fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Wracałeś z pracy lub szkoły i dopadł Cię deszcz. Oczywiście nie miałeś na sobie odpowiednich butów, a do tego wszedłeś w kałużę. Wracasz do domu i Twoje obuwie wygląda, jak po przejściu przez morze. Dowiedz się jak wysuszyć buty w prosty sposób.

wyprzedaż do 70%

Jak wysuszyć buty, aby ich nie zniszczyć?

Jeśli są to buty sznurowane – powinieneś wyciągnąć sznurówki i powiesić je, np. na grzejniku. Obuwie otwórz szeroko, język wystaw na zewnątrz. Niezależnie od rodzaju buta, możesz nasypać do niego ryżu (który ma właściwości higroskopijne) lub włożyć pognieciony papier. Wykorzystaj do tego starą gazetę lub papier toaletowy. Pamiętaj jednak, aby papier nie był mocno zapisany kolorowym tuszem – może on uszkodzić wnętrze buta i dodatkowo je zabrudzić. Ważne jest też, żeby gazetę lub ryż wymieniać po kilku godzinach.

Czego nie robić z mokrymi butami?

Oczywiście nie można ich stawiać na grzejnik. Dlaczego? Nierównomierne ogrzewanie potrafi bardzo zniszczyć obuwie. Szczególnie narażone są buty sportowe – może w nich „puścić” klej.
Jeśli Twoje buty nie są dostatecznie suche, a musisz je koniecznie nałożyć – wysusz je suszarką. Pamiętaj jednak, aby strumień ciepłego powietrza nie był zbyt blisko obuwia .

Brzydki zapach? Jest na to sposób!

Po wyschnięciu obuwia może pozostać w nich nieprzyjemny zapach wilgoci. Aby się go pozbyć wystarczy użyć sody oczyszczonej, którą należy umieścić w środku buta. Być może za pierwszym razem nie uda  się pozbyć zapachu, ale po kilku sesjach z sodą, zapach będzie z pewnością zneutralizowany.

Aby buty wyglądały doskonale jesienią sprawdź, co powinieneś do nich nosić.


Sklep OZONEE
 

Odpowiedz