fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Jak wybrać idealną marynarkę

Marynarka nigdy nie wyjdzie z mody i zawsze znajdzie się okazja, żeby ją na siebie założyć. O czym warto pamiętać kupując samodzielnie marynarkę i na co zwrócić uwagę?

wyprzedaż do 70%

Po pierwsze – odpowiednie taliowanie

Symetryczność to pierwsza kwestia, na którą powinieneś zwrócić uwagę. Ścieg, który znajduje się z tyłu marynarki i biegnie od kołnierzyka do dołu, powinien zgrywać się z linią kręgosłupa. Guziki z przodu powinny optycznie dzielić na pół klatkę piersiowej. Jeśli wybierzesz zbyt wąską marynarkę, od razu zauważysz, że po jej zapięciu materiał zacznie się marszczyć. Jeśli z kolei marynarka męska będzie za duża, od razu rozpoznasz to po wiszących rękawach.

Po drugie – długość marynarki

Uniwersalna marynarka powinna zakrywać pośladki w całości lub w trzech czwartych. Na wszelkiego rodzaju weselach, czy nawet w klubach, bardzo często widuje się panów, którzy mają za krótkie, opinające się marynarki, które ledwo zapinają się na pierwszy guzik i fatalnie się fałdują.

Po trzecie – długość rękawów

Mankiet koszuli musi lekko wystawać z pod marynarki. Aby osiągnąć ten efekt rękaw marynarki powinien kończyć się w przedziale 1-2 cm powyżej przegubu.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

  • Sprawdź, czy po zapięciu marynarka od kołnierzyka do pierwszego guzika tworzy kształt „V”
  • Pierwszy guzik powinien znajdować się poniżej mostka, a drugi nieznacznie nad biodrami.
  • Przyjrzyj się dokładnie w lustrze i sprawdź czy „poduszki” marynarki nie odstają.

Skoro już wiesz, jak wybrać męską marynarkę, pozostaje Ci dobór odpowiedniego koloru. Sprawdź nasze poprzednie artykuły, z których dowiesz się jak dopasować kolorową marynarkę do swojej stylizacji oraz jak nosić marynarkę z jeansami.

Marynarki Casual Style
Klasyczna niebieska marynarka. Posiada kieszenie z boku, wewnątrz oraz ozdobną przypinkę i guziki przy rękawie.
Uniwersalna marynarka w kolorze szarym, zapinana na jeden guzik, z kieszeniami z boku i wewnątrz. Z przodu znajduje się imitacja kieszonki.
Casualowa marynarka z łatami na zgięciach łokci. Wyposażona w ozdobne guziki oraz kieszenie zewnętrzne i wewnętrzne.

Sklep OZONEE
 

Dołącz do dyskusji 3 komentarze

Odpowiedz