fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Wybierasz się na imprezę w pojedynkę i zastanawiasz się, jak nie zmarnować tego wieczoru? To jasne, że wolałbyś bawić się w towarzystwie swojej ekipy, ale impreza w zupełnie nowym gronie wcale nie musi być takim koszmarem. Podpowiadamy, jak przełamać pierwsze lody i zachowywać się na imprezie, na której nikogo nie znasz.

wyprzedaż do 70%

Czy warto iść na imprezę, na której nikogo nie znamy?

Impreza, na której nikogo nie znasz pewnie nie jest wymarzonym miejscem na spędzenie wolnego wieczoru. Nie ma się co dziwić, w końcu nie każdemu łatwo przychodzi nawiązywanie nowych znajomości. Większość osób w takiej sytuacji myśli raczej o tym, jak sprytnie wymigać się od wyjścia, tak by nie obrazić gospodarza. Jeśli Tobie też chodziło to pogłowie, zastanów się jednak czy warto? Czasem lepiej wyjść ze swojej strefy komfortu i sprawdzić się w nowej sytuacji. Kto wie, może poznasz tam kogoś ciekawego i spędzisz czas lepiej, niż się spodziewałeś. Wszystko, co musisz zrobić, to nawiązać z kimś rozmowę, a reszta właściwie zrobi się sama. Nie wiesz, na jaki temat zagadać? Żaden problem, mamy dla Ciebie kilka niezawodnych tematów do rozmowy na imprezie.

impreza w klubieJak zachowywać się na imprezie w obcym gronie?

Wylądowałeś na imprezie w nieznanym sobie gronie i nie wiesz, jak się zachować? Zacznij od przełamania pierwszych lodów. Widzisz kogoś, kto też siedzi sam i wygląda na zagubionego? Podejdź, przedstaw się i zapytaj, na przykład skąd zna gospodarza imprezy. To dobry patent na rozpoczęcie rozmowy, który często może pomóc też w jej rozwinięciu. Być może okaże się, że Twój rozmówca też nie zna nikogo poza osobą, która Was zaprosiła, a to pozwoli nawiązać nić porozumienia. Dzięki temu wieczór może nie być już tak nudny, jak się tego obawiałeś.

Oczywiście możesz też podejść do większej grupy osób, jeśli tylko nie brak Ci odwagi. Rozmowę możesz zacząć od skomentowania czegoś, co zwróciło Twoją uwagę, na przykład jakiegoś szczegółu ubioru. Nie powinno być z tym problemu, zwłaszcza w przypadku dziewczyn. Raczej żadna kobieta nie odmówi Ci rozmowy, jeśli komplementujesz jej sukienkę czy kolor włosów. Spontaniczne pochlebstwo to najlepszy łamacz lodów i dobry start do rozmowy.

impreza nad morzem

O czym jeszcze rozmawiać na imprezie?

Kiedy już uda się nawiązać rozmowę, pomysłów do jej kontynuowania jest naprawdę wiele. Postaraj się płynnie przejść do hobby i zainteresowań. Ludzie lubią opowiadać o swoich pasjach, to zwykle ich relaksuje i wprawia w dobry nastrój. A jeśli okaże się, że kogoś interesuje to samo, co Ciebie to dalsza rozmowa powinna pójść jak z płatka.

Kolejnym tematem dobrym do długiej rozmowy są podróże. Jeśli ktoś nawiązał do swojego ostatniego wyjazdu, rozwiń ten temat. Zapytaj o kolejne plany podróżnicze lub ulubione miejsca. To także powinno dostarczyć kolejnych wątków do obgadania.

Jakie jeszcze tematy łączą ludzi? Oczywiście filmy i seriale. Dziś już niemal każdy śledzi z zapartym tchem nowości na HBO czy Netflixie. Jeśli na którejś z tych platform pojawił się właśnie serial, który długo zapowiadano, wykorzystaj to i zapytaj rozmówcę, czy już widział pierwszy odcinek. Podzielcie się wrażeniami lub oczekiwaniami odnoście nowej produkcji, a jest duża szansa, że będziecie mieć ze sobą wiele wspólnego. Alternatywą dla seriali są książki lub komiksy, a nawet gry komputerowe.

Ubierz się stylowo i dodaj sobie odwagi

Nic tak nie dodaje odwagi, jak dobra stylówka, w której czujesz się pewnie i swobodnie. Wygodny strój, pasujący do Twojego gustu i osobowości to podstawa, więc jeśli nie czujesz się zbyt dobrze w nowych sytuacjach i pośród obcych ludzi, dodaj sobie animuszu odpowiednią stylizacją. Twój look powinien oczywiście pasować do klimatu imprezy, na którą się ubierasz. W końcu zupełnie inaczej ubierzesz się na sobotnią domówkę u kumpla, a inaczej na szaloną imprezę w ostatki.

stylówka na imprezę

Bluza z nadrukiem i jeansy, czyli stylówka na imprezę

A może wybieracie się na miasto, by pobawić się w klubach? Zobacz, jak ubrać się na imprezę w stylu techno.


Sklep OZONEE
 

Odpowiedz