fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Zastanawiasz się, jak zarobić pieniądze będąc nastolatkiem? Na szczęście nie jest to takie trudne, jak mogłoby się wydawać. Tym bardziej, że wakacje zbliżają się wielkimi krokami i będziesz miało sporo wolnego czasu do wykorzystania. Oto 5 dobrych sposobów na zarobienie dodatkowych pieniędzy!

wyprzedaż do 70%

Sprawdzone patenty na to, jak zarobić dodatkowe pieniądze

Każdy ma swoje potrzeby, przy czym kino, koncert czy pizza to dopiero wierzchołek góry lodowej. Wiadomo też, że nowa konsola czy telefon sam się nie kupi – hajs trzeba jakoś zorganizować i tu zwykle rodzi się problem. No bo co zrobić, gdy tradycyjne źródło gotówki, czyli Mama&Tata Bank odmawia wypłacenia funduszy?

Bez obaw! Mamy dla Ciebie aż 5 sprawdzonych patentów na zarobienie dodatkowych pieniędzy wielkich i szybkich jak… Waran z Komodo:

1. Sąsiedzi – niezastąpione źródło hajsu

Pierwszy pomysł na to, jak zarobić pieniądze będąc nastolatkiem jest dość oczywisty i pewnie sam już o tym myślałeś. W Twoim sąsiedztwie, na osiedlu czy piętrze na pewno mieszkają osoby, którym można pomóc w różnych domowych pracach, z którymi sami nie dają sobie rady lub nie mają na nie czasu. Ty za to masz czasu aż nadto, więc czemuż by tego nie wykorzystać. Skoś trawnik sąsiadowi, wynoś jego śmieci, wyprowadzaj psy lub pomagaj przy remontach. Bądź proaktywny, powieś ogłoszenie na klatce schodowej, zapukaj do sąsiadki i postaraj się zgromadzić jak najwięcej klientów. Jeśli dobrze pójdzie, przez wakacje zgromadzisz całkiem niezłą sumkę, a przy okazji wyrobisz sobie dobrą opinię na dzielni.

2. Jeśli nie sąsiedzi, to może korki?

Jeśli jesteś dobry z matematyki, programowania, a może z montowania filmików na YouTube? Wykorzystaj to jak tylko można najlepiej. Udzielając korepetycji lub pomagając w nauce dzieciom, czy rówieśników, choćby i tych nieszczęsnych sąsiadów, zarobisz całkiem niezły hajs.  Godzina korepetycji kosztuje od 20 do nawet 50 zł, w zależności od materiału i poziomu wiedzy, jakiej wymaga dany przedmiot / dziedzina. Jeśli w sąsiedztwie mieszkają same kujony, możesz zamieścić ogłoszenie na Facebooku, OLX lub posiłkować się sprawdzonymi metodami poczty pantoflowej. Twoimi odbiorcami mogą być na przykład osoby przygotowujące się do egzaminu podstawowego lub gimnazjalnego.

3. Sprzedaj co się da!

Mała wyprzedaż niepotrzebnych rupieci to kolejny dobry patent na zarobienie dodatkowych pieniędzy. Przetrząśnij zawartość swojej szafy, a na pewno znajdziesz coś, co można by sprzedać. To samo zrób ze starymi zabawkami, grami czy innymi gadżetami, z których już nie korzystasz. Sprzedawać możesz po znajomych albo wystawić rzeczy na grupach aukcyjnych w portalach społecznościowych. Sprawdź, które gry są kultowe, może masz którąś na dnie biurkowej szuflady?

4. Zarabiaj na tym, co potrafisz najlepiej

Najlepszym sposobem na zarobienie kasy jest wykorzystanie własnych umiejętności oraz pasji. To może być cokolwiek! Wymiatasz w Counter Strike’a, League of Legends? Zacznij na tym zarabiać na Twitchu! Malujesz akwarelami, grasz na puzonie, lepisz garnki z gliny? Możesz udzielać lekcji innym lub sprzedawać swoje prace w internecie. Każdy sposób jest dobry!

5. Jak zarobić kasę w domu?

Jeśli robisz już to wszystko, ale Twoje wydatki wciąż przewyższają dochody, spróbuj zarobić kasę w domu. Zaproponuj rodzicom, że za „niewielki” dodatek do kieszonkowego wykonasz różne prace domowe. Możesz na przykład umyć okna, wyprać dywany albo wyprasować za mamę stertę prania. Taka inicjatywa powinna spodobać się rodzicom, a Ty niewielkim wysiłkiem zdobędziesz dodatkowy hajs.

6.* Nie trać zapału

Pamiętaj, że najtrudniejsze jest wytrwanie we własnych postanowieniach, konsekwencja i upór. Jeśli pierwsze zarobione pieniądze od razu wydasz, szybko przyjdzie rozczarowanie, a czasem może nawet frustracja. Warto sobie wyznaczyć cel, na który zbierasz kasę; nieważne, czy będzie to nowy iPhone czy preorder Cyberpunk 2077.


 

Odpowiedz