fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Szafy naszych ojców prawdopodobnie nie są pierwszym miejscem, w którym szukalibyśmy pomysłów na stylizację. Tymczasem to właśnie zrobili światowi projektanci mody. Czym właściwie jest Dadcore i jak ubrać się w tym stylu?

wyprzedaż do 70%

Co to jest Dadcore?

W 2018 roku do łask powróciło wiele trendów, które jeszcze do niedawna uchodziły za totalny obciach. Jedną z takich zaskakujących tendencji jest właśnie dadcore, inaczej dad fashion, czyli „tatusiowa moda”. O co w tych chodzi? Przede wszystkim o wygodę. Największe domy mody sięgnęły do najgłębszych zakamarków szaf rzeczy, które nasi ojcowie nosili mniej więcej w latach 80-tych i 90-tych.

Tatusiowy styl przejęły nie tylko wybiegi, ale także ulice i sieciówki. Na instagramie pełno stylówek złożonych z oversizowych bluz, prostych jeansów z wysokim stanem, spodni z szerokimi nogawkami, wysokich skarpet, szerokich flanelowych koszul czy ortalionowych, dresowych kurtek. Brzmi strasznie, ale dadcore wygląda zaskakująco dobrze.

Zobacz też, co to jest athleisure i jak się ubrać w styl stylu.

Jak ubrać się w stylu Dad Fashion?

Przykładowa stylówka typu dadcore może składać się z prostych jeansów połączonych z koszulą w kratę lub luźnym T-shirtem i jeansową kurtką. Inną opcją jest zestawienie spodni wełnianych lub chinosów z marynarką. Prawdziwym kluczem do stylu dadcore są jednak dodatki, a będą to głównie proste paski, czapki baseball’ówki oraz sportowe buty.

Poczytaj też, jak stworzyć look w stylu slavs.

Dadcore, Dadfashion
Marynarka
Koszula w kratę
Kurtka jeansowa

Sklep OZONEE
 

Odpowiedz