fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

umkleide

Kiedyś myślałem, że z mody mogą wyżyć jedynie projektanci, właściciele wielkich sklepów i modele. Okazuje się jednak, że nie tylko oni. Czy znaliście takie zawody, jak personal shopper, style consultant albo image consultant?

Jak często zdarza Wam się prosić o pomoc, zwłaszcza w kwestii mody? Skoro czytacie ten tekst, rozumiem, że lubicie się dokształcać i szukać inspiracji. Co innego jednak czytać porady w Internecie, a co innego zatrudniać (a tym samym i płacić grube siano) osobę, która ma się z Wami przejść pomiędzy sklepowymi półkami i wybrać odpowiednie spodnie. Nie wiecie o czym mówię? Przedstawiam Wam nowe zawody, które udowadniają, że na modzie naprawdę da się zarobić!

Image consultant, doradca wizerunkowy, czyli kto?

Słyszeliście kiedyś o personal branding? To inaczej kreowanie własnej marki, czyli tworzenie właściwego obrazu naszej własnej osoby w oczach odbiorców. Polega na umiejętnym przedstawieniu swoich atutów, osiągnięć i wszystkich innych pozytywnych aspektów własnej osoby. Takie działanie ma (przynajmniej w założeniu) przełożyć się na osiągany sukces. Co ważne, wizerunek to nie tylko styl.

Specjaliści zawodowo zajmujący się tego typu doradztwem polecą nam więc nie tylko wymianę garderoby, ale i wizytę u fryzjera, kosmetyczki (tak, tak, czasem trzeba się nacierpieć, by odnieść zwycięstwo ), logopedy czy w szkole języków obcych. Wszystko to ma stworzyć nasz wizerunek poprzez odpowiednią komunikację, zarówno w realu, jak i mediach społecznościowych.

Style consultant wykreuje Twój styl

Można by rzec, że to my byliśmy Waszym konsultantem stylu, zanim zaczęło to być jeszcze modne . Osoba pracująca w tym zawodzie ma na celu podkreślenie wszystkich atutów Waszych sylwetek poprzez odpowiedni dobór garderoby. Nauczy Was jak uwypuklić zalety i ukryć niedoskonałości. Pomoże nie tylko w kwestiach ciuchów, ale i ogólnie rozumianego stylu, czyli fryzury, zarostu, a nawet muskulatury – w końcu nie zawsze modna jest sylwetka à la Arnie Schwarzenegger.

Personal shopper, czyli Twój towarzysz sklepowej niedoli

Zawód, który tak naprawdę łączy w sobie dwa powyższe. Osoba, która zatrudniona jest na tym stanowisku, udziela swojemu klientowi porad z zakresu szeroko pojętego stylu. Jej zadaniem jest towarzyszenie delikwentowi na zakupach, a czasem nawet wyręczaniu go w tym ciężkim zadaniu. Co ciekawe, do jego obowiązków należeć mogą nie tylko zakupy odzieżowe, ale i pomoc w wyborze prezentów czy umeblowania mieszkania. Personal shopper ma po prostu pomagać w zakupach. Co prawda pewnie nie doradzi Ci, czy na obiad wybrać polędwicę, czy stek t-bone, ale pomoże w innych, równie poważnych kwestiach.

Specjalista do spraw stylu poszukiwany?

To jak, zachęciłem Was do wydania ostatnich zaskórniaków na wynajęcie specjalisty? Bez obaw, my nigdzie nie odchodzimy, dlatego też nie musicie zabierać się za poszukiwania domorosłych ekspertów. W końcu na wyciągnięcie ręki (a raczej komputerowej myszki) macie zestaw najświeższych porad i nowinek z zakresu mody i nie tylko.
Jeśli mimo to czujecie się poruszeni tym tematem, polecam obejrzeć krótki film z kanału Real Man Real Style na temat wyżej opisanych zawodów przyszłości. Czy doradca wizerunku rzeczywiście jest niezbędny? Dowiecie się o tym z materiału.

[su_youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=nmtdTjbu-6w” responsive=”no”]https://www.youtube.com/watch?v=wxKA9be_3Gk[/su_youtube]


Sklep OZONEE
 

Dołącz do dyskusji Jeden komentarz

  • Darek pisze:

    Korzystałem kiedyś z pomocy personal shopper w Warszawie, zupełnie przypadkowo. Jednak rzeczywiście zakupy okazały się bardziej udane niż zwykle. Myślę, że to fajna sprawa i na pewno pozwoli wielu mężczyznom rozwiązać modowe dylematy 😀

     

Odpowiedz