fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Zbliża się sezon wakacyjny, a Ty nie zdążyłeś zrobić formy na lato? Zastanawiasz się, czy możliwe jest w zaledwie miesiąc zadbać o swój wygląd, aby nie wstydzić się wyjść na plażę? Sprawdź, w jaki sposób możesz poprawić swoją sylwetkę przed wymarzonym urlopem.

Wraz z nadejściem Nowego Roku każdy tworzy sobie w głowie swoją listę postanowień, które chce wcielić w życie w ciągu kolejnych 365 dni. Jednym z najpopularniejszych jest chęć zadbania o sylwetkę na lato. W natłoku codziennych obowiązków i pracy większość zapomina jednak o swoich noworocznych planach, a kiedy przychodzi lato – jest już za późno na zmiany.

Paniczna chęć szybkiej poprawy swojej sylwetki skutkuje różnymi, nie zawsze zdrowymi zachowaniami. Czy możliwe jest zadbanie o formę w zaledwie miesiąc? Odpowiedź na to pytanie nie jest tak prosta, jak mogłoby się wydawać.

wyprzedaż do 70%

Dobra forma na lato – ile trwa modelowanie sylwetki?

Dobra forma na lato to coś, o czym marzy większość z nas. W praktyce jednak nawet najbardziej rygorystyczny trening nie jest w stanie zagwarantować satysfakcjonujących efektów w zaledwie jeden miesiąc.  Warto zdać sobie sprawę z tego, że robienie formy to nie tylko regularne chodzenie na siłownię. Oprócz intensywnego wysiłku fizycznego plan treningowy powinien uwzględniać również odpowiednią dietę, a także eliminację niezdrowych nawyków, takich jak palenie papierosów czy picie alkoholu.

Praktykowanie zasad zdrowego stylu życia poprzez przestrzeganie odpowiedniej diety, uprawianie regularnej aktywności fizycznej i prowadzenie indywidualnej suplementacji jest najważniejsze, aby móc cieszyć się dobrą formą na lato. Jeśli jednak do tej pory nie uprawiałeś żadnego sportu, jadłeś tzw. śmieciowe jedzenie i zaniedbywałeś swoje zdrowie, efektów nie zauważysz w ciągu 30 dni. W kilka miesięcy jesteś jednak w stanie,odmienić swoją sylwetkę o 180 stopni! Rozpoczęcie ćwiczeń właśnie teraz to dobry krok do tego, aby w przyszłe wakacje zachwycić wszystkich swoją formą!

Dobra forma na lato – jak o nią zadbać?

Człowiek jest w stanie przybrać średnio kilogram mięśni miesięcznie – i jest to bardzo optymistyczny scenariusz. Choć wymarzonej sylwetki nie da się zbudować w tak krótkim czasie, nie powinieneś się zrażać – przy odrobinie silnej woli i konsekwentnych ćwiczeniach, jesteś w stanie uzyskać całkiem przyzwoite rezultaty w kilka miesięcy. Rozpoczęcie treningu to pierwszy krok do zmian! Pamiętaj, że dobra męska forma to nie tylko wyrzeźbiona sylwetka, ale także zdrowe ciało, dlatego jeśli chcesz zrzucić zbędną tkankę tłuszczową i wyrzeźbić mięśnie, czeka Cię sporo wyrzeczeń.

Metoda małych kroków

Nie od razu Kraków zbudowano – osiągnięcie wymarzonej sylwetki wymaga czasu i cierpliwości. Ta sama zasada dotyczy dbania o sylwetkę. W pierwszej kolejności powinieneś ułożyć plan treningowy, który będzie uwzględniał małe kroki – zacznij od mniejszych obciążeń i konsekwentnie wprowadzaj nowe ćwiczenia na rozmaite partie ciała. Trening na rzeźbę powinien składać się z:

  • ćwiczeń siłowych z ciężarami,
  • aerobów,
  • interwałów.

Dobrym pomysłem jest skorzystanie z pomocy trenera personalnego, dzięki któremu łatwiej osiągniesz zamierzone cele. Taki specjalista przeprowadzi Cię przez proces odchudzania lub tez przybierana na wadze (w zależności od efektów, jakie chcesz uzyskać) w bezpieczny sposób.

Bez względu na to, czy zdecydujesz się na ćwiczenia w domu, czy na siłowni, powinieneś pamiętać o odpowiednim stroju i obuwiu sportowym, które zapewnią Ci wygodę i przewiewność. Jeśli chodzi o odzież, świetnie sprawdzą się krótkie, dresowe spodenki oraz bezrękawniki.

Nie wiesz, czego słuchać na siłowni? Sprawdź naszą muzyczną playlistę, która będzie świetnym motywatorem podczas ćwiczeń.

Właściwa dieta i suplementacja

Jeśli chcesz uzyskać wymarzoną sylwetkę w krótkim czasie, musisz mieć pewność, że Twoja dieta jest zgodna z celem, który sobie postawiłeś. Bardzo ważne jest jej przestrzeganie. Powinieneś zadbać o jakość posiłków i odpowiednią ilość dostarczanych kalorii. Przy odrobinie czasu i chęci możesz samodzielnie zaplanować zdrowy i zbilansowany jadłospis, jeśli jednak zależy Ci na pomocy kogoś doświadczonego – skorzystaj z usług dietetyka, który ułoży dietę dostosowaną do potrzeb organizmu, przy uwzględnieniu różnych chorób i dolegliwości.

Dobra forma bez ćwiczeń – czy to możliwe?

Odpowiedź na to pytanie poznałeś już wcześniej. Cieszenie się dobrą formą bez ćwiczeń i odpowiedniej diety NIE jest możliwe. Jeśli jednak zależy Ci na tym, aby prezentować się dobrze na wakacjach, możesz wyszczuplić optycznie swoją sylwetkę, dobierając właściwą stylizację. W przypadku panów z brzuszkiem i nadmiernymi kilogramami doskonale sprawdzą się wzorzyste koszule i koszulki z dekoltem w literę “V”. Dobrym wyborem są także spodnie z szerszymi nogawkami lub wzorzyste bojówki.

Dobór stylizacji w celu zniwelowania sylwetki to rozwiązanie doraźne. Warto jednak z niego skorzystać, jeśli jesteś w trakcie treningu, a efekty, jakie uzyskałeś, nie są jeszcze w pełni satysfakcjonujące. Dobra forma, ładna sylwetka i imponująca siła to nieustanna praca. W ciągu miesiąca nie zauważysz praktycznie żadnych efektów – za minimalny czas potrzebny na dokonanie jakiejkolwiek przemiany fizycznej uznaje się 8 tygodni.  Jeśli wcześniej unikałeś aktywności, na pierwsze efekty przyjdzie Ci poczekać znacznie dłużej.

Przeczytaj także: Czym jest kompleks Adonisa. Czy dotyczy właśnie Ciebie?


Sklep OZONEE
 

Odpowiedz