fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

 

4-sposoby-wiązania-szalika (2)

Zima zbliża się coraz większymi krokami. By uchronić się przed chłodem, nie wystarczy zaopatrzyć się w ciepłe kurtki i swetry. Niezbędny jest również szalik, czyli akcesorium 2w1. Ochroni Cię przed chłodem, a odpowiednio zawiązany, doda także szyku i elegancji.

Szalik to doskonały przykład zachodzących w modzie zmian. Kiedyś zarezerwowany był tylko dla kobiet, mężczyźni, jako silna płeć, nie potrzebowali kawałka materiału do ochrony przed zimnem. Dzisiaj, albo jesteśmy mniej gruboskórni, albo (co bardziej prawdopodobne) obyczaje stały się bardziej liberalne i nikomu nie przejdzie przez myśl, by oceniać męskość po odporności na zimno. Zamiast narażać się na śmiercionośny katar, lepiej po prostu zawiązać wokół szyi szalik.

Funkcja nie tylko ochronna

Warto pamiętać, że dziś szaliki nie pełnią wyłącznie funkcji ocieplającej. Owszem, skutecznie chronią nasze szyje i twarze przed zimnem i wiatrem. Bezpowrotnie minęły jednak czasy, gdy ich wygląd był sprawą drugorzędną. Szalik to wprost niezbędny element zimowego stroju, który powinien być odpowiednio dopasowany do pozostałych części. Dobrze dobrany (i zawiązany!) podkreśli Twój charakter i styl.

Na pogodę w kratkę

Szaliki podobnie jak inne akcesoria występują w całej gamie kolorów i wzorów. Z jednej strony, różnorodność jest w cenie, natomiast z drugiej, im więcej możliwości, tym gorzej podjąć decyzję. Dla ułatwienia kilka najpopularniejszych modeli, które w tym sezonie będą królować na szyjach mężczyzn.

  1. Długie prążki

Szaliki w drobne paski, zwykle w wielu odcieniach jednego koloru. Przykładowo te w błękitach idealne będą zarówno do casualowych stylówek z dżinsami, jak i bardziej oficjalnych z formalnymi koszulami i marynarkami.

  1. Kratka dla amatorów klasyki

Tradycyjny wełniany szalik w kratkę nigdy nie wychodzi z mody. Odpowiedni zarówno na największe chłody, jak i jesienne szarugi. Te z bielą i czerwienią doskonale ożywią ciemne kurtki i płaszcze.

  1. Komin dla leniwych

Alternatywą dla zwykłego szalika jest komin, którego końcówki są połączone, tworząc tym samym okrąg. Idealne rozwiązania dla wszystkich tych, których przerasta wiązanie szalika (po naszym artykule takich przypadków będzie z pewnością dużo mniej : )).

 

wyprzedaż do 70%

4 sposoby na wiązanie szalika

Jak w kilku krokach owinąć szalik wokół szyi, by nie tylko grzał, ale i wyglądał?
Poniżej 4 najpopularniejsze metody.

 

  1. Węzeł paryski

Klasyczny, niby prosty, a jednak – wyróżniający się. Idealny do bardziej formalnych stylówek.
Wystarczy złożyć szalik na pół i przełożyć końce szalika przez „pętlę”, która zrobiła się z jednej strony.

View of a Young attractive man transiting a railway station

 

  1. Węzeł typu „mam szalik, ale nie chce mi się go wiązać”

Węzeł codzienny, miejski, na luzie – okręcić wokół szyi i zostawić 😉
Świetnie pasować będzie do puchowych i pikowanych kurtek. Najlepszy do wszystkich casualowych stylizacji.

together

 

  1. „Na artystę”, czyli węzeł nie-węzeł

Nonszalanckie przerzucenie szalika tak, by jeden lub oba końce zwisały luźno na plecach.
Zarezerwuj go raczej na specjalne okazje, bo – nie ukrywajmy – przed zimnym wiatrem raczej Cię nie ochroni.

szalik-wiazanie

 

  1. Węzeł „na kominiarza”

Sposób wiązania najbardziej upodobnia szalik do komina. Odpowiednio zawinięty doskonale będzie chronić Cię przed wiatrem i zimnem.
Jak go zrobić? Okręcić szalik wokół szyi, a jego końce wsadzić z pod spód szalika tak, by nie było ich widać.

Young singer songwriter

 

Dalej głodni wiedzy o wiązaniu szalików?

Koniecznie obejrzyjcie zatem poniższy filmik z kanału Purple Eagle, gdzie poza najlepszymi metodami znajdziecie także przestrogi, jak na pewno nie wiązać szalika. Niektóre sposoby, jak widać, nadal zarezerwowane są tylko dla kobiet i ich zwiewnych chust…


 

Odpowiedz