fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Jak mężczyzna powinien witać się z kobietą? Kiedy kobieta jako pierwsza podaje rękę? Czy wiek ma tu znaczenie? Prezentujemy 5 zasad, jak należy się witać z kobietą w różnych sytuacjach, by nie popełnić gafy i zostać dobrze zapamiętanym.

Mężczyzna z klasą powinien potrafić zachować się w każdej sytuacji. Dotyczy to również powitania z kobietą. To moment, w którym masz okazję na zrobienie bardzo dobrego pierwszego wrażenia, szczególnie jeśli w grę wchodzi zdobycie serca potencjalnej kandydatki. Zasady witania się zależą od stopnia formalności spotkania, ale także zażyłości. Inaczej będziesz witał się ze swoją dziewczyną, inaczej z nowo poznaną kobietą, a jeszcze inaczej z wieloletnią przyjaciółką.

wyprzedaż do 70%

Zasady witania się z kobietą

Wiele sytuacji społecznych wymaga przestrzegania zasad savoir-vivre. Powitanie z kobietą zawsze powinno wiązać się z szacunkiem wobec niej i jej strefy osobistej. Jak się witać, aby nie popełnić gafy? U mężczyzn najpopularniejszym i najbardziej akceptowalnym społecznie gestem wykonywanym na powitanie, jest wzajemne podanie sobie rąk. W przypadku kobiet jest to pocałunek w policzek.

Sytuacja komplikuje się sytuacji towarzyskiej, kiedy w grę wchodzą relacje damsko-męskie. Nie zawsze podanie ręki będzie dobrym pomysłem, tak samo, jak przytulenie czy pocałunek w policzek. Sytuacja witania się jest dynamiczna i często nie ma czasu na zastanawianie się nad zasadami, dlatego przygotowaliśmy listę 5 porad, jak powinien witać się facet z klasą.

1. Nie całuj nowopoznanej kobiety w policzek lub rękę

Nie należy całować nowo poznanej kobiety w policzek czy w rękę – takie zachowanie może zostać przez nią uznane za nietakt, a nawet naruszenie przestrzeni osobistej. W konsekwencji Twoja wybranka może nie mieć ochoty na ponowne spotkanie z Tobą. Takie gesty powinny być zarezerwowane wyłącznie dla kobiety, z którą jesteś w bliskiej relacji (partnerskiej, przyjacielskiej). Gdy widzisz się z kimś pierwszy raz, możesz skinąć głową na powitanie lub powiedzieć zwykłe „cześć” i się uśmiechnąć — w ten sposób okażesz szacunek i nie narazisz się na popełnienie faux-pas.

2. Jak zachować się na drugiej lub trzeciej randce?

Zasady witania się są nieco inne w przypadku kolejnych spotkań z dziewczyną. Na drugiej, trzeciej i kolejnej randce, możesz przywitać się z kobietą, delikatnie ją obejmując (to samo dotyczy pożegnania). W ten sposób okażesz jej swoje zainteresowanie, nie będąc przy tym nachalnym. Może się jednak zdarzyć, że dziewczyna sama nadstawi policzek lub pierwsza poda rękę – warto więc obserwować jej zachowanie i wykonać gest, którego od Ciebie oczekuje.

facet-z-klasa-cechy3. Jak witać się z kobietą na ulicy?

Gdy mijasz na ulicy swoją znajomą i widzisz, że jest zajęta (np. rozmawia przez telefon lub spaceruje z inną osobą) – nie podchodź i nie podawaj jej ręki. W takiej sytuacji wystarczy zwykły uśmiech lub gest pozdrowienia wykonany na odległość.  Jeśli jednak kobieta widocznie zwalnia lub się zatrzymuje, możesz uznać to za przejaw zainteresowania i chęć rozmowy z Tobą. Także i w tym przypadku ważna jest obserwacja i szybkie odczytywanie intencji drugiej strony.

4. Powitanie z przyjaciółką

Czytając ten artykuł, z pewnością zadałeś sobie pytanie, jak się witać z przyjaciółką. Otóż nie ma na nie niejednoznacznej odpowiedzi. Może to być cmoknięcie w policzek, czułe objęcie lub też „żółwik”. Wiele zależy od tego, ile lat i jak dobrze się znacie.

5. Pamiętaj o higienie!

Niezależnie od tego, jaka relacja łączy Cię z kobietą – kumpelska, przyjacielska czy partnerska – powinieneś koniecznie zadbać o swoją higienę osobistą. Bardzo niestosowne jest podanie ręki brudnej, spoconej czy mokrej. Taki gest może zniesmaczyć płeć piękną i skutecznie zrazić ją do Twojej osoby. Nie należy również ściskać ręki ani za mocno, ani przytrzymać dłoni w nieskończoność.  Pamiętaj, że pierwsze dobre wrażenie możesz zrobić tylko raz!

Mężczyzna z klasą – jak powinien zachować się na spotkaniu?

Randki to sytuacje społeczne, które rządzą się swoimi prawami. O ile w przypadku relacji przyjacielskich, możesz pozwolić sobie na więcej luzu, o tyle spotkania damsko-męskie wymagają skupienia się na wielu aspektach. Przestrzeganie zasad związanych z powitaniem i pożegnaniem kobiety to nie jedyne, na co zwracają kobiety podczas randki. Jak powinien zachować się facet z klasą? Cechy, które są atrakcyjne, to:

  • kultura osobista,
  • stosowny ubiór,
  • odnoszenie się z szacunkiem,
  • opanowanie i pewność siebie.

mezczyzna-z-klasaChcesz dobrze wypaść na randce? Sprawdź nasze propozycje, jak ubrać się do teatru i restauracji.

Zobacz także, o czym musisz pamiętać, aby uniknąć wtopy na pierwszym spotkaniu.


Sklep OZONEE
 

Odpowiedz