fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Wszędobylskie kłaczki to problem dobrze znany wszystkim miłośnikom zwierząt. Choć okres największego linienia czworonogów przypada na wiosnę, to wiele psów i kotów gubi sierść przez cały rok. Jak usunąć sierść z ubrań? Zobacz 4 sprawdzone sposoby.

wyprzedaż do 70%

Jak usunąć sierść z ubrań – proste sposoby

Walka z kocią czy psią sierścią przypomina walkę z wiatrakami. Zawsze, gdy już wydaje się, że wszystko uprzątnięte, to nie wiadomo skąd pojawiają się nowe kłęby futra. Najbardziej uciążliwe są kłaczki, które przyczepiają się do naszych ubrań. Jak się ich pozbyć?

1. Niezawodna rolka do ubrań

Rolka z taśmą to absolutny must have każdego, kto ma w domu czworonoga. To prosty, poręczny gadżet składający się z kilku warstw taśmy pokrytej klejem. Możemy kupić ją już za kilka złotych w każdym markecie.

Poczytaj też, czy facet powinien chodzić do kosmetyczki. Jest się czego wstydzić?

2. Taśma klejąca, czyli plan B

Do usunięcia sierści z ubrań wystarczy też zwykła taśma klejąca do pakowania. To rozwiązanie nieco mniej poręczne niż rolka, ale z sierścią radzi sobie równie dobrze.

3. Gumowa rękawiczka w akcji

Jest jeszcze jeden dobry sposób na to, jak usunąć sierść z ubrań. Chodzi tu oczywiście o niepozorną gumową rękawiczkę. Wystarczy lekko zwilżyć ją wodą, a następnie zetrzeć sierść z ubrań lub tapicerek. Kłaczki przyklejają się do gumy, a po wszystkim wystarczy jedynie wypłukać rękawiczkę pod bieżącą wodą.

4. Pranie ze ścierką do naczyń

To nie żart! Jednym z trików na usunięcie sierści z ubrań jest wypranie ich ze ścierką o chropowatej fakturze. Wystarczy włączyć program wirowania, a sierść powinna przyczepić się do ściereczki. Alternatywą są specjalne kulki zbierające sierść, które wrzuca się do prania. Wielu kociarzy chwali sobie także pranie w płynie antyelektrostatycznym, dzięki któremu tkaniny mniej przyciągają sierść.

Zobacz też propozycje najlepszych stylówek w klimacie all white.


Sklep OZONEE
 

Odpowiedz