fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

zegarek

Zegarek dawno przestał pełnić jedynie funkcję odmierzania czasu. W dobie smarfonów, z którymi wprost się nie rozstajemy, nikt nie musi patrzeć na nadgarstek, by sprawdzić godzinę. Po co nam zatem zegarek i jak wybrać ten najlepszy?

Męski zegarek to nie tylko czasomierz, ale i także (a może przede wszystkim?) stylowy dodatek podkreślający nasz prestiż, a często i status materialny. Skoro zależy od niego nie tylko nasza punktualność, ale i wizerunek, warto odpowiednio przyłożyć się do jego wyboru. W końcu najczęściej jest to decyzja i zakup na lata.

wyprzedaż do 70%

Męski Zegarek dopasowany do okazji

Tak jak nie znajdziesz butów pasujących do wszystkich stylizacji, tak nie uda Ci się trafić na jeden zegarek, który będzie dobry zarówno na co dzień, jak i od święta. W czym więc wyjść do ludzi na siłowni, imprezie czy imieninach ciotki? Już spieszymy z pomocą.

  1. Męski zegarek na co dzień

Czyżbym zrobił Ci nadzieję, że znajdzie się model uniwersalny, który będziesz mógł nosić od rana do wieczora, siedem dni w tygodniu? Nic z tego. Sprawa nie jest taka prosta. Zegarek oczywiście powinien pasować do Twojego stylu bycia. Jeśli większość czasu spędzasz na siłowni, niech będzie to model sportowy.

Co innego, gdy połowę życia spędzasz w biurze, w którym obowiązują sztywne reguły – wtedy Twoim codziennym modelem powinien być klasyczny zegarek wizytowy. Jaki to? O tym dalej.

  1. Zegarek wizytowy

Najprościej rzecz ujmując jest to klasyczny model, zwykle na skórzanym pasku, ze standardową, pozbawioną bajerów tarczą. Jest idealnym urozmaiceniem formalnych stylizacji. Najlepiej sprawdzi się na ważnych egzaminach, spotkaniach o pracę czy po prostu w biznesowych okolicznościach. Tego typu zegarek jak ulał pasuje do koszuli i marynarki.

  1. Wieczorowy zegarek na specjalne okazje

Wszystkie sytuacje, które wymagają od Ciebie wyjątkowo odświętnej stylówki, gładko przyczesanych włosów i perfekt znajomości zasad savoir vivre to okazja do założenia eleganckiego zegarka. Jak taki powinien wyglądać? Najlepiej by był klasyczny, podobny do wizytowego, jednak w przeciwieństwie do niego, im więcej ozdób tym lepiej. Oczywiście mowa o zdobieniach pasujących do pozostałych elementów stroju.

Co jeszcze? Ważne, by był wykonany ze szlachetnym materiałów, typu złoto czy platyna. Jak się domyślasz, tego typu model z prawdziwego zdarzenia jest raczej poza zasięgiem przeciętnego licealisty czy studenta.

  1. Męski Zegarek sportowy

W przypadku powyższych, praktyczna funkcja zegarka ustępowała tej ozdobnej i podkreślającego status mężczyzny. W przypadku zegarków sportowych najważniejsza jest ich wytrzymałość. W końcu mają służyć aktywnym facetom podczas joggingu, wspinaczek, nurkowania, no i jeszcze co kto lubi. Tego typu zegarek, zwykle z elektroniczną, wodo- i wstrząsoodporną obudową i paskiem z tworzywa sztucznego pasuje nie tylko do dresu, ale i większości casualowych stylizacji.

Najlepszy zegarek dla Ciebie, czyli jaki?

Jak już wyżej ustaliliśmy zegarek musi być odpowiednio dopasowany do okazji i Twojej stylówki. Nie ma więc jednego uniwersalnego modelu. Ile zegarków powinieneś mieć? Najlepiej po jednym z wszystkich powyższych rodzajów. Oczywiście nie jest powiedziane, że zegarek to dodatek obowiązkowy, dlatego też nic na siłę. Zwłaszcza w przypadku modeli wizytowych i wieczorowych, które zwykle słono kosztują.

Pamiętaj, że lepiej nie mieć w ogóle, niż posiadać podróbkę. Wprawne oko od razu to wypatrzy i zamiast klasy i stylu będzie wstyd i zgrzytanie zębami (czy jakoś tak).

Jeśli już zdecydowałeś się na dany zegarek, sprawdź czy jego wielkość jest odpowiednia. Warto przed zakupem „przymierzyć” zegarek, by upewnić się, że wielkość koperty pasuje do nadgarstka.

Równie ważne jest szkiełko, które przecież chroni tarczę. Jego twardość podawana jest w dziesięciostopniowej skali Mohsa – im większa cyfra, tym lepiej. Sama tarcza powinna być jak najbardziej czytelna, dobrze by była także podświetlana, a przynajmniej posiadała fosforyzujące wskazówki.

Cena nie gra roli?

W końcu przechodzimy do jednej z ważniejszych kwestii, czyli tego ile za takie zegarnicze cudo należy zapłacić. Oczywiście można znaleźć zegarek już za kilkadziesiąt złotych. Nie ma jednak co liczyć na to, że taki zakup będzie nam służył przez lata, czy nawet miesiące.

Naprawdę dobre zegarki dostępne są za kilkaset złotych. Oczywiście można i znaleźć takie za kilkadziesiąt, a nawet kilkaset tysięcy i to euro. Zwykle mowa o modelach szwajcarskich. Skąd taka cena? Przede wszystkim z racji ręcznej i unikatowej produkcji. Tego typu modele są naprawdę jedyne w swoim rodzaju, a jak wiadomo, za wyjątkowość trzeba dobrze zapłacić. No i jak tu nie wierzyć słowom, że czas to pieniądz!


 

Odpowiedz