryzjerskich możesz po prostu stylizować swoje włosy tak, by sprytnie wykorzystać ich długość. Wystarczy wyposażyć się w kilka przydatnych kosmetyków, takich jak żel czy pomada, a szybko zaprowadzisz ład na swojej głowie. Sprawdź, jak modnie układać włosy, by podobać się płci pięknej.


Sklep OZONEE
 

Dołącz do dyskusji 2 komentarze

 • Dominik pisze:

  Po tym jak ostrzygłem kumpla więcej bym się za to nie brał 😉 Bardzo dużo zależy od tego jak komuś się włosy układają. Kumpel poprosił mnie o strzyżenie na dwie długości i…był dla mnie dramat 😉 Na części głowy włosy rosły w jednym kierunku, na innej części pod innym kątem. Do tego wszystkiego „wicherki” 😉 Zawsze dziwiłem się co fryzjer może robić przez 1 h strzygąc na jerzyka 😉 Teraz już wiem 😉 Powodzenia dla wszystkich którzy strzygą się sami! 😉

   
  • OZONEE pisze:

   Też mam kilku znajomych, którzy zmienili fryzurę na „0” po domowych przygodach fryzjerskich. Jak więc widać nie jest to taka prosta sprawa. 😀

    

Odpowiedz