fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Żabson to bez wątpienia jeden z najbardziej wyrazistych przedstawicieli raperów młodego pokolenia. Niemal od samego początku kariery intryguje słuchaczy śmiałymi tekstami, kontrowersyjnymi wypowiedziami i nietuzinkowym stylem. Co wiemy o Żabsonie? Kim jest raper i jak się ubiera?

wyprzedaż do 70%

Kim właściwie jest Żabson?

Jeśli masz problem z udzieleniem odpowiedzi na to pytanie, to chyba dawno nie zaglądałeś na  YouTube. Kawałki Żabsona liczą tam sobie po kilkanaście milionów wyświetleń, a jego oficjalny kanał na platformie zebrał już w sumie ponad 315 milionów odsłon, a liczba ta stale rośnie. Młody raper konsekwentnie buduje swoją markę, zdobywa coraz większą popularność i rzesze wiernych fanów. Słuchacze cenią go za śmiałe, bezkompromisowe wersy i oryginalną new school’ową nawijkę. A choć w tym roku artysta skończy dopiero 26 lat, to już osiągnął więcej niż niejeden kolega z branży.

Wygląda na to, że Żabson ma głowę pełną pomysłów, bo poza pisaniem kolejnych tekstów, znajduje czas na modę. Niedawno zaskoczył fanów kolekcją bluz sygnowanych własnym nazwiskiem, odwiedził także tydzień mody w Mediolanie, a na co dzień poświęca wiele czasu na tworzenie własnych oryginalnych stylizacji.

Żabson – muzyka, albumy i utwory

Żabson, czyli Mateusz Zawistowski, to młody artysta z Opoczna, który przebojem wdarł się do świata polskiego rapu. Po raz pierwszy usłyszeliśmy o nim w 2011, a już rok później światło dzienne ujrzał kawałek „Hejt mi more”, którym Żaba na dobre zwrócił uwagę branży. Fonograficzny debiut przyszedł jednak dużo później, bo dopiero w 2015. To właśnie wtedy ukazał się pierwszy mini album rapera, pod tytułem „NieKumam”, który wyznaczył tory dla dalszej kariery rapera i zarysował jego oryginalny styl.

Najnowszy album studyjny z października ubiegłego roku nosi tytuł „Interziomal”. Jest on swego rodzaju podsumowaniem dotychczasowych osiągnięć Żabsona i jego muzycznego życiorysu. Żabson nawija o życiu w małym mieście, początkach rapowania i odkrywaniu własnego stylu, a także o podróżach i koncertach.

Żabson  na Instagramie

Podobnie jak wielu innych raperów młodego pokolenia, Żabson aktywnie udziela się w mediach społecznościowych. Dużą popularnością cieszy się zwłaszcza jego oficjalny profil na Instagramie, który obserwuje już ponad 450 tysięcy użytkowników. Raper na bieżąco publikuje fotki z koncertów, ale i zdjęcia swoich codziennych stylizacji.

Ekstrawaganckie outfity, wyraziste kolory i drogie dodatki to coś, z czego słynie Żabson. W jego garderobie nie brakuje ubrań od znanych projektantów, do których raper ma wyraźne zamiłowanie. Jakie elementy powtarzają się w stylówkach rapera?

Żabson – analiza stylu rapera

Nie da się ukryć, że Żabson to aktualnie jeden z najlepiej ubranych raperów młodego pokolenia. Jego oryginalne stylizacje może i nie każdemu się podobają, ale z pewnością nikt nie mógłby przejść obok nich obojętnie. Jego styl można określić jako połączenie popularnego w świecie rapu streetwear’u z luksusowym high-endem. Żaba jest stałym bywalcem modnych warszawskich miejscówek, vintage shopów i domów mody, więc w jego stylizacjach nie brakuje luksusowych, wyróżniających się ubrań i gadżetów.

https://www.instagram.com/p/BskrR5Ig35I/?utm_source=ig_embed

https://www.instagram.com/p/BuMl3KmAteX/

Stylizacje Żabsona są kolorowe, wyraziste i nietuzinkowe. Zarówno codzienne, jak i koncertowe outfity wyróżniają się na tle stylówek innych raperów, choćby takich jak Quebonafide, którego nagła metamorfoza wywołała ostatnio burzę w mediach. Żabson widocznie nie ma zamiaru odpuszczać sobie przyjemności płynącej z szokowania coraz to nowymi łupami od GUESS, Kenzo, Off-White, Phillipa Pleina czy Versace. Raper nie boi się odważnych kolorów, często wybiera różowe bluzy i koszulki albo spodnie z barwnymi printami. Pamiętaj jednak, że wcale nie potrzebujesz wcale ciuchów, których cena zbliża się do Twojej miesięcznej wypłaty. Można spokojnie znaleźć modne ubrania w dobrej cenie, które będą wyglądać równie imponująco.

https://www.instagram.com/p/B8v6T8Lg0WC/

https://www.instagram.com/p/B-UbB4fg16C/

Wzorem innym modowych celebrytów Żabson wypuścił również własną limitowaną kolekcję bluz. Ubrania sygnowane są logiem rapera i mają pojawiać się sporadycznie w bardzo niewielkich ilościach – po kilkanaście sztuk.

Szukasz pomysły na własną stylówkę, ale ekstrawagancja Żabsona nie bardzo do Ciebie przemawia? Sprawdź nowe stylizacje Eminema i stwórz własny zestaw w hiphopowym stylu!

 


 

Dołącz do dyskusji Jeden komentarz

Odpowiedz